1

Temat: Napinacz rozrządu ktm 690 smc

Padł mi napinacz w moim smc zaciął się w jednej pozycji i łańcuch stukał. Zamówiłem już nowy ale jest jeden problem na schemacie występuje oring zakładany na napinaczu, a jak wyjmowałem swój to nic takiego nie było i teraz nie wiem czy montować bez czy zakładać ten oring.

2

Odp: Napinacz rozrządu ktm 690 smc

A masz może tą instrukcję z opisanymi częsciami silnikowymi z numerami części? Tam jest rozłożone wszystko i widać czego brakuje.

A druga rzecz, jak rozpoznałeś, że napinacz się zaciął? Jaki był dźwięk silnika?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

3

Odp: Napinacz rozrządu ktm 690 smc

Napinacz już mam zamówiony, oringi też kupiłem bo dzwoniłem do ktm i musi być tam zamontowany. Schematy są na ktmsklep.pl. Odpaliłem motor przejechałem się kilometr zgasiłem potem zaraz odpaliłem i  stukało coś silniku, dopchałem motocykl do domu zdjąłem pokrywe zaworów sprawdziłem dźwigienki zaworowe ale były wymieniane 6 tyś. km temu i są okej. Patrzę dalej łańcuch słabo napięty to wyjąłem napinacz w ogóle się nie rozprężył, pościskałem go i się zacinał gdzieś w połowie. Oringu nie znalazłem u siebie pewnie gdzieś wyleciał.