1

Temat: Nieròwno zużywające się klocki hamulcowe crf

Witam, w mojej crf450x klocki hamulcowe w tylnym zacisku zuzywaja się nie równo. Nie dość, że lekko z ukosa to na dodatek klocek od strony tloczka zużywa się dużo szybciej... zamontowałam już zestaw naprawczy zacisku, wszystko przesmarowalem, a tu nadal kicha:/ macie może jakieś pomysły? Z przodu klocki wymieniłem od razu po kupnie i do dziś trzymają a tył już chyba 5komplet... proszę o pomoc:D

2

Odp: Nieròwno zużywające się klocki hamulcowe crf

To że nie równo to akurat jest dość normalne przy zacisku pływającym. To że pod skosem to jest trochę dziwne i pewnie albo tarcza jest już po przejściach ( zjechana lub krzywa) albo problem leży w sworzniach po których owy zacisk sobie "pływa" i trzeba je wyczyścic i przesmarować. W sumie to będzie łatwa sprawa, nie przejmowałbym się za bardzo;)

3

Odp: Nieròwno zużywające się klocki hamulcowe crf

A jakiej firmy klocki? Po czarnym jeździsz czy w błocie sie taplasz. Niektóre klocki w terenie potrafią skończyć sie po jednym wyjeździe.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

4

Odp: Nieròwno zużywające się klocki hamulcowe crf

Kuba9311 napisał/a:

Witam, w mojej crf450x klocki hamulcowe w tylnym zacisku zuzywaja się nie równo. Nie dość, że lekko z ukosa to na dodatek klocek od strony tloczka zużywa się dużo szybciej... zamontowałam już zestaw naprawczy zacisku, wszystko przesmarowalem, a tu nadal kicha:/ macie może jakieś pomysły? Z przodu klocki wymieniłem od razu po kupnie i do dziś trzymają a tył już chyba 5komplet... proszę o pomoc:D

Jak napisałem wszystko czyscilem i przesmarowalem.
Co do klocków to miałem ebc i delte, ze wszystkimi to samo. Tarcza wygląda na równą, więc to chyba nie jej wina. Nie mam już pomysłów. Zacisk pływa, nie jest zapieczony