1

Temat: DRZ 400sm/s plastikowy bak

Cześć Panowie,

Czy któryś z was próbował dopasować plastikowy bak (niekoniecznie z 400e) do DRZ 400sm/s? Wiem, że istnieją plastikowe baki do SM ale znalazłem tylko takie o powiększonej pojemności a tutaj nie o to chodzi. Moim celem jest poprawa ergonomi i odchudzenie moto o kilka kg. Znalazłem kilka tematów na thumpertalk ale niestety bez jakichkolwiek szczegółów jak dokonać konwersji.

Jakieś pomysły?

2

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

Do wyboru masz:
bak plastik od E
bak plastik IMS 2.3 GAL - miałem i aż takie różnicy nie było, choć był lepszy od metalowego
bak alu BLitalia - i to jest jedyna słuszne wyjście. Tylko trzeba troszkę grosza sypnąć:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

Najlepszy pomysł to sprzedać SM i kupić E/Y

4

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

hacker33 napisał/a:

Do wyboru masz:
bak plastik od E
bak plastik IMS 2.3 GAL - miałem i aż takie różnicy nie było, choć był lepszy od metalowego
bak alu BLitalia - i to jest jedyna słuszne wyjście. Tylko trzeba troszkę grosza sypnąć:)

Plastik od E byłby perfekt ale czytałem, że mocowanie jest inne i bez przeróbek ramy się nie obejdzie. Prawda to?

5

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

lukash napisał/a:

Najlepszy pomysł to sprzedać SM i kupić E/Y

Masz racje, koniec końców kupiłem wersję E. Jest ona wstępnie przerobiona na SM ale niestety brak jej przedniego hebla. Zastanawiam się czy mógłbym zostawić pompę i zacisk od wersji E i dopasować do tego tarczę 310mm czy lepiej poszukać lepszego zestawu?

6

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

Zależy jak śmigasz - jednym to wystarcza, innym nie.
DZR SM też nie ma jakiegoś hiper hebla jakby co...

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

ecetera napisał/a:
lukash napisał/a:

Najlepszy pomysł to sprzedać SM i kupić E/Y

Masz racje, koniec końców kupiłem wersję E. Jest ona wstępnie przerobiona na SM ale niestety brak jej przedniego hebla. Zastanawiam się czy mógłbym zostawić pompę i zacisk od wersji E i dopasować do tego tarczę 310mm czy lepiej poszukać lepszego zestawu?

Ja przed Y mialem SM i hebel dla mnie byl za slaby. W Y zrobilem adapter za 220 zl z wysylka, tarcza motomaster 300 zl, zacisk radialny brembo 90 zl i pompa o ktm lc4 sm 150 zl chyba. Swoja pompe i zacisk i tarcze sprzedalem 400 zl (mialem pompe od sm i tarcze ) wiec tak drogo nie wyszlo. Hebel jest mocny als dozowalnosc kiepska. Trzeba bedzie pompe zmienic ma radialna.
Gdybys sie zdecydowal na adapter to kolega z forum powinien miec jeszcze projekt mojego.

8 Ostatnio edytowany przez ecetera (2016-08-10 22:45:41)

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

hacker33 napisał/a:

Zależy jak śmigasz - jednym to wystarcza, innym nie.
DZR SM też nie ma jakiegoś hiper hebla jakby co...

Będąc szczery to nie jestem hardcorowym graczem, bo miałem 400SM i z hebla byłem więcej niż zadowolony... Spróbuje powalczyć z tym co mam a jeśli się nie uda to będę myślał nad jakimś konkretnym zestawem.

Druga sprawa. Wiem, że odchodzę od tematu ale chciałem wiedzieć czy zawieszenie z 400SM pasuje plug&play do 400e? Przód muszę wymienić bo jest skorodowany, nad tyłem pomyślę ale tylko jak znajdzie się coś dobrego i taniego :)

9

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

nie pasuje bo w SM masz upside down a w E nie.

10

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

Chyba że zmienisz z półkami, a co do hebla to ja mam wersje E Valenti- seryjny zacisk i pompa tylko tarcza Brackinga 320 i stopale wchodzą milutko.

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

11

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

Jakby co to mam lagi SM na sprzedanie. Zrobiłem serwis przejechalem moze ze 200 km i sprzedalem moto na części.

12

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

Co do zawieszenia:
musisz mieć lagi, półki, przedni zacisk (bo w sm i E jest inny).

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

Zaciski sa takie same. Pomy byly inne.

14

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

A faktycznie. Zacisk ten sam tylko stopa inna.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15

Odp: DRZ 400sm/s plastikowy bak

Dobra panowie kolejne pytanie. Mam wersję E z czerwoną sprężyną amortyzatora. Ktoś wie czy podejdzie mi żółta sprężyna z wersji SM? Nigdzie nie znalazłem  żadnych danych na ten temat.