31

Odp: Czyszczenie nagaru z zaworów wydechowych

Dziku napisał/a:

Skoro jesteśmy przy temacie myjek - żeby dobrze wyczyścić gaźnik, to myjka ile powinna mieć watów? Nie chodzi o moc grzania, tylko generatora ultradźwięków.
Acha, jak chcecie mieć takie kartery jak poniżej, użyjcie tego ->

Tym preparatem myłem kartery z tego zdjęcia. I nie usuwa tak pięknie brudu. Natomiast pięknie wyżera aluminium.
Cały kartery były takie jak w środku gdzie są łożyska. Na zewnątrz się błyszczy ponieważ po operacji mycia zostały przeze mnie wyszlifowane mosiężną szczotką drucianą.
Wystarczy psiknąć tym preparatem i leci dymek jakby człowiek wylał jakiś kwas.
Polecam też wykręcić wszystko co stalowe. Łożyska po kontakcie z tym preparatem w moment zachodzą rdzą.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

32

Odp: Czyszczenie nagaru z zaworów wydechowych

O tym mówię, z tą czystością to sobie uważajcie. Więcej szkód niż pożytku, pomijam że cieszy tylko przez tydzień.

33

Odp: Czyszczenie nagaru z zaworów wydechowych

Dob

Dziku napisał/a:

Chodzi mi o moc generatora ultradźwięków, moc urządzeń elektrycznych jak wiadomo wyrażamy w watach. Miałem kiedyś myjkę Ulsonix Proclean 1030, niby miała moc ultradźwięków 100W, ale efekt był...średni.

Bo moc ultradzwieków jest zależna od pojemności zbiornika. Ja mam tylko 2L i 70W i w zupełności to wystarcza. Dodatkowo częstotliwość też się liczy w zależności od tego co chce się osiągnąć.

34

Odp: Czyszczenie nagaru z zaworów wydechowych

to ja przy 15tu litrach myjki mam 400W grzałkę a 300W "głośnik"

35

Odp: Czyszczenie nagaru z zaworów wydechowych

hacker33 napisał/a:
Jacis napisał/a:

Tenzi Gran Smog - Czyszczę tym np dolot w autach. Zostawiam na noc i wychodzi jak nowe :) Alu wychodzi jak z odlewni :D

A nie wyżera alu?

Nie zauważyłem żeby coś działo się z alu. Nie robiłem ekstra płaskich powierzchni. Ale tak jak pisalem kolektor dolotowy wychodzi idealnie. A że jest to odlew to ma powierzchnie chropowatą i raczej ciężko powiedzieć.  Niby jest to ostra zasada a jak wiadomo alu reaguje i z kwasem i zasadą. :) Sprawdzę to i dam znać :)

Dziku napisał/a:

Skoro jesteśmy przy temacie myjek - żeby dobrze wyczyścić gaźnik, to myjka ile powinna mieć watów? Nie chodzi o moc grzania, tylko generatora ultradźwięków.
Acha, jak chcecie mieć takie kartery jak poniżej, użyjcie tego -> [url]http://detailingshop.pl/pl/p/TENZI-Alux-1l/129[/url]
https://www.bikepics.com/pics/2015/06/03/bikepics-2744116-984.jpg

Ja używam zamiast tego z K2 Rotona :) Felgi jak nowe :) brud schodzi idealnie :) W mrówce można dostać bez problemu :)

36

Odp: Czyszczenie nagaru z zaworów wydechowych

Ja tą chemię kupowałem w tym sklepie z linku bo mam tam blisko.
Pytałem się faceta czy dobry jest ten środek itd. Powiedział, że szczerze on w swoim aucie by nim felg nie umył bo by się bał:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD