1 Ostatnio edytowany przez Bibo (2017-06-14 07:43:43)

Temat: Honda xr 650 r znaki zapytania??

Witam wszystkich jak juz pisalem w przywitalni jestem swiezy na forum oraz w  lataniu po "czarnym". Jesli chodzi o mnie to jestem amatorem z zacieciem ktory bedzie poruszal sie glownie po drogach ale do rzeczy. Posiadam Honde xr 650 r z 2005 i jestem na etapie kompletowania gratow do moto, rozgladajac sie po roznych aukcjach stwierdzam ze zrobienie jej na tak zwana igle bedzie calkiem kosztowne. Na chwile obecna zakupilem zawieszenie upside down od Hondy crf 450 r ale wciaz zostaja
-Kola ( cena nowych excel z talonami ok 5500zl)
-Hebel (sky's the limit)
Zebatki .zegary itp
Moje pytanie jest takie czy ktos z forumowiczow nie ma moze jakichs czesci do tego motocykla?
Z drugiej strony przeczytalem chyba wszystkie mozliwe tematy odnosnie Ktm 690 smc-r oraz porownania tych dwoch motocykli. I moje pytanie jest takie czy nie lepiej zaniechac tych wszystkich modyfikacji i kupic poprostu Ktma?
Gdyz tak jak mowilem wszystkie czesci plus zakup motocykla wyniesie tak naprawde niewiele mniej a nizeli kupienie "pomaranczy"
Stan mojej xr moge okreslic jako nowka i zrobienie wszystkich modow na nowych czesciach napewno "robilo by robote" ale nie jestem fanatykiem wiec chetnie wyslucham wszystkich waszych opinii
-Czy jest jakas naprawde diametralna roznica miedzy tymi dwoma moto?? Przyspieszenie , hamowanie czy frajda z jazdy
-Nie mowie o max predkosci czy 6 biegu czy lataniu powyzej 150km/h poniewaz w tego typu moto chyba nie o to do konca  chodzi
-Serwis rozumiem ze jest bardzo podobny czesci tez bez problemow no chyba ze ceny jakies mozno zroznicowane

Z gory przepraszam za pisownie ale nie posiadam polskiej klawiatury w komputerze a jesli umiescilem temat w zlym miejscu prosze o umieszczenie tam gdzie trzeba

Pozdrawiam

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450

2 Ostatnio edytowany przez Gamut (2017-06-13 17:25:29)

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

Kupiłeś ta forumowa? Koła możesz kupić używane heble itp też to obniży znacznie koszty, nie wydaje mi się zebys uzyskał to co na smcr ale wciąż masz największą zaletę tego sprzętu czyli jest to dual, walisz koła enduro i ruszasz w las to jest to do uczego zostala stworzona. Jeśli całkiem czarny to ktm pewnie będzie lepszy,, chociaż to nie znaczy że z xr nie da się zrobić zajebistego SM i nim popierdalac, jest tu trochę filmów po wstawianych gdzie goście tymi moto robią ale naprawdę robia :D ja bym zostawił dokupił osprzet i miał w razie czego moto do offu. Przyspieszenie, myślę że nie ma na co narzekać, to lokomotywa Panie jest , potrafi długo przeciągnąć po krzakach ...

XR650R

3 Ostatnio edytowany przez Bibo (2017-06-13 17:50:36)

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

Nie motor kupliem z Jeleniej Gory, wlasnie moto ma latac tylko po czarnym gdyz w "lekkie bloto"mam Xr 400.  Jesli chodzi o polne laki czy las to jest tak jak mowisz pewnie zrobi robote w stu procentach ale gdzies w ciezszy teren to tez bym sie raczej nim nie zapuszczal bo 400 -tka czasami wydaje mi sie malo poreczna i lekko przyciezkawa. Tak jak pisalem wczesniej  zawodnik ze mnie zaden wiec to czy moto bedzie mialo 5 koni  wiecej lub mniej pewnie nawet nie zauwaze. Chodzi mi poprostu czy jest sens ladowac pieniadze czy odrazu kupic motocykl z charakterystyka Sm i nie myslec o tych wszystkich duperelach.  Z doswiadczenia wiem ze Xr jest to swietny motocykl ktory jest naprawde warty uwagi ale tak jak mowie jesli chodzi o typowe latanie po ulicach wiem malo i tu licze na Wasza pomoc

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450

4

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

moim zdaniem daj sobie spokoj z lepszym zaciskiem na razie. zrob kola i wieksza tarcze+adapter. dopiero po odwiedzinach toru pomysl o heblu.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

5 Ostatnio edytowany przez Dziku (2017-06-13 18:34:50)

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

Za +/- 4500zł masz tu koła z napędem + pełen zestaw hamulcowy na tor (o ulicy nie wspomnę), przerobisz u tokarza koła na ośki do Xr i ogień - [url]http://forum.super-moto.pl/topic37682-graty-na-sprzedaz-kola-sm-ktm-behr-kompletny-beringer-lampa-08-itp.html[/url]
W manualu masz wymianę oleju w XR co 1000 km, w 690 na bank więcej, ktoś tu na forum jeździł na XR i 690 i ma porównanie. Tylko nie pamiętam kto :D

EXC 525 in progress

6

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

Jak masz przód od crf czyli oś (20mm), to koła od drz tylko dystanse dorobić. Hebel to ja na razie na oryginalnym zacisku i pompie jeżdżę i też da radę (pewnie nie którzy powiedzą ze i butem da radę hamować :P). Jak ostro na krętym torze to czuć, że trzeba dusić na ten hamulec mocniej ale ogólnie spoko i stopale też robi :P licznik ja i do xr400 jak i do 650 kupowałem z ebay trail tech vapor (są pod konkretne modele z różnymi czujnikami, około 500-550 zeta jak kupowałem). A czy się opyla to już trzeba indywidualnie sobie policzyć :P

Honda XR400R Enduro || Honda XR650R SM

7 Ostatnio edytowany przez Bibo (2017-06-14 15:08:30)

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

Dzieki Pany za info tak jak piszecie najpierw zajme sie kolami a nastepnie bede myslal nad reszta sprzetu niestety synem szejka nie jestem. Jednak zostaje przy Xr mistrzem swiata nie bede wiec jakos przezyje tych Wszystkich na Ktm-ch przedemna ;) i jakos bede z tym zyl.
Kopanie moto to nic nowego bo jak narazie wszystkie moto byly kopane  (ttr, xr)  Mam nadzieje ze Xr okaze sie malo obslugowy tak jak mniejszy brat i to mi starczy przynajmniej narazie :) .
Tego trial tech vapora juz ogladalem ale widze ze sa  mega dysproporcje w cenie u nas ok 700 zl na ebay lekko ponad 100$ ale z tego co piszesz Robertp6 to zaczynam rozumiec dlaczego.
Mam jeszcze pytanie odnosnie kolektora wydechowego, czy trzeba wywalac ten seryjny odrazu czy mozna latac ( czy naprawde jest tak duza roznica jesli chodz i moc) a jesli tak to ktora firme polecacie Only XR czy FMF czy firma nie gra roli ??.
Fure odblokowalem w zeszlym tygodniu (wersja USA) wiec w porownaniu do tego co bylo to i tak juz szarpie a cos tam jeszcze mozna podkrecic na gazniku dlatego to pytanie o kolektor

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450

8

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

Porównania nie mam bo kupiłem już z kolektorem fmf ale z tego co pisali na zagranicznych forach to fmf niby nie robi różnicy. Na minus w fmf jest (przynajmniej w moim) to miejsce gdzie kolektor się łączy (nie z końcówką wydechu tylko tam gdzie dzieli się ta rura co przechodzi przy spuście oleju z ramy) tzn. nie szczelne tam jest bo to tylko włożenie jednej rury w drugą i bez żadnego zacisku czy uszczelnienia. Jak uszczelniałem pastą to wytrzymywało kilkanaście minut, a potem i tak się zruszyło i pastę wydmuchało. Mam zamiar spróbować naciąć z brzegu i założyć obejmę żeby to ścisnąć i może pomoże.

A tu pisali o fmf: [url]https://www.thumpertalk.com/forums/topic/808036-xr650r-fmf-powerbomb-header-yaynay/[/url]
W jednym poście jest że fmf ani nie pogorszył ani nic nie dał i gość rekomenduje xr's only + Pro Circuit jak dobrze zrozumiałem :P

Honda XR400R Enduro || Honda XR650R SM

9

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

odblokowales to jezdzij i nie dlub nic wiecej. jak zaczniesz gaz odkrecac do oporu to wtedy przyjdzie czas na rozmyslenia typu modzic czy kupowac wyczyna. xr650r ma to do siebie ze ma moc wyczyna i okresy serwisowe motocykla ulicznego. pomijam fakt ze jest to swinia na sterydach. ja mam trialtecha. zaloz kola sm i lataj.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

10

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

vlo napisał/a:

odblokowales to jezdzij i nie dlub nic wiecej. jak zaczniesz gaz odkrecac do oporu to wtedy przyjdzie czas na rozmyslenia typu modzic czy kupowac wyczyna. xr650r ma to do siebie ze ma moc wyczyna i okresy serwisowe motocykla ulicznego. pomijam fakt ze jest to swinia na sterydach. ja mam trialtecha. zaloz kola sm i lataj.

+1, a jak się rozjeździsz to podobno zmiana gaźnika daje dużo na +

Honda XR400R Enduro || Honda XR650R SM

11 Ostatnio edytowany przez Bibo (2017-06-17 23:13:53)

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

Tak jak mowiliscie nie ma co wiec caly czas "latam na kolach" ,narazie na duzych ale jestem w trakcie organizowania funduszy na  male.  Teraz mam z pytanie z zupelniej innej beczki mianowicie instalacji elektrycznej.
Widze ze pare osob juz z nia walczylo i moze mi podpowiecie.Tak jak pisalem moje moto to wersja Usa wiec elektryka prawie tu nie istnieje i to jest lekki problem gdyz nie posiadam kierunkow i stopu.
Jak to zrobic zeby wszystko dzialalo ? widze ze jest mozliwosc kupienia bajecznie drogiego zestawu Baja design ( na plus to ze zyskuje wszystkie lamy przelaczniki na kierownice oraz czujniki) ale
-czy obecna instalacja to udzwignie?
-czy koniecznie trzeba wymienic wtedy uzwojenie??
-czy konieczna jest wymiana obecnej instalacji na jakos inna nowa np wersje europejska ??
Czy jest moze jakas inna opcja nisko budzetowa (preferowana) :)?. Niestety moje pojecie o elektryce jest zadne wiec to co dla was jest podloga dla mnie to sufit i ktos mi bedzie musial to zrobic a wiem ze nie kazdy lubi walczyc z elektryka wiec tylko tak moge pomoc.
Ostatecznie moge wymienic cala instalacje z mniejszego moto ale wolal bym tego uniknac dlatego pytam co i jak

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450

12

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

budowa elektryki xrki jest prosta jak budowa cepa. musisz poszukac na necie co do wersji amerykanskiej. z tego co pamietam ma stator 70W a europejska ma chyba 120W. Zawsze mozesz zalozyc ledowe kierunkowskazy i lampy.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

13 Ostatnio edytowany przez Bibo (2018-04-26 18:11:24)

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

Siema Panowie, po dluzszej przerwie wracam do tematu budowy Swini. Na chwile obecna moto jest w rozsypce jak widac na zdjeciach ale mam juz wiekszosc gratow wiec zaraz zaczyna sie proces skaldania wszystkiego w jedna calosc.

Mam kolejne pytanie do Was  jest  taka ze piasta na przednim kole ma jakies takie niesymetryczne otwory( zdjecie) i teraz pytanie czy wszyscy producenci produkuja  tarcze pod taki rozstaw?? Widzialem ze motomaster na aliexpress tez sa ale np Braking czy Brembo to juz niekoniecznie. I jeszcze jedno pytanie do uzytkownikow jaka wkladac opone na tyl na kolo 4.25 zeby wszystko gralo ??

[url]https://naforum.zapodaj.net/a7807291b172.jpg.html[/url]
[url]https://naforum.zapodaj.net/ffe0bf6700bc.jpg.html[/url]
[url]https://naforum.zapodaj.net/7c0b843422e2.jpg.html[/url]
[url]https://naforum.zapodaj.net/a1b8407d5d8e.jpg.html[/url]

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450

14

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

1. dlaczego walisz zawias od crfy? nie to ze jest zly - da sie latwo tuningowac i ustawiac. musisz ustawic go pod wieksza mase moto bo swiania ma +20kg nadwagi w porownaniu do crf450r. zawias od sxv podchodzi pod te same polki czyli od crf (te co sa na zdjeciu) i tu masz zacisk radialny odrazu - ja wsadzilem u siebie magure. ale to bylo trzeba robic przed zakupem reszty.
2. dla mnie wyglada to na piaste od crfy. nie ma problemu z dostaniem tarczy. brat ostanio sprzeawal tarcze motomastera.
3. opone 150 lub jakas cieka 160 ale tu to juz loteria bo co producent to inaczej.
4. jak przerobiles polki - stoczyles trzpien?

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

15 Ostatnio edytowany przez Bibo (2018-04-24 18:26:09)

Odp: Honda xr 650 r znaki zapytania??

Dzieki  stary jestes niezastapiony.Czemu zawias od Crf bo taki byl w tamtym czasie do kupienia.
A masz moze do sprzednaia takie od sxv ?? jak piszesz ze beda lepiej dzialaly to czemu nie sprobowac. Co do polek to mam magika ktory sie tym zajmie ale z tego co rozmawiac to bedzie wlasnie toczyl

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450