1 Ostatnio edytowany przez Radek_ (2017-02-22 16:44:13)

Temat: DRZ 400E skrzynia biegów?

Mam problem,przy zmianie biegu z 3 na 4 dźwignia zablokowała się,męcząc się wrzuciłem 1 i tak wracałem do domu,po kilku próbach znalazł się luz,skok dźwigni nadal nie był odpowiedni.Po przejechaniu około 2 km wszystko wróciło do normy,biegi są,luz można znaleźć bez problemu,a skok dźwigni wrócił do normy.Podczas całego tego zajścia ze skrzyni nie było słychać żadnych niepokojących dźwięków. Tak jakby problem leżał tylko i wyłącznie po stronie wybieraka,może miał ktoś podobny problem?Po zrzuceniu prawego dekla jedyna niepokojąca rzecz to poluzowany wewnętrzny kosz sprzęgłowy,po dokręceniu i poskładaniu nadal występuje problem z położeniem dźwigni zmiany biegów.Skrzynia działa poprawnie biegi wchodzą lekko nic nie zgrzyta,nie szarpie,jedynie dźwignia zmiany biegów potrafi się zaciąć i nie wrócić do neutralnego położenia,zwrócić na coś uwagę czy brać się za rozpoławianie silnika?

2

Odp: DRZ 400E skrzynia biegów?

Sprawdź samą dźwignię zmiany biegów:
- czy frazy są ok
- czy śrubka mocująca dźwignię jest dokręcona
- sprawdź ustawienie dźwignie - jeżeli dasz ją delikatnie za wysoko to nie wrzucisz wyższych biegów bo dźwignia blokuje się o ramę czy o dekiel (już nie pamiętam). Częsty błąd/problem w DRZ. Wtedy czasami bieg wejdzie a czasami nie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD