1

Temat: Informacje potrzebne na tor ???

Mam pare pytań odnośnie wyścigów supermoto, głównie do zawodników, ale jak znacie na 100% dobrą odpowiedź to piszcie  :D
1) Jaki olej stosujecie? (Chodzi mi nie tylko o firme ale i konkretny rodzaj, jestem zielony więc niewiem nawet czy pół czy pełen syntetyk)
2) Jakie ciśnienie stosujecie do opon? (na zimnej oponie, jak ktoś mierzy na nagrzanej to podajcie w jakiej temp.; wiem że to tajemnica zawodowa  :) )
3) Czym spsikujecie, smarujecie filtry powietrza i jakich filtrów sie używa

Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi, byłoby to dla mnie ważne

Pozdrowionka

Michał #45
CMA Yamaha Suzuki
ul. Poznańska
66-400 GORZÓW WLKP.

2

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

Ciśnienia na tor (info od chłopaków z forum):

Przód 20PSI = 1,36 ATM
Tył 22,7PSI = 1,5 ATM

joł

3

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

Co za z dupy pytanie i idealnie do niego pasująca odpowiedź...
Olej lejesz taki, jaki zaleca producent motocykla (lepkość i specyfikacja jakościowa bo marka oliwy nie ma znaczenia), ciśnienie pierdzisz takie jakie zaleca producent opon, które założyłeś (inne będzie dla dunlopów, inne dla metzelerów inne dla maxxisów a jeszcze inne dla pirelli) a czym sobie popryskasz na filtr to już tylko Twoje preferencje.
Gdybyś przyszedł do mnie na zawodach i zapytał jakie mam ciśnienie w oponach, bo masz takie same i nie wiesz ile nadmuchać to bym Ci powiedział, ale skoro nie wiadomo jakie masz opony w jakim motocyklu i czy chcesz nim pojechać po zapałki do kiosku czy pojeździć na torze to chyba sam rozumiesz, że każda odpowiedź będzie bez sensu.

4

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

Czyli nie chybnie informacja nt. ciśnienia w kapciach,  jaką od Was uzyskałem, jest z dupy wyjęta.
Fajowsko :rolleyes:

5

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

SFMario napisał/a:

Czyli nie chybnie informacja nt. ciśnienia w kapciach,  jaką od Was uzyskałem, jest z dupy wyjęta.
Fajowsko :rolleyes:

Lepiej bylo tego nie wiedziec. Bo teraz zaczniesz sie przerwacac, a opony beda sie slizgac lub mechacic ;)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

6

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

Crazy_Russian napisał/a:

Lepiej bylo tego nie wiedziec. Bo teraz zaczniesz sie przerwacac, a opony beda sie slizgac lub mechacic ;)

Spokojna Twoja rozczochrana  ;)

7

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

A no wlasnie. Jak opona sie nie slizga, ani nie mechaci jak beret z koca, to nie wnikac, odkrecac gaz i jechac.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

8

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

Crazy_Russian napisał/a:

A no wlasnie. Jak opona sie nie slizga, ani nie mechaci jak beret z koca, to nie wnikac, odkrecac gaz i jechac.

ROX  :lol:

KTM 690 SMC/Enduro + Akrapovic
Beast mode: ON

9

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

szwinia napisał/a:

Co za z dupy pytanie i idealnie do niego pasująca odpowiedź...
Olej lejesz taki, jaki zaleca producent motocykla (lepkość i specyfikacja jakościowa bo marka oliwy nie ma znaczenia), ciśnienie pierdzisz takie jakie zaleca producent opon, które założyłeś (inne będzie dla dunlopów, inne dla metzelerów inne dla maxxisów a jeszcze inne dla pirelli) a czym sobie popryskasz na filtr to już tylko Twoje preferencje.
Gdybyś przyszedł do mnie na zawodach i zapytał jakie mam ciśnienie w oponach, bo masz takie same i nie wiesz ile nadmuchać to bym Ci powiedział, ale skoro nie wiadomo jakie masz opony w jakim motocyklu i czy chcesz nim pojechać po zapałki do kiosku czy pojeździć na torze to chyba sam rozumiesz, że każda odpowiedź będzie bez sensu.

w maxxisach tych od ciebie jakie powinno być ciśnienie na ciepłej oponie

TM

10

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

yo ej a chłopaki  a ile to będzie kilo-paskali

TOR JEST WSZęDZIE

11 Ostatnio edytowany przez SFMario (2010-08-03 22:36:22)

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

tigerman napisał/a:

yo ej a chłopaki  a ile to będzie kilo-paskali

W przybliżeniu KPa = Bar x 100

12

Odp: Informacje potrzebne na tor ???

Brawo

TOR JEST WSZęDZIE