1

Temat: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

witam,

szukam jakiejś maszynki do przemieszczania się po mieście. a jak bylem na vespie 50ccm to koledzy na terrorze za bardzo mi odchodzili;) konkretnie ma to być supermoto z salonu a jak na razie to po zajrzeniu i przeczytaniu kilku tematów znalazłem dwie ciekawe opcje WR250X i 690 SMCR. cenowo wygrywa yamaha ale bardzo proszę doświadczonych kolegów o opinie ;)

ja mam 23 lata, 177cm, 90kg. codziennie krece sie po warszawie. potrzebuje cos co mi zastapi rower. ma być bardzo zwinne, musi dawać radę na schodach no i musze sie pouczyc na nim gumowania;). poza tym moj tata bedzie chcial czasem sie przejechac i strasznie protestuje, ze te moto sa takie wysokie (ma 170cm). wiec kazdy postoj na swiatlach to gimnastyka. a KTM wydaje sie byc troche wyzszy od WR.

dzieki i pozdrawiam

yamaha 29 koni
husq więcej koni

2

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

Te sprzęty które zestawiłeś, grają w dwóch zupełnie innych ligach.

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

3

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

no widzisz, ale ja się nie znam, więc dlatego to pytanie na forum. mógłbyś coś przybliżyć na ten temat?

yamaha 29 koni
husq więcej koni

4

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

jak nowe to może weź na jazde testową, napewno Ci to pomoże podjąć decyzję

https://www.bikepics.com/members/81

5

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

WR 250 spełnia wszystkie twoje oczekiwania. Jest to chyba najpopularniejszy sprzęt do "walenia" po schodach i gumowania.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

z yamaha bedzie problem, bo nie maja jej na stanie i chca sciagac z zagranicy z centrali.

yamaha 29 koni
husq więcej koni

7 Ostatnio edytowany przez Koso (2012-09-11 14:38:13)

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

jak można do jednego worka wrzucić Wr i SMc R, co chwile ktoś zakłada taki temat że chce kupic Smc R, a jak na razie 2 na forum ...

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

8

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

[url]http://otomoto.pl/yamaha-wr-250-x-M3032970.html[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

Do swobodnego poruszania się po mieście - i nie tylko -
-   WR250X   - lekkie i ultra zwinne (ojciec też się ucieszy, że się nie zabijesz)

Hardcore - it's more than music...

10

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

nie wrzucam ich do jednego worka, zależy mi na odpowiedzi, ktory do czego bardziej sie nadaje. a pytanie o to sprzedawcy w salonie troche mija sie z celem...

yamaha 29 koni
husq więcej koni

11

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

Plusem jest również ogromna ilość akcesoriów do tego motocykla.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

zależy jeszcze od charakteru jeźdźca ale może sie okazać ze w połowie sezonu będziesz chciał zmienić wr na 690

hybryda

13 Ostatnio edytowany przez figiel (2012-09-11 17:10:23)

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

No żeś strzelił z tym porównaniem, na początek bierz wr, albo z nowych z salonu jest kawasaki d-tracker 125, rieju, huska

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

14

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

po 4 i pół roku po kupieniu WR250X i zrobieniu nią 35 000km oraz po przejechaniu się pare razy SMCR napiszę co bym odpowiedział teraz na takie pytanie jak wtedy zadawałem:

Plusy WR - lepsza na początek, lepiej wjeżdża po schodach, zwinna, trochę lżejsza niż KTM, niższa, niskie spalanie, serwis raz w sezonie, wytrzymuje dużo gleb :)
Minusy WR - brzydka, chujowo brzmi, nie ma obrotomierza, na gumę idzie tylko do 40kmh i to ze sprzęgła, słaby Vmax, jak się bierze grubą dziewczynę to ledwo jedzie

Plusy SMCR - dużo ładniejszy, fajnie brzmi, super lekko chodzące sprzęgło, lepszy jak trzeba gdzieś dalej dojechać, ma obrotomierz, idzie na gumę przy większych prędkościach
Minus SMCR - droższy, bierze olej, zwykle nie daje rady na podjazdach pod schody, mniej zwinny, szkoda go w teren, większe spalanie

reasumując... po niemal 5 latach dalej nie wymieniłem WR na inny sprzęt. :)

yamaha 29 koni
husq więcej koni

15 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-03-30 11:40:51)

Odp: nowe supermoto. yamaha WR250X vs KTM 690SMCR

zgadzam sie. Teraz potrzebujesz wyczyna bo jest lżejszy od WR i idzie na koło z większych prędkości a gruba dziewczyna nie robi na nim wrażenia jak już lubisz pougniatać.
aaa po schodach... jakich schodach? To ja jechalem po schodach w ogóle?! :P