1

Temat: 520 exc SM

Witam,
ma ktoś doświadczenia jak się takie moto sprawuje na co dzień? Myślę o dojazdach do/z pracy ok. 20km dziennie, co jakiś czas amatorski tor, lekkie terrory po 100-150 km.
Dzięki za opinie.
Gierwi

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

2

Odp: 520 exc SM

Kiedyś wpadłem na taki super pomysł i korzystałem z exc 520 na codzienne dojazdy do pracy - no i mi się sprzęt szybko skończył :) poza tym nabyć używany exc w dobrym stanie - trudna sprawa.
sprzęt wyczynowy, kosztowny, wymagający dużej obsługi serwisowej, przebieg liczony bardziej na motogodziny niż przejechane km, ale frajda niebywała - stunt i terror na tym sprzęcie przyjemny i bardzo prosty - jak Cię stać to spoko.


gierwi napisał/a:

Witam,
ma ktoś doświadczenia jak się takie moto sprawuje na co dzień? Myślę o dojazdach do/z pracy ok. 20km dziennie, co jakiś czas amatorski tor, lekkie terrory po 100-150 km.
Dzięki za opinie.
Gierwi

3 Ostatnio edytowany przez maciejwra (2010-07-25 12:49:28)

Odp: 520 exc SM

Ja na swoim zrobiłem ok 70mth i bez awarii żadnej!!! Poprzedni właściciel zrobił 170mth wymienił tłok rozrząd łożyska w silniku i także bez żadnych problemów. Olej wymieniam co 5mth regulacja zaworów co15mth,  filtr powietrza zawsze nasączony i czyściutki filtry oleju zmieniam co druga zmianę oliwy,regularnie sprawdzam pompę wody, wszystkie śrubki.

Jak się dba tak się ma! I nie wdaję się w dyskusję o awaryjności EXC :]

SMR 505

4

Odp: 520 exc SM

No jestem trochę sceptycznie nastawiony do używek, ale jest jedna tania sztuka na innym forum od szanowanego tam mechanika. Musiałbym tylko poprosić jakiegoś "localsa" o zerknięcie.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

5

Odp: 520 exc SM

Nadmienię że mój exc był oczywiście używką, za dobrą kasiore, więc tak jak można było przewidzieć naniesienie nikasylu, wymiana tłoka i innych części już zużytych przypadło na mój portfel - ogólnie około 4000 koła :( ale zgadzam się z innymi przedmówcami jak się dba to się ma - nie ma lipy
A że nieszczęścia chodzą parami to mój sąsiad w tym samym czasie również nabył 520 w super stanie oczywiście - i wyłożył 5000 koła na naprawe skrzyni. Kupując exc każdy świadomie wie do czego ten sprzęt służy i z pewnością go nie oszczędza.
Podobno exc woli krótkie mocne odkręcanie gazu niż jednostajne "piłowanie" na mieście, wielu użytkowników w okresie kiedy jeździłem 520 do pracy około 25 km w jedną stronę mówiło że exc nie jest motem na codzienne dojazdy, no ale ja akurat miałem taką fantazję;) Moto nie jest awaryjne potrzebuje jedynie większej uwagi jak każde "nietuzinkowe" moto. Wcześniej napisano jak często co należy robić by był spokój psychiczno-finansowy, policz sobie ile motogodzin spędzasz w miesiącu na dojazdach do pracy :) pozdro

gierwi napisał/a:

No jestem trochę sceptycznie nastawiony do używek, ale jest jedna tania sztuka na innym forum od szanowanego tam mechanika. Musiałbym tylko poprosić jakiegoś "localsa" o zerknięcie.

6

Odp: 520 exc SM

Amen :)

SMR 505