1 Ostatnio edytowany przez JakuB (2016-11-13 22:26:17)

Temat: KTM 525 na A2?

Dobry

Jestem tutaj pierwszy raz, ale bez zbędnych wywodów chciałbym przejść do mego pytania.
Czy KTM 525 EXC można użytkować mając prawko A2 ? Mam upatrzony właśnie ten model, czekam na dobry kurs funta(by wymienić oczywiście na polaczki)  i chciałbym po niego jechać, lecz nie mogę doszukać się info jak to wygląda. Jest to model z 2003 jeśli ma to w czymś pomóc ;)
Jeśli można jeszcze jedno to- na co zwrócić szczególną uwagę przy tym modelu, czego się czepiać, czego dopytywać.

Dziękuję za pomocne odpowiedzi,
Pozdrawiam

2

Odp: KTM 525 na A2?

Czy można jeździć na A2 to zależy ile ma wbite kW i kg.
Nie ma określonego z góry ile 525 ma wpisane mocy i ile waży.
Musisz po prostu patrzeć po kolei każdy egzemplarz.

3

Odp: KTM 525 na A2?

Tak jak wyżej, ja mam 525 na A2 zarejestrowany na 2 osoby. Poka tego kata, link jakiś czy coś.

EXC 525 in progress

4 Ostatnio edytowany przez JakuB (2016-11-13 23:59:18)

Odp: KTM 525 na A2?

[url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-525exc-CID5-IDiyzUB.html[/url]
I jeśli okazałoby si, że ma za dużo mocy, to czy można go jakoś przyblokować, tak aby wskazał na hamowni mniej i można by było go zarejestrować na te A2

5 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-11-14 00:19:48)

Odp: KTM 525 na A2?

A to coś z Tobą nie tak i mamy za Ciebie zadzwonić i zapytać co jest w dowodzie wje.bane?
A poza tym większość ma wbite jakieś śmieszne wartości i łapie a2:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

6

Odp: KTM 525 na A2?

Dzinkss napisał/a:

A to coś z Tobą nie tak i mamy za Ciebie zadzwonić i zapytać co jest w dowodzie wje.bane?
A poza tym większość ma wbite jakieś śmieszne wartości i łapie a2:)

Aha? Może kolega przeczyta post od początku proszę

7

Odp: KTM 525 na A2?

JakuB napisał/a:

[url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-525exc-CID5-IDiyzUB.html[/url]
I jeśli okazałoby si, że ma za dużo mocy, to czy można go jakoś przyblokować, tak aby wskazał na hamowni mniej i można by było go zarejestrować na te A2

I tak i nie.
To już wkracza w takie urzędowe zawijasy, że może się da a może nie. Wszystko zależy od rzeczoznawcy do którego się zgłosisz.

Mi w Husabergu Pan podczas przerejestrowywania wpisał (zmienił) moc na niższą bo tak miał w systemie dla tego modelu. A nie prosiłem.
Powiedział albo zaniżę moc albo wysyłam na przegląd. Powiedziałem szybko i krótko to zmieniaj Pan:)

Moce i wagi motocykli w dowodach rejestracyjnych i w systemach komunikacji to taka abstrakcja, że szok.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: KTM 525 na A2?

Pamiętaj, żeby zawsze pytać się o stosunek mocy do masy w dowodzie. Ja raz napaliłem się na KTMa 660, bo miał zaniżoną moc w papierach, ale okazało się, że waga również była zaniżona, przez co stosunek i tak przekraczał 0,2.

FMX 650

9

Odp: KTM 525 na A2?

Oke dostałem wiadomość od właściciela,  że  można śmigać na A2 lecz jak sam już pojade to wtedy się dokładniej przyjrzę

10

Odp: KTM 525 na A2?

W urzędach mają taki burdel, że Yamahe R1 można czasem zarejestrować na A2 XD