1

Temat: Aprilia rxv 450 2007r

Witam. Czy posiada ktoś jakieś info na temat rozrusznika (zamiennika) do apki?
Dokładnie chodzi o to jaki rozrusznik mógłby pasować po delikatnych przerobkach do rxv,sxv 450?
Potrzebuję,, pomocy,,  w regulacji silnika...
Jestem nowym forumowiczem. Pozdrawiam

2

Odp: Aprilia rxv 450 2007r

Janek ma wsadzony rozrusznik od chińczyka. Można też wsadzić rozrusznik od włoskiego skutera 250cc. - oba wymagają drobnych przeróbek wejścia w karterze.

Osobiście odradzam - polecam kupić sprawny, używany. Jak silnik jest dobrze ustawiony, to spokojnie zapala na oryginalnym rozruszniku.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Aprilia rxv 450 2007r

Właśnie kupiłem 2 oryginalne i jeden wogule nie trybi,  zaś drugi działał może miesiąc.... Wiec szukam innej alternatywy.
Od jakiego dokładnie chinczyka? Bądź skutera dokładnie pasuje? Jakiś model bądź foto by się przydało....
Wiem że od r1 pasuje do 550 po małych przerobkach ale tam są inne kartery i jest więcej miejsca....

4

Odp: Aprilia rxv 450 2007r

A regeneracja?

Zapraszam na nasz FanPage! https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/

5

Odp: Aprilia rxv 450 2007r

Mój stary kompletna lipa, bo czop na wirniku już jest ze stożka wytarty a niema możliwości tego zeszlifowac do równego, pierwszy który kupiłem jest spalony i bez szczotek wogule zaś drugi kupiony ma również słabe szczotki i na uzwojeniu gdzieś nie łączy bo się zawiesza.
Ogólnie wiem że szczotki muszą być twarde i na cienkim kabelku a takie ciężko dostać bo zazwyczaj są kruche, złożenie z 2 lub 3 jednego też odpada gdyż wirnik każdy z osobna jest wyważony pod obudowę rozrusznika.
Jakby ktoś kiedyś rozbieral ten że rozrusznik to pamiętajcie że trzeba go przed rozebraniem zaznaczyć aby później tak samo był złożony, gdyż np.jak jedna z 3 częśi np.srodkowa będzie odsunieta w jedną stronę o 2 mm rozrusznik będzie kręcił na sucho jak szalony lecz nie będzie miał mocy aby zakręcić silnikiem.