1

Temat: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Witam wszystkich, dzisiaj spotkał mnie dość poważny problem, po jakiejś 30 minutowym upalaniu olej zaczął się pocić w okolicy węzma odmy który jest połączony z tym czarnym zbiorniczkiem, myślałem że zalałem zadużo oleju i poprostu go wyrzuciło, niestety było coraz gorzej olej się pocił a gdy zgasiłęm motor dosłownie wylał się przez odmę, zlałem go z silnika żeby zobaczyć ile go zostało- zadużo niestety go nie było. Moje pytanie na czego wymianę sie przygotować ? Uszczelka pod głowicą, pierscienie ?

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

2

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Chłopaki, problem nie rozwiązany ale co się okazało olej nie wyciekł przez odmę lecz wypierdziela prawdopodobnie przez simering na wałku od zębatki zdawczej, czy jest możliwe żeby lało się stamtąd ciurkiem dosłownie ?

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

3

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Jak poszedł uszczelniacz to się leje.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Problem znany, najlepiej kupić zestaw naprawczy. Ja najpierw kupiłem sam simering tylko ciut mniejszy żeby ciaśniej siedział i przez parę miesięcy było ok, ale później znowu zaczął się pocić. Wymieniłem wszystko z zestawu naprawczego tj. simering, tulejkę i oring i jest git.

5

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

A może to jednak problem odmą? Sprawdź czy jest drożna, bo jeśli nie to ciśnienie ze skrzyni korbowej musi się gdzieś podziać. Wybiera sobie najsłabszy punkt. Być może w tym wypadku mocno obciążony uszczelniacz wałka zdawczego.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Jest to problem każdej drz, także.... :)

Freeride 350

7

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Odma drożna sprawdziłem, problem w tym że martwi mnie skąd robi się tam tak duże ciśnienie ? Po przejechaniu jakiegoś 1km dosłownie ciurkiem wypiernicza praktycznie cały olej. To normalne że nie zaczęła się od delikatnego pocenia tylko odrazu zaczął lać ?

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

8

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Normalne, kolega zaliczył dzwon na asfalcie bo tak szybko olej podlał oponę tylną :D

Freeride 350

9

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Też mało się nie wyj*****, dobra chłopy, mam nadzieje że zestaw naprawczy z allegro wystarczy,  All Balls  da radę ?

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

10

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Papek napisał/a:

Też mało się nie wyj*****, dobra chłopy, mam nadzieje że zestaw naprawczy z allegro wystarczy,  All Balls  da radę ?

Taka sobie jakość części ale raczej da rade :)

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

11

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Jak nie wiążesz długoplanowego związku z drz to kup sam uszczelniacz :)

Freeride 350

12 Ostatnio edytowany przez Papek (2017-04-09 15:55:32)

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Drz-ta zostanie jeszcze na długo i chce na sezon mięc cycuś glancuś więc nawet się nie zastanawiam :D

Edit: Niektóre zestawy mają 2 origni a pozostałe tylko 1, od czego to zależy ?

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

13

Odp: DRZ 400 E Olej wyrzucony przez odmę

Popatrz na schematy z częściami i będziesz wiedział.

Freeride 350