1

Temat: Rejestracja ETZ 150

Witam forumowiczów, mam taki problem. W garażu członka mojej rodziny od jakichś 10 lat stoi sobie MZ ETZ 150. Motocykl przez ten czas był mało używany, dopiero teraz postanowiłem go reanimować. Znalazł się nawet dowód rejestracyjny, tyle że nie ma żadnych umów itd. Z tego co mówił właściciel to ciągłość umów była zagubiona już wcześniej, sprzęta kupił za ,,grosze'' z samym tylko dowodem. Ja zamierzam motocykl zarejestrować, dlatego odszukałem gościa, który w dowodzie stoi jako właściciel motocykla ( co ciekawe jego miejsce pracy znajduje się dosłownie 20 m od mojego ;) ). Czy nic nie stoi na przeszkodzie, aby spisać z nim umowę bezpośrednio na mnie? Motocykl nie był opłacany od ok 2003 r, ostatni przegląd widnieje właśnie w tym roku. Może ktoś był w podobnej sytuacji i się wypowie, pozdro.

2

Odp: Rejestracja ETZ 150

byłem i to nawet z podobnym motocyklem, bo TS 150.

Gość miał MZtkę wyrejestrowaną MZtkę z dowodem rejestracyjnym - dane wskazywały na niego. Bez większych problemów zarejestrowałem na zabytek.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Rejestracja ETZ 150

Rozumiem, w moim przypadku różnica polega na tym, że pomiędzy obecnym właścicielem a właścicielem wpisanym w dowodzie były jeszcze może z 2-3 osoby, które to motocykla widocznie nie przerejestrowały. Motocykl z wiekiem 27 lat też jeszcze nie podchodzi chyba pod zabytek. Ma to jakieś znaczenie? Tak jak mówiłem, zamierzam spisać umowę z pominięciem tych 2-3 właścicieli. Tylko jak z datą na umowie? Wpisać ten ~2003r? Na dzisiejszą datę nie wiem czy zgodzi się właściciel z dowodu, może bać się jakichś domniemanych problemów.

4

Odp: Rejestracja ETZ 150

śmiało możesz pisać z nim umowę. Nie ma problemu. Skoro w dowodzie widnieje on, to znaczy, że poprzedni właściciele nigdzie nie zgłaszali zakupu, więc fakt że moto kupili nigdzie nie widnieje!
Na zabytek 25 lat więc się łapie :)
Co do daty na umowie to wpisz normalnie 2017 jak nie będzie robił problemu, bo w urzędzie powinno się teoretycznie zgłosić zbycie/zakup pojazdu i do 14 dni opłacić podatek.
Ja tak miałem z ktm exc 125, kupiłem od któregoś tam z kolei właściciela (jeszcze ten całkiem stary dowód rejestracyjny), chciałem moto sprzedać ale nie miałem ciągłości umów, a koleś chciał go rejestrować. Znalazłem tylko gościa z dowodu i w sumie z sentymentu odkupił moto ode mnie :P (wróciło do niego po 8 latach ;D)

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

5

Odp: Rejestracja ETZ 150

Dzięki za wyjaśnienie, co do podatku to chyba płaci się go od wartości pojazdu 1000+, także wystarczy na umowie zapisać niższą kwotę i tyle ;)