1

Temat: Modyfikacje FCR

Witam, mam gaznik FCR 40mm w crf450x, mam problem z dlawieniem przy gwałtownym dodawaniu gazu. W necie jest sporo poradników na temat modyfikacji ale już sam nie wiem, który zastosować. Początkowo myślałem o zdrutowaniu pompki ale z tego co wyczytałem to warto też skrócić czas wtryskiwania paliwa przez pompkę i tutaj stosuje się BK mod, czyli dorabia się śrubke, którą reguluje się długość wtrysku. Tylko przy BK modzie nie stosuje się już oring modu? Wyczytałem też coś o skróceniu ogranicznika membrany z 4,5mm do 2mm, co to daje? Prosiłbym o jakieś rady bo pogubiłem się już w tym wszystkim.
Z góry wielkie dzięki!

2

Odp: Modyfikacje FCR

zdrutuj pompkę i ogranicz wtrysk a przestanie go przylewać i przejdzie:) Jeśli nie to obadaj TPS'a jeszcze tz. odłącz (nie jestem pewny czy go masz w tym Xie)

3

Odp: Modyfikacje FCR

Ale jak ograniczyć wtrysk?

4

Odp: Modyfikacje FCR

Jak mialem gaźnikową 250 to tego buu pozbylem się przez zmiane dyszy na dole (która odpowiada za ilosc wtryskiwanego paliwa przy gwałtowym odkreceniu) + zwiększenie dawki na iglicy

5

Odp: Modyfikacje FCR

No to zalewanie przy gwałtownym dodaniu gazu to przeszłość:D
Zacząłem od zdrutowania pompki i zauważyłem, że dzwigienka pompki w pewnym momencie się blokuje i lekko przegina gdy otworzymy do końca przepustnice, wszystkiemu jest winny ogranicznik znajdujący się na membranie pompki, na dole gaznika. Wystarczyło skrócić go z 4mm do 2mm i pompka działa w całym zakresie. Jak dla mnie bajka, polecam każdemu:)