1

Temat: zmiana WS w KTM

Witam,

jakiś czas temu założyłem koła SM do KTM 450 EXC-R. Czy ktoś wie jak zmienić rozmiar koła (WS)? Czytałem jakieś zagraniczne fora i doczytałem, że trzeba to zrobić przy pomocy jakiegoś urządzenia. Ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?
Chodzi mi o to, żeby licznik pokazywał prawidłową prędkość no i przebieg. KTM rocznik 2008.
Chodzi oczywiście o zmianę rozmiaru koła w liczniku. Standardowo w setup'ie tego nie ma. Doczytałem, że trzeba odłączyć od aku - odłączyłem akumulator i też nie pomogło.

crisson
SM450RR

2

Odp: zmiana WS w KTM

Udało mi się doszukać na zagranicznym forum - trzeba:

1. zdjać przednią maskę
2. od licznika wychodzą dwie wiażki - trzeba odłączyć/rozłączyć tę z czarnym kablem
3. w liczniku musi być włożona bateria
4. wchodzimy normalnie do setup'u i można już zmieniać rozmiar koła - standardowo 17" to 1882 mm

crisson
SM450RR

3

Odp: zmiana WS w KTM

Licznik EXC-R jest taki sam jak w moim, więc musi że i ja będę mógł zrobić ten myk :)

A tak przy okazji - podziel się z kolegą kilkoma spostrzeżeniami w temacie użytkowania EXC-Ra bo zamierzam odświeżyć moją stajnie. Użytkujesz go w ogóle w enduro czy tylko SM?

450EXC SM '05
530EXC Six Days '09

4

Odp: zmiana WS w KTM

To moje pierwsze SM więc nie bardzo mam z czym porównywać. Mam też supersport'a więc w porównaniu z nim na szosie hebel trochę słaby (przydałaby się pompa radialna i lepszy zacisk) no i zawieszenie miękkie (trochę lepiej po ustawieniach). Przy większej prędkości przednie koło 'myszkuje' - trochę lepiej jak założyłem krótszy błornik od SM. Na początku używałem dwóch kompletów kół na zmianę ale odpuściłem i nabyłem cross'a.
Dla mnie jest idealny - jak dla początkującego. Moc ok, przyspiesza lepiej niż GSX-R 600 :) Trochę wnerwia częsta potrzeba zmiany biegów ale podobno tak ma być :)

crisson
SM450RR