1

Temat: Sm aa moze jednak ... help XD

Witam, mam dylemat tego typu, ze szukam moto do sprawnego poruszania sie po mieście, oczywiście sm'a jak najbardziej ale zastanawiam sie często takze nad nakedem iii ostatnio moją uwage przykuła Aprilia Dorsoduro 750. Fajnie to wyglada, niby taki kompromis pomiedzy sm a nakedem, bo typowe sm to to nie jest ale do nakeda tez daleko :). I moje pytanko czy warto sie w to bawić? Jeździ ktos tym ? Jak wrażenia, eksploatacja itd :)
Z góry dzięki wszystkim za odp !

Aprilia dorsoduro 750 - była
Husqa fe 501

2

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

Jak już mowiłeś - jest to kompromis , czyli ani na Sm się nie nadaje , ani na nakeda... jak dla mnie wyrzucona kasa , ale co kto woli

Jak typowo do miasta to yamaha wr250x , jak czasami jeszcze jakieś wypady po za miasto - suzuki drz 400 lub yamaha wr450

DR-Z 400sm  -  LeoVince , fcr 39 , 3x3 , MotoMaster 4p

3

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

Tomson napisał/a:

Jak typowo do miasta to yamaha wr250x , jak czasami jeszcze jakieś wypady po za miasto - suzuki drz 400 lub yamaha wr450

Ciekawa rada, trzeba przyznać... O_o

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

4 Ostatnio edytowany przez Dziku (2017-02-09 23:26:06)

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

Niezły ten kompromis który waży na sucho 186 kg. W SM jedyne kompromisy to DRZ 400 i konstrukcje na LC4. Kropka.
Jaki budżet? Może jakieś SMC? Bo zakładam, że wymiana oleju co 600km Cię nie interesuje?

EXC 525 in progress

5

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

SM na trasy sie nie nadaje,sory,ale to moja opinia.Mialem SMCR 690,po 120km trasce juz mialem dosc.SM tylko na miasto i trasy do max 100km w 1 strone wedlug mnie,bo powyzej to juz nic wspolnego z frajda nie ma.

Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego,nie bralbym tej Aprilli ;>

ktm exc 200 99r-ktm exc  400 02r-ktm exc 250 2t 2010r-yamaha yzf 180 2010r-yamaha r6 2007r-ktm  smcr 690 2012r

6

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

Ja bym proponował jakąś LC4 :) 640/690.

KTM 690 SMC

7

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

e tam, Jakub walił DRZtą w dwie osoby z Warszawy, do Koszalina i z powrotem na kołach :D

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

8 Ostatnio edytowany przez barnabab (2017-02-10 16:12:33)

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

Spidi napisał/a:
Tomson napisał/a:

Jak typowo do miasta to yamaha wr250x , jak czasami jeszcze jakieś wypady po za miasto - suzuki drz 400 lub yamaha wr450

Ciekawa rada, trzeba przyznać... O_o

Nie widzę różnicy pomiędzy DRZ a WR250X jeśli chodzi o przydatność w mieście i trasie. Obydwa się w równym stopniu nie nadają w trasę :)

Levis nikt nie mówi, że się nie da tylko jakim kosztem. Ja raz DRZ pojechałem z Wawy w bieszczady (ponad 6h jazdy) i dupa mnie bolała przez 2 tygodnie (to nie hiperbola). Trasy do 100 km można przejechać. Powyżej tego męczy się człowiek i maszyna.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

9

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Jakub mówił, że jedyne co mu przeszkadzało to częste tankowania :D

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

10

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

levis napisał/a:

myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Jakub mówił, że jedyne co mu przeszkadzało to częste tankowania :D

Ale tankowanie paliwa czy dolewki oleju? ;)

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

11

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

DRZta kupiona przez niego w salonie PL - dbał lepiej niż o rodzinę :-) także oleju to mu tam nie ubywało za bardzo :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

Jak mieszkasz w jednym z kilku największych miast i tam tylko jeździsz to bierz typowe SM  jeśli lubisz popykać poza miastem to bierz nakeda czy tą apkę bo SM ma mało mocy, jest niewygodne i ma kiepskie zawiasy na większe prędkości.

13

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

barnabab napisał/a:
Spidi napisał/a:
Tomson napisał/a:

Jak typowo do miasta to yamaha wr250x , jak czasami jeszcze jakieś wypady po za miasto - suzuki drz 400 lub yamaha wr450

Ciekawa rada, trzeba przyznać... O_o

Nie widzę różnicy pomiędzy DRZ a WR250X jeśli chodzi o przydatność w mieście i trasie. Obydwa się w równym stopniu nie nadają w trasę :)

pisząc "wypad po za miasto" mam na mysli trasy 50-60 km po bocznynch ulicach , nie trasy po 500km...  Drz ma lepsze odejście na niższych obrotach , przez co jest wygodniej po za miastem

spiidi w czym problem ? Widziałem już 100 wątków o tej samej tematyce i zawsze ludzie to samo polecali

DR-Z 400sm  -  LeoVince , fcr 39 , 3x3 , MotoMaster 4p

14 Ostatnio edytowany przez RIP0SZ (2017-03-23 22:27:15)

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

No dobra, to ja moze przyblize bardziej swoja sytuacje :) Mieszkam w okolicach Zakopanego wiec mam gdzie pojeździć po fajnych kretych gorskich drogach ale coraz częściej bywam w krakowie wiec taka trasa na 1 cylindrowca (ok 100km + jazda w tygodniu po miescie ) noo słabo utopie sie w kosztach wiec pomyslalem ze V'ka lepiej sie sprawdzi :) a Apce najblizej do sm'a które uwielbiam. Czy moze jednak jakis naked ?zetka czy cos ? Bo z tego co widze nikt apki nie ma zeby sie wypowiedziec głębiej o sprzęcie ? :)

Aprilia dorsoduro 750 - była
Husqa fe 501

15 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-02-11 09:42:07)

Odp: Sm aa moze jednak ... help XD

Zapomnij o tej Apce, a Ci co sie skusili jeszcze szybciej chcieli zapomnieć. Kupuj SMC i sie nie zastanawiaj jak chcesz kompromisowego SM-a. A jak chcesz koniecznie V2 to KTM 990 SM/SMT/lub SD. Patrzysz tez na te nakedy i widzę ze tez wybrałeś z ołowiu kompromis.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650