1

Temat: Dźwięk zdrowego ktm rfs

Znalazł by się ktoś tak miły i nagrał dziwek zdrowego ktm z silnikiem rfs? Mój exc 400 odpala bez problemu, sprzęgło sobie hałasuje tylko z głowicy słuchać lekkie Cykanie i teraz nie wiem czy to normalny dźwięk autodeko czy coś się tam kończy. Zawory ustawione, rozrząd nie kwalifikuje się do wymiany. No chyba że znacie kogoś z Bydgoszczy kto ma lub miał rfsa to by ocenił na żywo.

2

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

Rfs to nie dźwięk, to koncert.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3 Ostatnio edytowany przez babel (2017-05-23 09:44:44)

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

buhahahaha - rfs jak chodzi cicho znaczy że popsuty.
Nie na darmo na rfsy się mówi gnojna pompa ;)

Jak chcesz to mogę ci podrzucić jak chodzi mój exc400 ( tak samo do 5 lat)

4 Ostatnio edytowany przez PiotrkonikSM (2017-05-23 10:53:52)

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

Jak byś mógł na pw lub mejla Qnik93@gmail.com
A jak ci się sprawuje 4 seta na drodze?

5

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

Otworzyć, sprawdzić, pomierzyć, potem masz spokój. A dopóki sam nie prześlesz filmiku, to my też nic nie wywnioskujemy, bo dla jednego cykanie to cykanie, a dla jednego jak zawory walą ''to nic się nie dzieje, tak ma być''

EXC 525 in progress

6

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

400 ja jeżdżę wokoł komina na brudasach- tak co któryś  łykend +/- 100 km także żadna droga.
Na początku po kupnie mnie stresowała tą swoją pracą - ale nic się nie dzieje - więc latam
Mam obecnie 11tys przebiegu / ok 270 mth - praktycznie eksploatacja - olej 300v 15w60 co 15 mth (jak zlewam to jeszcze jest zielony) co dwie wymiany sprawdzam zawory - nie pamietam kiedy wymagały korekty- są w normie.
Z ważniejszych tematów - rozsypało się łożysko igiełkowe kołka rozrusznika i teraz wymieniłem ślizg łańcuszka rozrządu - bo był drobne kawałki plastiku na dolnym sitku - po wymianie czyściutko.
Poszły nowe uszczelniacze od kopki, dźwigni zmiany biegów i wałka zdawczego.

Ja lubię tą swoją 400 - może nie jest taka ostra jak inne rfs-y o dwupakach nie wspomnę- ale za to pali najmniej ze wszystkich moto w ekipie o zjadaniu opon napedu itp nie wspomnę :).
Trochę myślałem o zmianie na wr250r - penie by wystarczyła na moje potrzeby - ale ostatnio polałem wr250f z bigborem 290 i prowadzenie super lepsze od ktm w mojej ocenie ale jakoś nie przekonuje mnie swoim oddawaniem mocy .
KTM ma to coś :)

7 Ostatnio edytowany przez PiotrkonikSM (2017-05-23 14:33:01)

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

270 mth bez wymiany żadnych łożysk,korby,tłoka, zaworów czy przy jakimś przebiegu robiłeś remont? Oprócz tego co pisałeś

8

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

za to jak będzie musiał wymienić tłok to razem z cylindrem;)

9

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

Się zhonuje ^^

10

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

tak jak amelinium nie pomalujesz tak nicasilu honowaniem nie poprawisz:)

11

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

Nic nie rozbierałem  nie jeżdżę specjalnie ostro (zgadnijcie na kogo zawsze czeka ekipa ;) ) - - nie widzę takiej potrzeby -ale to moja prywatna opinia - możecie sie z nią nie zgadzać.
Regularnie wymieniam olej i dbam o filtr powietrza aby był czysty itp.
U mnie np jest jeszcze 4 ząbki na oryginalnym łańcuszku ( nowy ma 5 - jak go kupiłem miał 5 przy 105 mth)
Słynna przerwa dźwigienek zaworowych  do talerzyków nie będe ściemniał bo nie pamietam ale jest jakas bardzo duża .
Moto nie bierze grama oleju , pali na dotyk czy z rozrusznika czy z kopki - i to nie wązne czy stał tydzień czy trzy miesiące
Liczę sie z tym , że może być tak że będę musiał kupić nowy cylinder z tłokiem - kosztuje +- 2500 .
Ale przebiegu rzędu +- 500 mth i więcej do remontu to w exc 400 nie jest specjalny wyczyn .
To jak by wymieniał tłok co powiedzmy 150 mth przy tej ilości godzin na jedno wyjdzie jak kupie nowy z cylindrem.
ps
Zaraz się pewnie zaczną dyskusje na ten temat - ze to czy tamto że się powinno lub cos nie trzeba - ale jak pisalem moja prywatna opinia.

12

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

Jak trzymasz moto i nie chcesz go sprzedać to wiadomo rób co chcesz:) Ale najgorzej jak tłok nie wymieniany od 500mth a ktoś sprzedaje jako nówka sztukę. Pozniej ktoś kupując taki sprzęt na nieswiadomce i okazuje się że trzeba wyskoczyć z grubej kasy:)

13

Odp: Dźwięk zdrowego ktm rfs

Póki co mam go 5 lat i raczej nie zamierzam sprzedawać -nie widzę alternatywy ( kusiło mnie wr250r - ale to nie jedzie przy ktmie, nawet jak dla mnie emeryta )
Jak coś sprzedaje to sprzedający dostaje ode mnie pełne info i nawet jak nie wymienię tego tłoka czy czegoś w silniku  - to mu o tym powiem.
Ale ja już prawie 3 razy sprzedałem znajomym - za każdym razem się wycofałem - bo jak dla mnie ta 400 jest ideałem.