1

Temat: Handbreak supermoto

Witam ma ktoś u siebie lub wie jak zrobic dodatkowy ręczny hamulec tylnego koła
Czekam na propozycje i jakieś rozwiązania

2

Odp: Handbreak supermoto

Opcji jest kilka:
1. Pompa na kierownicę + trójnik na ori zacisk (podatne na przegrzania)
2. Cięgno i linka do dźwigni (również podatne)
3. Pompa + drugi zacisk (konieczne customowe jarzmo), najlepiej, ale i najdrożej.

PBM

3

Odp: Handbreak supermoto

Jak położysz dobrą monetę to Ci sprzedam swój zestaw pod KTM / Husaberg na 2 tłoczkowym pływającym zacisku BMW, 2m stalowy oplot i braking 13mm

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

4

Odp: Handbreak supermoto

Braking 13 SSSSIEEE:P Miałem i nie polecam w opór. Kupiłem nowy nie używany.

5

Odp: Handbreak supermoto

MAĆKO napisał/a:

Braking 13 SSSSIEEE:P Miałem i nie polecam w opór. Kupiłem nowy nie używany.

Dobrze, że to napisałeś bo na olx jest jakiś braking własnie za około 300zł, zastanawiałem się nad nim.
Ogólnie to w jaki sposób można odczuć czy pompa jest kozak albo szit? Oczywiście podczas użytkowania w hb. Może np siła nacisku na klamkę czy coś?

WR250X -> Husaria 701

6

Odp: Handbreak supermoto

Braking 13 dziala jak by był wiecznie zapowietrzony, jest słaby w porównaniu do magury. Pewnie stosunek skoku tłoczka do jego średnicy i może kąt w jakim się to porusza ma znaczenie, nigdy się w to nie zagłębiałem... . Brakingi ludzie sprzedają jak tylko kupią bo są do dupy:) Podobno Braking 16 jest w miarę spoko ale tego nei wiem nie sprawdzałem.
Shonek zdjęcie tego o co prosiłeś podrzucę Ci na dniach bo aktualnie nie mam czasu tego ogarnąć.

7

Odp: Handbreak supermoto

Ja mam taki zestawik (KX 250 1998r.), który pozwalał mi przy nauce latać non stop 5h gdzie mocno nadużywałem HB bez gotowania, mniejsze nie wytrzymywały (teraz pewnie inaczej by było jak już człek coś tam umie). Pompa HB radialka 16 daje radę przy tym zestawianiu. Pzdr.

(tel nie najnowszy więc i jakość zdjęcia ujowa ale widać co i jak)

http://vader.joemonster.org/upload/ryf/1601908b980fbebadkx.jpg

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

8

Odp: Handbreak supermoto

pod dwa czterotłoki na dużej tarczy 16stka idealna. Ale umówimy się że z takiego zestawu trzeba umieć korzystać bo jest to mocna sprawa. Jak chcesz się tylko wspomagać przy normalnym gumowaniu to 2tłoczki i pompa 13 jest optymalna.