1

Temat: Wyświetlasz zmiany biegów

Siema,

Jak w temacie - rozglądam się za takim ustrojstwem.
Macie w tym jakieś doświadczenia? Jakieś konkretne firmy lub rozwiązania godne polecenia?

Ofert na allegro mnóstwo, rozrzut cenowy potężny ale nigdy tego nie kupowałem i nie montowałem więc nie wiem na co zwrócić uwagę i czego unikać.
Z tego co widzę są jakieś które się wpina w instalację i później programuje, są takie które wyłapują ruch dźwigni zmiany biegów.
Ciężko to podłączyć?

Będę wdzięczny za sugestie...


Pozdro
M.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

2 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-10-11 23:46:43)

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

To w tym czerwonym Ferrari wśród motocykli za roczna średnią krajową jednego przeciętnego 5-cio klatkowego bloku nie ma takich bajerów? ;)))

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

3

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

Ano nie ma - gdybym wiedział to bym nie kupił! ;)

Są zegary pochodzące w prostej linii z ówczesnego motocykla MotoGP z całą masą bajerów i możliwości, przeróżnych ustawień, opcji i przypominajek... Jest nawet swego rodzaju(dosyć prosty jak na dzisiejsze możliwości) system "telemetrii" DDA, pozwlający zapisywać na USB czasy okrążeń i podstawowe parametry motocykla/jazdy.

Jednak nie pokazuje aktualnego biegu - stąd moje pytanie...
Choć w sumie w R1 i CBR z tamtego czasu też nie było. W Kawie nie pamietam ale GiX chyba miał - mogłem kupić GiXa! ;))

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

4 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-10-12 00:45:35)

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

Trzeba było BMW kupic;)) Tak naprawdę to mega nieporozumienie ze w top sprzęcie nie ma wyswietlacza biegów skoro juz mega budżetowych masówkach takie coś pakują, a powiem lepiej ze np. gs 550 L z lat 80 miał taki bajer. Włosi i tak mają wyje.bane bo dla nich to jest dzieło sztuki i ma wygladac jak milion dolarów, a nie im w głowach tam jakieś zbędne wyświetlacze biegów.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

5

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

Można się czepiać ale weź poprawkę, że to model który wchodził na rynek w 2007 roku.
Na tamten czas to i tak był kosmos! Nie miał co prawda wyświetlacza biegów w zegarach ale nie miała go też cała ówczesna konkurencja(jak wspomniałem - chyba z wyjątkiem GSXR-a).
Wtedy nie było jeszcze zaawansowanych ABSów, kontoroli trakcji, anty wheelie, quick shifter'ów, anty stoppie czy "launch contorl". To się zaczęło nieco później. Jak komuś na tym zależy to w Panigale jest już wszystko.
Miał za to mnóstwo rzeczy, rozwiązań i osprzęt z najwyższej półki o jakim w japońskich sprzętach można było co najwyżej pomarzyć...

Tak więc ta różnica w cenie nie wynikała wyłącznie z "magii" czy "legendy" marki. ;)

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

6

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

A masz tam shift light? Moim zdaniem nie musisz wiedzieć na jakim biegu jest motocykl (i makaroniarze też tak myśleli w tym czasie), a ważne jest żeby był w odpowiednim zakresie obrotów. Jest takie urządzenie które wydaje się być odpowiednie.
[url]https://ecliptech.com.au/shift-i/[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

Dzinkss napisał/a:

a nie im w głowach tam jakieś zbędne wyświetlacze biegów.

Bo są zbędne:) Korzysta się z tego tylko na początku później się o tym zapomniana, jak ktoś ma staż na jakimś konkretnym sprzęcie to ogarnia na którym biegu jest aktualnie.

8 Ostatnio edytowany przez Spidi (2016-10-12 22:37:59)

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

Gierwi - shift light jest.

Jeśli chodzi o sens posiadania takiego wyświetlacza to rzeczywiście, do normalnego zapierdalania i na tor jest w zasadzie całkowicie zbędny. Shift light i znajomość maszyny wystarczą.

Na ulicy jednak się przydaje. Szczególnie gdy ktoś lubi sieknąć gumę, nie tylko z jedynki czy dwójki tuż po starcie... To naprawdę wówczas bardzo ułatwia i umila życie. ;) Nie trzeba się zastanawiać jaka jest prędkość, jaki bieg, i jakie są obroty - wystarczy rzucić kątem oka i już wiadomo czy trzeba zrzucić przełożenie czy nie a także jak agresywnie pacnąć sprzęgło.

Da się więc żyć bez tego ustrojstwa ale życie z nim jest jakby piękniejsze... :D ;)

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

9

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

Tak właśnie myślałem, że o gumowanie chodzi. O takim samym argumencie myślałem wcześniej :D

10

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

I to jest jakiś argument zeby ew. taki wyświetlacz dołożyć bo w każdym innym przypadku nie widzę sensu. Nie zamontowali to trudno, trzeba żyć bez tego i juz:)) A fakt faktem do tego przygumowania tez czasami mam zagwozdke na którym ja biegu jestem i wydaje mi sie ze na dobrym a tu jeb i okazuje sie ze o jeden za wysoko i lipa.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

11

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

zagadaj do kolegów z AIM motocykle - ostatnio montowali jakiś uniwersalny quickshifter z wyświetlaczem, który programowało się na podstawie prędkości i obrotów silnika.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

Dzinkss napisał/a:

I to jest jakiś argument zeby ew. taki wyświetlacz dołożyć bo w każdym innym przypadku nie widzę sensu. Nie zamontowali to trudno, trzeba żyć bez tego i juz:)) A fakt faktem do tego przygumowania tez czasami mam zagwozdke na którym ja biegu jestem i wydaje mi sie ze na dobrym a tu jeb i okazuje sie ze o jeden za wysoko i lipa.

No proszę, a myślałem że bergowi wszystko jedno na którym jest biegu ;)
Ja nie mam tego problemu bo mam tylko 2 biegi pozwalające na gumę.

dabljuer250x

13

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

No jeszcze turbo mu nie zakładałem i latam na przełożeniu z v-max 195 wiec na 5 i 6 biegu z gazu nie pojdzie, a ze sprzęgła nie potrafię, nigdy nawet sie nie uczyłem:)) A głównie takie akcje miałem na 525 bo jak był na 4ce a wydawało mi sie ze mam 3-kę to wtedy była kiszka. Wogole czasami gdzieś po pijaku jak ktos mnie zapyta ile mam biegów to mówię ze 5 albo 6 bo nigdy nie wiem:))

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

14

Odp: Wyświetlasz zmiany biegów

gierwi napisał/a:

A masz tam shift light? Moim zdaniem nie musisz wiedzieć na jakim biegu jest motocykl (i makaroniarze też tak myśleli w tym czasie), a ważne jest żeby był w odpowiednim zakresie obrotów. Jest takie urządzenie które wydaje się być odpowiednie.
[url]https://ecliptech.com.au/shift-i/[/url]


Sprawdzałeś funkcje tego Ecliptecha? Jest tam prezentacja wszyskich funkcji. Myślę że spełnia Twoje założenia, bo można go ustawiać np. w zakresie maksymalnego momentu/maksymalnej mocy na zasadzie: świeci - gumaaaaa, nie świeci - redukcja. A do tego kolorowo świeci - 10 pkt. do lansu! Nie wiem tylko czy pasuje do Twojego modelu.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"