1

Temat: kalasa Amator Sezon 2017

jako że post przepadnie w gąszczu innych
zakładam nowy temat

moja propozycja jest taka

zostawić klasę Amator - pozwala  przyjechać ludziom z ulicy
pozwala wolniejszym zawodnikom nie tylko wystartować w zawodach
ale brać czynny udział w wyścigu
a nie tylko patrzeć jak inni ich dublują co jakiś czas
jeżdżenie za gościem który znika Ci w oddali raczej nie wpływa na
podniesienie poziomu umiejętności


odcinek off-road nie stanowi większego problemu
drutowanie korków itd musi być wymagane w każdej klasie - wiadomo z jakich powodów

według mnie ludzi na klasy trzeba dzielić na podstawie kwalifikacji
tak aby w czubie Amatorów nie lecieli ludzie na poziomi PP
i w klasie PP nie zamykali peletonu ludzie na poziomi klasy Amator

chcecie ściągnąć więcej ludzi na zawody ??

ok otwórzcie klasę street ale jako dodatkową

ale według mnie to nie spowoduje zwiększenia ilość zawodników w SM

prawda jest taka że wielu ulicznych zapierdalaczy boi się wjechać na tor bo wtedy okaże się
że im tylko się wydawało jacy są szybcy

byłem szybki na szosie - na torze już tak kolorowo nie jest
i grono moich  kolegów którzy uważają się za kozaków  na szosie / w terenie
zapytani o to czy przyjadą na tor zdecydowanie twierdzą że nie - z rozmowy widać że wolą być
szybcy tam gdzie nie mają rywala


poniżej niech wpiszą się osoby które faktycznie chcą by ta klasa pozostała
wtedy będzie jasne dla jakiej grupy zawodników ta klasa ma zostać

póki co w klasie Amator grzebią ludzie z nią nie związani
czy ludzie z klasy Amator wnioskują o zmiany w MP ??

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden

2

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

bagins1983 napisał/a:

póki co w klasie Amator grzebią ludzie z nią nie związani
czy ludzie z klasy Amator wnioskują o zmiany w MP ??

Już maniek odpisał, "bo to nadrzędna" klasa, czyli w skrócie: "nie wpierdzielaj się, jak dorośli rozmawiają", ja już się pogodziłem z tym faktem, ze nie mamy nic do gadania (mimo ogólnego sprzeciwu), bo zrobią co chcą i co będą chcieli. :)

#21, śnieg

3

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

Ja bym chciał mimo, ze w 2017 prawdopodobnie nie bede miał ani czasu, ani funduszy na starty :-(

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

snieg napisał/a:
bagins1983 napisał/a:

póki co w klasie Amator grzebią ludzie z nią nie związani
czy ludzie z klasy Amator wnioskują o zmiany w MP ??

Już maniek odpisał, "bo to nadrzędna" klasa, czyli w skrócie: "nie wpierdzielaj się, jak dorośli rozmawiają", ja już się pogodziłem z tym faktem, ze nie mamy nic do gadania (mimo ogólnego sprzeciwu), bo zrobią co chcą i co będą chcieli. :)

zrobią co chce jak będziemy cicho siedzieć
jeżeli będzie odpowiednia grupa chętnych to powinna ta klasa się utrzymać

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden

5

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

Z całym szacunkiem Bagins ale takie listy były robione przed puszczeniem klasy Amator i zgłosiło się coś ok 40 osób z czego na pierwszą rundę przyjechały chyba 3. W polskich realiach nie ma co się nastawiać na deklaracje i wpisy na forum. Jeżeli chcesz mieć 100% pewność kto będzie to weź zaliczkę wpisowego na 2-3 wyścigi. Zobaczysz ilu wtedy będziesz miał chętnych.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

6

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

Jak chcecie coś robić to tu macie link: [url]http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/rozne/propozycje_zmian.doc[/url]

Pozdrawiam,
Piotrek

7

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

Ja jestem za klasa Amator po to kupiłem sprzęt i zbroje się na sezon ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

8

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

Bagins, masz racje, klasa amator to świetne wprowadzenie do wyścigów sm, sam jeździlem, zobacz tylko że przyjeżdza dość mało osob sie tam ścigać, organizator mówi że sie nie opłaca. Skoro nie możemy zmienic organizatora to zmieniamy klase na taką która ściagnie wiecej ludzi. Klasy street funkcjonują w innych państwach a i na forum naszym znajdziesz kilku chętnych do tego żeby w tym spróbować sił ;) Puchar spełnia idealnie wasze założenia (teren i 2 wyścigi) wiec nie ma czego sie bać, trzeba sie przejechać i zobaczyć że tam wcale nie gryzą ;)

Husqy SMR-R 450

9

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

Napaliłem się na start w klasie amator w Toruniu, ale jak zacząłem to wszystko czytać...wymagania, badania to zaczynam wątpić...Nie jestem mechanikiem, żeby to wszystko ogarnąć...Jeśli ktoś może rozwiać wszystkie moje wątpliwości to poproszę.

Zbiorniczek na zlewki co ja tam mam podłączyć w SMC R 690 i gdzie go umieścić... jakieś rady ?

Drutowanie... z tym sobie chyba poradzę chociaż uważam, że w klasie amator to jakieś przegięcie... latam po ulicy (jak pewnie większość amatorów) i mi się nic nie odkręca... i jak jadę prywatnie pośmigać po torze też nie... ale ch*** z tym dostosuje się.

Układ chłodzenia... naprawdę, chcąc przejechać się w klasie amator mam to zalać wodą....? Mam seryjny motocykl, którego używam na codzień...producent wymaga, aby chłodnica była zalana jakimś tam płynem... mogę stracić gwarancję...kur*** po co to ? Czemu ma służyć ten przepis ? Przecież normalnie na tory są wpuszczane motocykle, zalane nie wiadomo czym...bo nikt tego nie sprawdza.

Reflektory zaklejam taśmą...spoko, ale zastanawia mnie ten zapis:

Następujące elementy MUSZĄ BYĆ usunięte:

Lusterka wsteczne - jak mam pod kierownicą to przejdą czy też do usunięcia ?

Mocowania (haki) na kask i bagażniki - posiadam na ogonie, mocowanie na plecak zintegrowany z uchwytami dla pasażera (nie wychodzi za obrys motocykla a wręcz jest to jego integralna częścią... odkręcać ?

Czy w ogóle jest możliwe przyjechanie motocyklem (na kołach) na zawody w klasie amator... przystosowanie go na miejscu do wyścigu i start... bo zaczynam mieć wrażenie, że tego nie ogarnę...to ma być amatorska zabawa (jak sama nazwa wskazuje), a mam wrażenie, że potrzebuje busa lub przyczepki, mechanika do pomocy...i nie wiadomo czego jeszcze.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

10

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

zbiorniczek nie jest potrzebny- chłodzenie idzie u Ciebie pewnie do zbiorniczka.
Na wtrysku paliwo też to nie problem.
Odma idzie do airboxa.

Płynu u mnie nigdy nie sprawdzali- jeżeli rozumiesz o co mi chodzi ;)

Korki trzeba zdrutować

3 lata temu Chaw przyjechał do torunia na kołach :)

Pozdrawiam,
Piotrek

11

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

Dzięki za odpowiedź... w takim razie do zobaczenia na miejscu :) Jak macie jeszcze jakieś rady, to chętnie posłucham. Nigdy nie byłem na czymś takim, nie wiem co mi będzie potrzebne (oprócz moto, ciuchów i dobrego humoru). I pakować się odrazu w obie  rundy, czy na pierwszy raz ogarnąć sobie tylko jedną ? Z Waszych doświadczeń... więcej amatorów, jest w sobotę czy niedzielę  ?

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

12 Ostatnio edytowany przez niwy (2017-05-22 22:20:22)

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

klasa amator została stworzona raczej dla tych którzy chcieliby spróbować wyścigów, ale nie chcieli jechać w tłumie 30 zawodników. Ma być na spróbowanie i dalej do Pucharu.

Nie porównuj pojeżdżawek do wyścigów.
Wylany płyn z chłodnicy na torze jest tłusty i łatwo o glebę. Na pojeżdżawkach zatrzymują ruch i usuwają plamę. To samo tyczy się oleju, stąd "drutowanie". Nie ma znaczenia czy sprzęt cywilny czy przygotowany na tor, może się odkręcić.
Lusterka to szkło... też nie chciałbym aby leżało na asfalcie. Może zaklejenie wystarczy.
Mocowanie na plecak raczej przejdzie. DRZ z saszetką przechodzi.

edit:
na drugą bez licencji raczej Cię nie puszczą.

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

13

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

Z tego co czytałem to dwa pierwsze starty mogą być bez licencji... mylę się ?

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

14

Odp: kalasa Amator Sezon 2017

o ;) to przyznam się że zaskoczyłeś mnie.
Dawno nie zaglądałem do regulaminu ... -,-

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07