16

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

"Minusy WR - ... jak się bierze grubą dziewczynę to ledwo jedzie" haha mistrz!

DRZ 400 SM - SOLD
WR 250 X

17 Ostatnio edytowany przez superczesiu (2017-03-30 12:04:43)

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

Fabryczna klamka sprzęgła strasznie mi nie leżała ale można poprawić fabrykę klamką RSC - uważam to za jeden z najlepszych dodatków do małej wr.

edited: powinienem dodać że wpis dotyczy super lekko działającej klamki w SMC

dabljuer250x

18

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

Wrka w serii jest okropna, racja. Ale tylko w serii.

WR250X -> Husaria 701

19

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

shonek napisał/a:

Wrka w serii jest okropna, racja. Ale tylko w serii.

Zgadzam się.
To lista rzeczy które znacznie umilają życie z małą wr (wspomóżcie mnie bo może o czymś nie wiem/nie pamiętam):

- zmiana wydechu + wyrzucenie EXUPa (przy akcesoryjnej puszcz trzeba to zrobić),
- zmiana napędu (kilka zębów więcej z tyłu robi robotę),
- oplot na hamulce (przynajmniej przedni),
- klamka sprzęgła (fabryczna jest po prostu bardzo zła),
- mocowanie tablicy (nie dość że źle wygląda to i tak się samo połamie),

ze spraw z którymi walczę:
- pedał hamulca (jest za wysoko, zamówiłem jakiś akcesoryjny ale jeszcze nie dotarł więc nie wiem jaki będzie efekt)

dabljuer250x

20

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

klayman napisał/a:

po 4 i pół roku po kupieniu WR250X i zrobieniu nią 35 000km oraz po przejechaniu się pare razy SMCR napiszę co bym odpowiedział teraz na takie pytanie jak wtedy zadawałem:

Plusy WR - lepsza na początek, lepiej wjeżdża po schodach, zwinna, trochę lżejsza niż KTM, niższa, niskie spalanie, serwis raz w sezonie, wytrzymuje dużo gleb :)
Minusy WR - brzydka, chujowo brzmi, nie ma obrotomierza, na gumę idzie tylko do 40kmh i to ze sprzęgła, słaby Vmax, jak się bierze grubą dziewczynę to ledwo jedzie

Plusy SMCR - dużo ładniejszy, fajnie brzmi, super lekko chodzące sprzęgło, lepszy jak trzeba gdzieś dalej dojechać, ma obrotomierz, idzie na gumę przy większych prędkościach
Minus SMCR - droższy, bierze olej, zwykle nie daje rady na podjazdach pod schody, mniej zwinny, szkoda go w teren, większe spalanie

reasumując... po niemal 5 latach dalej nie wymieniłem WR na inny sprzęt. :)

Jakies niedomagania sprzętu były po drodze? Jaki przelot ma?

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

21

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

klayman napisał/a:

po 4 i pół roku po kupieniu WR250X i zrobieniu nią 35 000km oraz po przejechaniu się pare razy SMCR napiszę co bym odpowiedział teraz na takie pytanie jak wtedy zadawałem:

Plusy WR - lepsza na początek, lepiej wjeżdża po schodach, zwinna, trochę lżejsza niż KTM, niższa, niskie spalanie, serwis raz w sezonie, wytrzymuje dużo gleb :)
Minusy WR - brzydka, chujowo brzmi, nie ma obrotomierza, na gumę idzie tylko do 40kmh i to ze sprzęgła, słaby Vmax, jak się bierze grubą dziewczynę to ledwo jedzie

Plusy SMCR - dużo ładniejszy, fajnie brzmi, super lekko chodzące sprzęgło, lepszy jak trzeba gdzieś dalej dojechać, ma obrotomierz, idzie na gumę przy większych prędkościach
Minus SMCR - droższy, bierze olej, zwykle nie daje rady na podjazdach pod schody, mniej zwinny, szkoda go w teren, większe spalanie

reasumując... po niemal 5 latach dalej nie wymieniłem WR na inny sprzęt. :)

To ze mi nie idzie jazda po schodach to nie wina motocykla :)
Ja za to śmigam od 6 lat Ktm 690, od dziobaka do Smc R i nie wyobrażam sobie garażu bez tego sprzętu

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

22

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

superczesiu napisał/a:

Fabryczna klamka sprzęgła strasznie mi nie leżała ale można poprawić fabrykę klamką RSC - uważam to za jeden z najlepszych dodatków do małej wr.

edited: powinienem dodać że wpis dotyczy super lekko działającej klamki w SMC


Jak jest z wymianą klamek, trzeba ma cos zwracać uwage? Jakieś rozmiary czy sposoby mocowania czy są uniwersalne? I kwestia gustu?

Była Kolorowa WR250X ——> ??????

23

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

- zmiana wydechu + wyrzucenie EXUPa (przy akcesoryjnej puszcz trzeba to zrobić), - jeszcze nie zrobiłem
- zmiana napędu (kilka zębów więcej z tyłu robi robotę), - już dawno wrzuciłem większą zębatkę
- oplot na hamulce (przynajmniej przedni), - na razie działa mi bez oplotu bez zarzutów
- klamka sprzęgła (fabryczna jest po prostu bardzo zła), - mam krótką rsc, ale zwykle nie używam sprzęgła :)
- mocowanie tablicy (nie dość że źle wygląda to i tak się samo połamie), - wymienione

ze spraw z którymi walczę:
- pedał hamulca (jest za wysoko, zamówiłem jakiś akcesoryjny ale jeszcze nie dotarł więc nie wiem jaki będzie efekt)
- zrobiłem HB i nie używam nogi :)

yamaha 29 koni
husq więcej koni

24

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

ŁukaszG napisał/a:

Jakies niedomagania sprzętu były po drodze? Jaki przelot ma?

no napisałem przecież - 35 000km.
dzisiaj odbieram z serwisu po 3 miesiącach, bo sypnęła się skrzynia biegów - czasem wypadały biegi i wrzucał się niższy. (np. z 3 na 2) zrobiłem też pierwszy serwis amortyzatorów (chyba, że kiedyś mi przy którymś przeglądzie to robili, nie ogarniam). poza tym to przeglądy zgodnie z serwisówką...

yamaha 29 koni
husq więcej koni

25

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

Bera3 napisał/a:
superczesiu napisał/a:

Fabryczna klamka sprzęgła strasznie mi nie leżała ale można poprawić fabrykę klamką RSC - uważam to za jeden z najlepszych dodatków do małej wr.

edited: powinienem dodać że wpis dotyczy super lekko działającej klamki w SMC


Jak jest z wymianą klamek, trzeba ma cos zwracać uwage? Jakieś rozmiary czy sposoby mocowania czy są uniwersalne? I kwestia pozostaje gustu?

Była Kolorowa WR250X ——> ??????

26

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

Koso napisał/a:

To ze mi nie idzie jazda po schodach to nie wina motocykla :)
Ja za to śmigam od 6 lat Ktm 690, od dziobaka do Smc R i nie wyobrażam sobie garażu bez tego sprzętu

Ale ziomeczek na Husce 701 też próbował pod te same schody co ja podjechać i mimo, że w miarę ogarniał ten sprzęt to szło mu dużo gorzej niż mi WR'ką...

yamaha 29 koni
husq więcej koni

27

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

Bera3 napisał/a:
superczesiu napisał/a:

Fabryczna klamka sprzęgła strasznie mi nie leżała ale można poprawić fabrykę klamką RSC - uważam to za jeden z najlepszych dodatków do małej wr.

edited: powinienem dodać że wpis dotyczy super lekko działającej klamki w SMC


Jak jest z wymianą klamek, trzeba ma cos zwracać uwage? Jakieś rozmiary czy sposoby mocowania czy są uniwersalne? I kwestia gustu?

Raz w życiu wymieniałem klamkę sprzęgła i pasowała nawet do fabrycznej linki - roboty na 5 minut (z czego 2 na szukanie kluczy)
Nie wiem jak z innymi ale rsc pasuje bez żadnego problemu.

dabljuer250x

28

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

Jaka największa zębatka wejdzie na tył do WR na seryjnym łańcuchu? 46?

sory za off.

pozdrawiam