11,206 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-10-06 18:11:57)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

levis napisał/a:
adrmln90 napisał/a:

Akurat jest na etapie generalnego remontu w mojej CRF'ie no  i koszta na chwile obecna oscyluja w granicy 10 k z tym że wszystko z Hondy biorę , wiec przypuszczam że w takiej SXV'ce jednak może być dużo droższa impreza , aczkolwiek zależy co tam się działo .

To co podałem to najczarniejszy scenariusz na oryginalnych częściach. Często nie trzeba wymieniać wszystkiego z mojej listy...

Czyli taki scenariusz trzeba zakładać jak nie większy  (w 525 remont kosztuje 8tysi jak korba zrobi bęc)tym bardziej ze napisałeś ze na bank tłoki i cylindry do wymiany przy tym przebiegu czyli juz główne koszta a gdzie reszta. Myśle ze właściciel zweryfikowal stan bo jezeli byłaby pierdoła to tak tanio jej nie chcial by oddać a to cena wyjściowa. A jak to jeszcze średnio kopie to lepiej chyba w turbo do Berga zainwestować, w sumie ryzyko podobne ale jest gwarancja ze polecisz tym juz w kosmos;)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

11,207

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Rownie dobrze moze to byc sciety klin na wale za 25 pln.

Malo kto podejmuje sie napraw sxv a jeszcze mniej sie na tym zna.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11,208

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Tak czy siak piec trzeba otwierać i jak robić to robić tak jak należy

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

11,209

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Wstepna inspekcja to 15 min roboty.

Zmierzyc kompresje, sprawdzic czy jest iskra, sprawdzic czy pompa paliwa sie wlacza I zdjac obudowe magnets.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11,210 Ostatnio edytowany przez snieg (2016-10-06 19:05:31)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

adrmln90 napisał/a:

Akurat jest na etapie generalnego remontu w mojej CRF'ie no  i koszta na chwile obecna oscyluja w granicy 10 k z tym że wszystko z Hondy biorę , wiec przypuszczam że w takiej SXV'ce jednak może być dużo droższa impreza , aczkolwiek zależy co tam się działo .

Mnie remont mojej CRF'y wyniósł 4k (w tym tłoka, korba, zawory, honowanie cylindra...), więc nie wiem, za 10k to chyba złote zawory kupujesz. ;)

I też wszystko z Hondy (poza korbą - Proxa)

#21, śnieg

11,211

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Ostatnio pisałem ze w yama R125 (15KM i czesci jak do zabawki) remont bedzie kosztował ~5tysi a i tak jest gdzie niegdzie przyoszczedzone także nie trzeba pozłacać zeby były koszta.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

11,212

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Można zrobić remont i "remąt" silnika więc ciężko tu porównywać koszta. W trakcie remontu z racji na brak narzędzi można popełnić masę głupich błędów które skrócą żywot silnika, więc same narzędzia to też odpowiedni koszt jeśli ktoś ich jeszcze nie ma.
Robiąc u kogoś ogarniętego robocizna też sporo zakosztuje.

11,213

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

śniegu - wrzuć kosztorys, chętnie zobaczę i ludzie pewnie też :)

wrzuciłeś zawory tytanowe, czy stalowe ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11,214 Ostatnio edytowany przez adrmln90 (2016-10-06 19:39:00)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

snieg napisał/a:
adrmln90 napisał/a:

Akurat jest na etapie generalnego remontu w mojej CRF'ie no  i koszta na chwile obecna oscyluja w granicy 10 k z tym że wszystko z Hondy biorę , wiec przypuszczam że w takiej SXV'ce jednak może być dużo droższa impreza , aczkolwiek zależy co tam się działo .

Mnie remont mojej CRF'y wyniósł 4k (w tym tłoka, korba, zawory, honowanie cylindra...), więc nie wiem, za 10k to chyba złote zawory kupujesz. ;)

I też wszystko z Hondy (poza korbą - Proxa)

No widzisz Sniegu  , 10k tak w takiej cenie oscyluje wytarczy popatrz na cene kol zebatych do skrzyni , cene balansera i kilku innych dupereli , i bedziesz mial odpowiedz skad takie kwoty sie biora , a to co zastalem po poprzednim wlascicielu w silniku to zgroza..

CRF450R SM

11,215

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

adrmln90 napisał/a:
snieg napisał/a:
adrmln90 napisał/a:

Akurat jest na etapie generalnego remontu w mojej CRF'ie no  i koszta na chwile obecna oscyluja w granicy 10 k z tym że wszystko z Hondy biorę , wiec przypuszczam że w takiej SXV'ce jednak może być dużo droższa impreza , aczkolwiek zależy co tam się działo .

Mnie remont mojej CRF'y wyniósł 4k (w tym tłoka, korba, zawory, honowanie cylindra...), więc nie wiem, za 10k to chyba złote zawory kupujesz. ;)

I też wszystko z Hondy (poza korbą - Proxa)

No widzisz Sniegu  , 10k tak w takiej cenie oscyluje wytarczy popatrz na cene kol zebatych do skrzyni , cene balansera i kilku innych dupereli , i bedziesz mial odpowiedz skad takie kwoty sie biora , a to co zastalem po poprzednim wlascicielu w silniku to zgroza..

+1 nie tłokiem i cylindrem remont sie kończy bo w każdym z tych silników sa części które kosztują jeszcze kupę szmalcu, a wiekszosc nawet ich nie bierze pod uwage, wiec ~10kola jest jak najbardziej realne jak sie wszystko wywali za jednym strzałem.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

11,216 Ostatnio edytowany przez adrmln90 (2016-10-06 20:20:23)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Gdyby ktoś potrzebował , bądz kogoś interesują ceny części przy remoncie CRF'y

[url]https://zapodaj.net/e290a81a199dc.jpg.html[/url]

[url]https://zapodaj.net/4e3c2b3d17242.jpg.html[/url]

Dodatkowo nadmienię że nie są to jeszcze wszystkie potrzebne części które wymieniam, no ale cóż szkoda że nie ma tych złotych zaworów ^^

CRF450R SM

11,217

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

z ciekawostek to wyszło 10k bez tłoka:D

BTW. jak by ktoś miał silnik popsuty do crf to chętnie sobie kupie, nawet dwa.

11,218

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

MAĆKO napisał/a:

z ciekawostek to wyszło 10k bez tłoka:D

BTW. jak by ktoś miał silnik popsuty do crf to chętnie sobie kupie, nawet dwa.

Tłok + kilka dupereli jeszcze które nie zostały ujęte w wycenie , i jeszcze czekam na sprawozdanie z oględzin głowicy bo w najgorszym przypadku wyjdzie jednak jeszcze drożej....

CRF450R SM

11,219

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

w sumie jak sobie to człowiek policzy to warto kupić moto z salonu:D Bo za motor dałeś pewnie z 15k + teraz 10k za remont i wychodzi 25k a za tyle już nowy sprzęt powoli można kupić. Wiadomo że bez dupereli SM ale to można z czasem dokupić:)
Inna sprawa że nie było by fanu:D Ja tam lubie perspektywę planowania remontów itp. bezobsługową to mam szosówkę:)

11,220

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

MAĆKO napisał/a:

w sumie jak sobie to człowiek policzy to warto kupić moto z salonu:D Bo za motor dałeś pewnie z 15k + teraz 10k za remont i wychodzi 25k a za tyle już nowy sprzęt powoli można kupić. Wiadomo że bez dupereli SM ale to można z czasem dokupić:)
Inna sprawa że nie było by fanu:D Ja tam lubie perspektywę planowania remontów itp. bezobsługową to mam szosówkę:)

Cóż , tajemnicą cena nie jest , Crf'e kupiłem za 13400 bądz 13300 już nie pamiętam ale wiem że 100 na obiad utargowałem ^^ .
Kupiłem bo zauroczyła mnie spora ilość dupereli typu nowy MotoMaster , CatchTank , tytanowy 2x leo x3 itp itd , i szczerze nie przelatałem nawet 15 mth  bo gdy sezon sie zaczął dla mnie się skończył , długo szukałem osoby ogarniętej w temacie , pózniej problemy z Makaronami od STM'a  , no ale po uporaniu się z ww. w końcu zacząłem remont no i jak widać koszta kolosalne , ale z racji iż jestem perfekcjonistą przestałem liczyć kasę która muszę wywalić a myślę o efekcie końcowym . Reasumując sam silnik wyjdzie +/- 10 k do tego jakieś zabawki typu quickshifter , pokrywa sprzęgła itp no i może nowy HGS więc w rachunku końcowym zakładam okolice 30 tys .

CRF450R SM