1

Temat: Yamaha wr250f odprężnik, hot start

Pytanie. U mnie w yama nie mam takiej dodatkowej dźwigienki przy sprzęgle. Do czego ona służy i gdzie dochodzi linka? Słyszałem że pomaga prrzy odpaleniu po glebie. U mnie moto pali od kopa niezależnie od GMP i z rozrucha w ćwierć sekundy nawet po małej glebie, ale ostatnio po większej miałem problem więc może takie coś by mi się przydało. Ta linka dochodzi do gaźnika? Widziałem w necie na zdjęciach czerwona dzwigienke pod dźwignia ssania ale nie wydaje mi się żeby u mnie to pasowało.

Hsq SMR 511
#511

2

Odp: Yamaha wr250f odprężnik, hot start

Tak. To ciepłe ssanie. Czerwona dźwignia. Jak masz na linkę, to nie ma czerwonej gałki, tylko jest inny diwajs.
Możesz też przy odpalaniu po glebie wyciągnąć tą gałkę i kręcić. Na kierownicy jest po prostu wygodniej.

Pozdrawiam,
Piotrek

3

Odp: Yamaha wr250f odprężnik, hot start

Chodzi o to że w ogóle tego nie mam ani przy kierownicy ani gaźniku i chciałbym to zamontować tylko nie wiem gdzie i jak.

Hsq SMR 511
#511

4 Ostatnio edytowany przez ravlos (2016-11-04 19:15:01)

Odp: Yamaha wr250f odprężnik, hot start

Przy tym roczniku powinien być automatyczny dekompresator,ciepłego ssania nie ma

WR450F 13r  &  CRF450X

5

Odp: Yamaha wr250f odprężnik, hot start

Jak nie ma fabrycznie to nie zamontujesz:) Bo nie masz takiej dziury:P

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6 Ostatnio edytowany przez Bartas (2016-11-28 00:46:05)

Odp: Yamaha wr250f odprężnik, hot start

Znalazłem jest przy gaźniku schowany i faktycznie działa po glebie. Faktycznie przy kierownicy byłby wygodniejszy.
Teraz mam do was pytanie, wie ktoś może dlaczego strzela w wydech i nie chce wkręcić się na obroty? Otóż dziś spotkał mnie taki objaw że nagle podczas jazdy straciłem obroty. Moto chodzi na jałowym elegancko ale przy chęci dodania gazu dusi się strzela w wydech i nie chce się wkręcić i zaraz ma zgasnąć jak nie odpuszcza gazu. Dziś tak stopniowo narastało to podczas jazdy. Od jakiegoś czasu meczyle się z dławienie przy nagłym otwarciu manetki na wolnych obrotachi, tydzień temu przeszło a dziś się poglebilo, czyt wyżej stracił obroty. Dzis się ksztusil w dolnym zakresie obrotów i srednim. Ani otwarcie ssania nic nie daje czyli zwiększenia paliwa ani hot startu czyli powietrza.
20mth czyszczony gaznik ultradzwiekowo i regulowany wg ustawień fabrycznych, 8mth zawory, olej 2mth, filtr pow dzisiejszy.
Może ktoś będzie wiedział od czego zacząć?

Hsq SMR 511
#511

7

Odp: Yamaha wr250f odprężnik, hot start

Wyjaśnione, jak ktoś będzie miał takie objawy to polecam wpierw sprawdzić elektrykę, było przebicie. Woda dostała się do cwko fajki przez kabelek od licznika mth i nie wyparowała powodując zakłócenia.

Hsq SMR 511
#511