1

Temat: Ktm exc 250 racing vs honda crf 250x

Witam
Przesiadam się z ktm exc 250 2t `99 rocznik
Pierw myślałem o crossie 250 4t , ale stwierdziłem , że za duzo latam enduro żeby kupić crossa.
Znalazłem te modele co w temacie.
Honda crf 250x 2007 rocznik
Ktm exc 250 racing 2005 rocznik

Teren jakim jeżdżę to głównie enduro , lasy , podjazdy , żwirownie , jakie tory tam już wyrobione .
Szukam lekkiego moto nad którym będę świetnie panował i ogarniał , ale też żeby nie brakowało mi mocy na podjazdach .
Chciałbym aby ktoś opisał mi te dwa motocykle i porównał je do siebie .
Wyczytałem , że crf X ma tylko 30km to prawda ?
O ktm 250 racing słyszałem że nie udane wersje do 2006 rocznika .
Proszę o opinie i opis motocykli , poręczność , waga , moc , zawieszenie .
Pozdrawiam i dziękuje .-

2

Odp: Ktm exc 250 racing vs honda crf 250x

Nikt nie potrafi mi pomóc ?

3

Odp: Ktm exc 250 racing vs honda crf 250x

A co ci przeszkadza w twoim EXC 250 2T?

4

Odp: Ktm exc 250 racing vs honda crf 250x

Jak dla mnie słabe prowadzenie jak na motocykl tej klasy , nie wiem czy to przez to , że z 99 roku , ale tak jest oraz pierwszy 2t i jednak wolałbym wrócić do 4t .
Kolejna sprawa nie wiem czy to normalne , ale trenuje dość intensywnie siłownia itp. Ile bym nie jeździł razy w tygodniu to łapy mnie bolą jak skurwy..

5

Odp: Ktm exc 250 racing vs honda crf 250x

Każdy ma inne odczucie co do jazdy danym motocyklem.
Ja jak będę kupował drugie moto to podstawą do podjęcia decyzji będzie przejechanie się i zobaczenie jak się jeździ.

6

Odp: Ktm exc 250 racing vs honda crf 250x

Ale po 10minutach jazdy takim moto nie ocenisz tak naprawdę jego prowadzenia itp

7

Odp: Ktm exc 250 racing vs honda crf 250x

No to pomyliłeś fora :P
To je supermoto a nie enduro

8

Odp: Ktm exc 250 racing vs honda crf 250x

Jak Cię bolą łapy to albo jesteś przetrenowany albo nie masz techniki i trzymasz się motocykla łapami i dlatego Cię bolą.
Może też brak rozgrzewki przed jazdą.

Na pewno nie jest to wina samego motocykla...no chyba, że jest za mocny i miota tobą jak szatan.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Ktm exc 250 racing vs honda crf 250x

Ja w mx też tak mam że łapy szybko puchną a raczej jestem zahartowany.
Podstawowe przyczyny które zauważyłem:
Bardzo nierówny teren, pagórki i dołki na pół długości motocykla. Wtedy trzeba przejechać dociazajac bardzo tył i dodać sporo gazu by przód można powiedzieć leciał w górze.
Jak radził mi doświadczony i wymiatajacy mxowiec to technika przede wszystkim. Można jeździć na 250 i 450 tak samo tylko bardziej kontrolując gaz.

Hsq SMR 511
#511