16 Ostatnio edytowany przez tropula (2017-05-09 12:21:56)

Odp: Budowa domu - temat ogólny

Pamiętaj jak udasz się do nadzoru budowlanego z zakończeniem budowy nie zapominaj w tej kwestii o protokołach odbioru i przyłączy, instalacji wewnętrznych takich jak instalacja wentylacyjna i przewodów kominowych, wewnętrznych instalacji elektrycznych czy szczelności instalacji wodnej i gazowej, bo ci nie przyjmą.. potem czekać do 3 tyg na odbiór, potem na kolejne pozwolenia na użytkowanie, sajgon z tym jest

Nie radzisz sobie z nadwagą? Masz problemy ze zdrowiem? Pomoc na [url]http://tabletkinaodchudzanie.co[/url]

17 Ostatnio edytowany przez qnik (2017-03-08 23:12:17)

Odp: Budowa domu - temat ogólny

Ha, witajcie w klubie - własnie miałem zakładać podobny temat.
Może ktoś ma namiary na dobrą sprawdzoną firmę od okien najlepiej drewniano-aluminiowych.
Słyszałem że Quercus z Gliwic jest godny polecenia - moze ktoś z terenu ma jakieś zniżki? :)
Będę zobowiązany.

DRZ400SM + WR250F + PW80

18

Odp: Budowa domu - temat ogólny

Ja mam okna Amberline - jakość oknoplastu lub nawet wyzsza a ceny przystępne. Jan montuje takie do 90% swoich budowli :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

19

Odp: Budowa domu - temat ogólny

qnik i reszta od okien... Ważne aby producentem samego okna nie była firma z Opola

Sherco st300  Cabestany Replica

20

Odp: Budowa domu - temat ogólny

To ja mam chyba te z Opola bo pisze tu do was i piździ mi tu po plecach jak nic;)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

21

Odp: Budowa domu - temat ogólny

Między szybami jest gaz który prędzej czy później się wydostanie, im gorzej zrobione uszczelnienie tym szybciej zimno dostaje się do domu a bywa że zamiast gazu leci samo powietrze.

Sherco st300  Cabestany Replica

22

Odp: Budowa domu - temat ogólny

Takie okna miałem przyjemność oglądać w jednym z mieszkań które chciałem wynająć.
Z zewnątrz wyglądają cudnie ale otwierały się jak te stare podwójne drewniane....a nie przepraszam jeszcze gorzej:)
I zwykłe okno i balkonowe to była tragedia.
Rok budowy 2009. A to było 2 lata temu.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

23 Ostatnio edytowany przez levis (2017-03-10 13:41:49)

Odp: Budowa domu - temat ogólny

tak dla orientacji - za za moje 17 okien Amberline Softline 82, w tym 7 balkonowych, 2 długie, reszta normalne - zapłaciłem 23 tyś z montażem, ale dopłaciłem jeszcze 3000 za montaż na taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne wraz z ciepłymi parapetami.
Z dwóch stron w okleinie. Jakby były białe, to tańsze chyba o 20%. Okucia schowane, potrójna szyba. Polecam :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

24

Odp: Budowa domu - temat ogólny

We wnętrzu na alu  ramce jest nadruk-producent i wymiary szyb.

Sherco st300  Cabestany Replica

25 Ostatnio edytowany przez qnik (2017-03-20 12:30:46)

Odp: Budowa domu - temat ogólny

jaras111x napisał/a:

We wnętrzu na alu  ramce jest nadruk-producent i wymiary szyb.

czyli dokładnie czego tam ma nie być? OPOLGLAxx ?

DRZ400SM + WR250F + PW80

26

Odp: Budowa domu - temat ogólny

Potrzebuję opinii. Jak to jest z tynkami maszynowymi gipsowymi ? część ludzi mówi, że jak dobrze zrobione, to można śmiało malować, a część mówi, że nawet jak jest najlepsze wykonanie, to nałożenie gładzi gipsowej robi dużą różnicę.

Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie ?

Kolejna sprawa - ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia właśnie do tynków maszynowych ?

z góry dzięki

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

27

Odp: Budowa domu - temat ogólny

co do tynków maszynowych zaraz sie dowiem bo akurat w pracy jestem a kolega kładzie takie tynki i dam Ci znać  ;)

drz y/sm 434

28

Odp: Budowa domu - temat ogólny

levis napisał/a:

Potrzebuję opinii. Jak to jest z tynkami maszynowymi gipsowymi ? część ludzi mówi, że jak dobrze zrobione, to można śmiało malować, a część mówi, że nawet jak jest najlepsze wykonanie, to nałożenie gładzi gipsowej robi dużą różnicę.

Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie ?

Kolejna sprawa - ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia właśnie do tynków maszynowych ?

z góry dzięki

Trzeba gładź zeby było ładne lustro bez porów bo pod farbą to strasznie wyjdzie,ja kleilem płyty KG na ścianki działowe zeby było jak lustro idealne powierzchnie.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

29

Odp: Budowa domu - temat ogólny

Levis, a szyby z ciepłą ramką czy z tradycyjną zimną aluminiową?
Ktoś ma doświadczenie, porównanie?
Mnie denerwuje cały dół szyby mokry w sypialni zimą rano. Pas nawet 10 cm. Wietrzenie dużo nie pomaga.

30

Odp: Budowa domu - temat ogólny

a nie wiem nawet.

aktualnie skończyłem posadzki. Teraz będzie wchodzić ekipa z tynkami wewnętrznymi.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450