1

Temat: Opony do LC4 640 SM

Witam

Skonczyly mi sie opony w LC4 i musze na dniach...a wlasciwie do konca dnia zlozyc zamowienie.
Do tej pory jezdzilem na pirelli MT60, ale chcialbym wybrobowac cos innego.
I tu moje pytanie...mozecie cos polecic? Bralem pod uwage Dunlop Mutant, Pirelli Diablo Corsa i Dunlop Sportmax Qualifier.
Czy ktos na nich latal albo ma jakas inna alternatywe.

2

Odp: Opony do LC4 640 SM

Naprawde nikt nie latal na tych oponach?

3

Odp: Opony do LC4 640 SM

Ja zawsze polecam Michelin Pilot Power, nie mogą być takie złe skoro Husaberg FS 570 wyjeżdża na nich z fabryki. Ja w mojej 950 mam już drugi komplet i są świetne. Nawet na mokrym. W teren oczywiście niezbyt się nadają, ale Diablo Corsa i Qualifiery podobnie. Spróbuj też Maxxisy Goldspeed znaleźć. W Poznaniu w ArtMoto [url]http://www.art-moto.com.pl/[/url] leżał w zeszłym tygodniu kpl. za ponoć dobrą kasę.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4

Odp: Opony do LC4 640 SM

Mt60rs corsa jeśli zdarza Ci się pojeździć też poza asfaltem, mutanty to takie ciut gorsze corsy, qualifier - bardzo fajna guma ale typowo szosowa. Najtańszy qualifier, najdroższa corsa.

5

Odp: Opony do LC4 640 SM

Mt60 rs corsa mam teraz i juz generalnie nie chce. Zastanawiam sie jeszcze nad avon distanzia i continental contiforce sm. Co sadzicie o tych gumach?
Ps. Szwinia...wiem ze Ty teraz urlopujesz ale jakbysmy cos tu juz wybrali to jestes w stanie cos zalatwic...zdalnie?:)

6

Odp: Opony do LC4 640 SM

Skoro nie chcesz corsy, to bierz qualifiery. Avon to egzotyka a conti będzie droższy a na kolana też nie rzuca (coś jak d208sm zakładane do dr-z).
Co do załatwiania zdalnego, to wszystko można ogarnąć tylko musisz się wybrać na Chełmżyńską (albo podać adres do wysyłki kurierem) i dać mi znaka najlepiej przez telefon co potrzebujesz i na kiedy.

7

Odp: Opony do LC4 640 SM

a mozesz mi na priva jakos podeslac info za ile te qualifiery?

8

Odp: Opony do LC4 640 SM

Po 10 bede kupował jakiegoś kapcia na tył bo heidenau na tym goracym asfalcie przez tydzien sie strasznie skórczył :D , chcę coś typowego na sm moze być i ten heidenau lub inne te MT 60 RS CORSA , DUNLOP MUTANT , AVON DISTANZIA  .
Jednak nie ukrywam , że będe sie kierował ceną .

motoslide.com

9

Odp: Opony do LC4 640 SM

beret napisał/a:

Mt60 rs corsa mam teraz i juz generalnie nie chce.

A czemu nie chcesz Corsy?
Bo stoje przed podobnym dylematem, wiem tylko ze nie chce Heidenau.

10

Odp: Opony do LC4 640 SM

Mialem je juz ostro zjechane, ale mimo wszystko mialem wrazenie ze przod nie trzyma tak jak bym chcial. Tyl spoko ale mimo wszystko konczy sie szybciej niz normalna guma szosowa. Natomiast polatalem dzis na nowych qualifierach i powiem ze rewelacja... Klei sie jak glupia, w zakretach trzyma idealnie. Moge polecic:)

11

Odp: Opony do LC4 640 SM

i chyba też się na te dunlop'y przesiąde jak mi się skończy z tyłu Michalina Road 2CT  ;)
możesz się pochwalić gdzie i za ile kupiłeś ?

KTM 690 SMC/Enduro + Akrapovic
Beast mode: ON

12

Odp: Opony do LC4 640 SM

Ja mogę z czystym sercem polecić Mutanty. Założyłem je do swojej Huski i jestem zadowolony. Za komplet zapłaciłem 930zł, z wymianą wyszło ok 1000. Gumy szybko się nagrzewają i na asfalcie trzymają bardzo dobrze, zdarza mi się zamykać tył przy prędkościach powyżej 130km/h i nigdy nie było niespodzianek z uciekającym zadem. Opony sprawdzają się równie dobrze na mokrym, w porównaniu z poprzednimi D205 albo 208 (już nie pamiętam). Nie najgorzej też sprawdzają się poza asfaltem. Wiadomo, opony terenowe to to nie są. Na żwirowych drogach czy suchej trawie czuć sporą różnicę w porównaniu do typowych opon sportowych. U mnie po przebiegu ok 2300km tył ma jakieś 70-80% bieżnika (na oko :D) czyli też nie najgorzej. Gdy nadejdzie czas wymiany zapewne pozostanę przy tym samym modelu.

13

Odp: Opony do LC4 640 SM

Komplet mutantów u mnie kosztuje 770, z tym że tyły będą dopiero od 34 tygodnia dostępne w dunlopie.

14

Odp: Opony do LC4 640 SM

Jak dupcia zejdzie to na pewno uderzę do Ciebie. Ile by kosztowała? W sumie wtedy było bardzo pilne bo druty ze starej wyszły i pierwsze lepsze wziąłem jakie znalazłem w okolicach wawy.

15

Odp: Opony do LC4 640 SM

Podbijając stary już temat, mam pytanie do użytkowników MUTANTów pod LC4 640 ('03-'04):

Czy 160/60-17 mieści się bez problemu "wedle" łańcucha, czy ociera ??
Aktualnie mam założoną D208 160/60, która ma de facto 175mm szerokości i jest regularnie siekana przez łańcuch.

Czy ktoś dokonywał pomiaru na MUTANTACH ? Jestem na kupnie i nie chcę wpakować się w ten sam problem ;)

Pozdrawiam !!