76

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Dziku napisał/a:

Proponujesz motocykle o poj. 125cm bo są legalne na prawko kat.B, ale pamiętaj, że muszą mieć odpowiedni stosunek mocy do masy, a tu w papierach już nie jest tak różowo.


yamaha wr125x ma 11kw i kwalifikuje się do kat "b" a jak z tą huską? huska sm125 czym się różni od huski sms4?

77

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Z Husqą zależy od kwitu, pytaj przed zakupem właściciela ile ma. Kumpel ma np blache na 50, więc tym bardziej się łapie.
Myślę, że nie powinno być problemu ze znalezieniem legalnej. U mnie w kwitach widnieje 9kw, choć moto sporo mocniejsze.

SMS4 to 4T. To omijaj.

Dozownik bywa kapryśny, mieszanka daje pewność. Dobrym sposobem były buteleczki po Energy Shotach. Coś koło 50ml wchodziło i można wrzucić kilka pod siedzenie, żeby mieć zawsze w zapasie.

PBM

78 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2016-09-21 22:07:51)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

DumDum napisał/a:

Dobrym sposobem były buteleczki po Energy Shotach.

ja to jak KXem latałem w trasę czy w las to używałem buteleczek 100ml po oleju do 2t husqvarny, dobrze w kieszeni też leży jak się plecaka nie brało hehe

http://img11.allegroimg.pl/photos/192x144/54/65/98/01/5465980156

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

79

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 zadaj sobie pytanie, czy chcesz sprzęt na rok, czy na dłużej - czy chcesz robić prawko, czy kompletnie Cie to nie interesuje :)

RMX 450Z

80 Ostatnio edytowany przez LukAs_525 (2016-09-22 00:45:58)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Ja u siebie w dt miałem wywalony dozownik oleju, wolałem lać mieszankę prosto do baku niż ufać dozownikowi, chociaż dużo ludzi tak jeździ i jest ok. Nie bałem się chociaż, że dozownik się na chwilę przyblokuje powiedzmy ziarenkiem piasku i silnik stanie.
Kupując moto na pierwszy raz odrzuciłem wszystkie 4t 125 bo to szybko się nudzi. Tak jak wcześniej pisałem, kup jakiekolwiek 125 sm, pojeździj trochę i zobacz czy Ci to pasuje czy nie. Teraz 125 jest podobno łatwo sprzedać bo zmieniły się przepisy, więc zawsze jak się znudzi możesz przejść na większą pojemność, ale doświadczenie złapiesz.
A co do oleju do 2t to zawsze lalem ipone'a samurai racing, na tym oleju jest zajebiście. Wiele razu kupowałem ten truskawkowy, zapach jest ciekawy i zawsze się śmiałem, że jadąc w korku zmieniam pogląd ludzi na motocyklistów, bo zamiast śmierdzących spalin zostawiam truskawkowe chmurki :D haha

Exc jedzie o niebo lepiej i jest dużo lżejsze, ale tam już są inne koszta. Jak chcesz bezawaryjnie polatać sezon, nauczyć sie jazdy i nie wydać dużo na serwis to jak dla mnie ta wr będzie dobra, albo z 2t dt. Ja wybrałem dt i  nie żałowałem, ona wbrew pozorom serio sporo potrafi :)

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

81 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-09-22 06:17:44)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Ayahuasca napisał/a:

k-dariuszz91 zadaj sobie pytanie, czy chcesz sprzęt na rok, czy na dłużej - czy chcesz robić prawko, czy kompletnie Cie to nie interesuje :)


Myślałem i myślałem... :p chce 125 która nie będzie tylko na jeden sezon a na wiele sezonów bo moze być tak ze nigdy prawka nie będe robił i caly czas będe jeździł na tej 125.
Chce aby moto dawało mi przyjemność z jazdy a nie psulo sie tak często jak ktm exc.
Szukam kompromisu między przyjemnością z jazdy a bezawaryjnoscia ponieważ jak juz wspomniałem moto będzie używane codziennie a nie tylko od czasu do czasu :)

82

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 napisał/a:
Ayahuasca napisał/a:

k-dariuszz91 zadaj sobie pytanie, czy chcesz sprzęt na rok, czy na dłużej - czy chcesz robić prawko, czy kompletnie Cie to nie interesuje :)


Myślałem i myślałem... :p chce 125 która nie będzie tylko na jeden sezon a na wiele sezonów bo moze być tak ze nigdy prawka nie będe robił i caly czas będe jeździł na tej 125.
Chce aby moto dawało mi przyjemność z jazdy a nie psulo sie tak często jak ktm exc.
Szukam kompromisu między przyjemnością z jazdy a bezawaryjnoscia ponieważ jak juz wspomniałem moto będzie używane codziennie a nie tylko od czasu do czasu :)

Wiesz, jakbym był w podobnej sytuacji, to bym pewnie kupił to co mi się bardziej podoba, a później najwyżej zmieniał. Ewentualnie co będzie w lepszym stanie to do garażu. 125 mają fajne ceny i pewnie będą je trzymać.

Jeździłem przy takiej dt 125 z LukAs_525, taki mały szatan :D

RMX 450Z

83 Ostatnio edytowany przez achcik (2016-09-22 17:17:30)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Nie chcesz kata exc 125 lub huski wr 125 bo serwis drogi(przy okazji nie jest to az drogi serwis w porównaniu do wyczynowych moto w 4t), a mówisz ze chcesz moto na dłuższy czas, wiec yamaha wr 125 odpada i zarazem wybór jest prosty ja bym walił w yamahe dt 125x, aprilie sx 125 lub huske sm 125, niby to tez 2t ale za to mniej wyżyłowane, za jakis czas bedzie za słabe wkładasz cylek np do yamahy dt125 atheny lub cylek od yamahy wr 200 i wciagasz exc 125 nosem :P

A co ja bym wziął ja byłbym na twoim miejscu exc 125, lac tylko dobry olej i latać raz na rok zmienić tłok koszt 400zł, raz na dwa lata (w najgorszym przypadku) zmienić łożyska na wale i korbę koszt około z uszczelkami 800 zł, remont 2t jest banalnie prosty wiec z wymiana tłoka na pewno sam sobie poradzisz, dbać tylko o to zebys nie zniszczył nicasilu- zajrzeć co jakis czas w okno wydechowe lub zwalić głowice :P


Aaaaa i jeszcze jedno z tego co wiem chciałeś kupic nowa wr 125 z salonu, wiec z tego wychodzi ze masz kase wiec nie wiem dlaczego martwisz sie remontami w 2t

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

84 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-09-22 17:36:10)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Widzę juz Ci namieszało sie w głowie porządnie i sam nie wiesz co. Rozsądek podpowiada ze 4t ale hulaj dusza krzyczy 2t. Dlatego słuchaj co Ci w duchu gra i sobie nie odmawiaj przyjemności. Takie 4t pamiętaj ze w remoncie bedzie bardzo drogie w stosunku do swoich osiągów nizeli 2t których koszty remontu koledzy Ci nakreślili, a osiągami bije na łeb 4t w takiej pojemności. Widziałem juz 2szt. Yamahy 125 (sm i r125) w których skończyły sie nagle rozrzady (młodzi użytkownicy generalnie mają w d przez duże D czynności serwisowe dlatego jest podwyższone ryzyko) z wiadomymi konsekwencjami. Dla jednej 125 osobiście zamawiałem cześci na kapitalke czyli 3,3 tysia w oem (zapomnij o zamiennikach których nie ma) po 15% rabacie (a trzeba mieć ten rabat) i jeszcze prawdopodobnie dojdzie do tego głowica (600zł) a gdzie jeszcze robocizna (400-500zł). Wiec jak masz taką zagwozdke to lepiej sie zastanów. Ja osobiście wybrał bym 2t bo pomimo ze za nimi nie przepadam to jednak jak nawet przyjdzie czas zrobić remont lub cos piz.dnie to chociaż wiesz ze kasa jest wydana dobrze gdyż sprzęt kopie, a w takie pizdziadelko 4t wsadzić 4-5tysi zeby dalej sobie pyrkać to jest niewymierna w ch.uj przyjemność.
Edit. I tez bym wziął exc 125 (o ile masz głowę na karku:)ze względu na dostępność gratów i wrażenia jakie te moto ma do zaoferowania, żebyś poprostu nie był po 7dniach rozczarowany swoim wyborem.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

85

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Dzinkss napisał/a:

Widzę juz Ci namieszało sie w głowie porządnie i sam nie wiesz co. Rozsądek podpowiada ze 4t ale hulaj dusza krzyczy 2t. Dlatego słuchaj co Ci w duchu gra i sobie nie odmawiaj przyjemności. Takie 4t pamiętaj ze w remoncie bedzie bardzo drogie w stosunku do swoich osiągów nizeli 2t których koszty remontu koledzy Ci nakreślili, a osiągami bije na łeb 4t w takiej pojemności. Widziałem juz 2szt. Yamahy 125 (sm i r125) w których skończyły sie nagle rozrzady (młodzi użytkownicy generalnie mają w d przez duże D czynności serwisowe dlatego jest podwyższone ryzyko) z wiadomymi konsekwencjami. Dla jednej 125 osobiście zamawiałem cześci na kapitalke czyli 3,3 tysia w oem (zapomnij o zamiennikach których nie ma) po 15% rabacie (a trzeba mieć ten rabat) i jeszcze prawdopodobnie dojdzie do tego głowica (600zł) a gdzie jeszcze robocizna (400-500zł). Wiec jak masz taką zagwozdke to lepiej sie zastanów. Ja osobiście wybrał bym 2t bo pomimo ze za nimi nie przepadam to jednak jak nawet przyjdzie czas zrobić remont lub cos piz.dnie to chociaż wiesz ze kasa jest wydana dobrze gdyż sprzęt kopie, a w takie pizdziadelko 4t wsadzić 4-5tysi zeby dalej sobie pyrkać to jest niewymierna w ch.uj przyjemność.
Edit. I tez bym wziął exc 125 (o ile masz głowę na karku:)ze względu na dostępność gratów i wrażenia jakie te moto ma do zaoferowania, żebyś poprostu nie był po 7dniach rozczarowany swoim wyborem.


w 100% sie z toba zgadam, niby wr 125 jest bez obsługowa ale jak jebnie cos na maska to koszta około 4 tys a jak w 2t cos jebnie za 2000 zł masz zrobiony zajebisty remat silnika :P

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

86 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-09-22 19:22:35)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

achcik napisał/a:
Dzinkss napisał/a:

Widzę juz Ci namieszało sie w głowie porządnie i sam nie wiesz co. Rozsądek podpowiada ze 4t ale hulaj dusza krzyczy 2t. Dlatego słuchaj co Ci w duchu gra i sobie nie odmawiaj przyjemności. Takie 4t pamiętaj ze w remoncie bedzie bardzo drogie w stosunku do swoich osiągów nizeli 2t których koszty remontu koledzy Ci nakreślili, a osiągami bije na łeb 4t w takiej pojemności. Widziałem juz 2szt. Yamahy 125 (sm i r125) w których skończyły sie nagle rozrzady (młodzi użytkownicy generalnie mają w d przez duże D czynności serwisowe dlatego jest podwyższone ryzyko) z wiadomymi konsekwencjami. Dla jednej 125 osobiście zamawiałem cześci na kapitalke czyli 3,3 tysia w oem (zapomnij o zamiennikach których nie ma) po 15% rabacie (a trzeba mieć ten rabat) i jeszcze prawdopodobnie dojdzie do tego głowica (600zł) a gdzie jeszcze robocizna (400-500zł). Wiec jak masz taką zagwozdke to lepiej sie zastanów. Ja osobiście wybrał bym 2t bo pomimo ze za nimi nie przepadam to jednak jak nawet przyjdzie czas zrobić remont lub cos piz.dnie to chociaż wiesz ze kasa jest wydana dobrze gdyż sprzęt kopie, a w takie pizdziadelko 4t wsadzić 4-5tysi zeby dalej sobie pyrkać to jest niewymierna w ch.uj przyjemność.
Edit. I tez bym wziął exc 125 (o ile masz głowę na karku:)ze względu na dostępność gratów i wrażenia jakie te moto ma do zaoferowania, żebyś poprostu nie był po 7dniach rozczarowany swoim wyborem.


w 100% sie z toba zgadam, niby wr 125 jest bez obsługowa ale jak jebnie cos na maska to koszta około 4 tys a jak w 2t cos jebnie za   2000 zł masz zrobiony zajebisty remat silnika :P

Dobra wybór pada na 2T :) lepiej miec przyjemność z jazdy niż jej nie miec :) myslalem ze w 2T CO SEZON trzeba wydawac z 2 tys by se polatac...a ja moto i tak nie zamierzam katowac non stop xd
Tylko chcial bym supermoto a ten exc to cross kurcze wiec zostala by mi do wyboru albo husa 125sm albo ta apka co ktos wspomnial ale ta apka straszny ma dźwięk taki cienki blaszany.

Musze pooglądać na yt jakies filmiki o tej apce, husce i o tym ktmie :)

87

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 napisał/a:

Dobra wybór pada na 2T :) lepiej miec przyjemność z jazdy niż jej nie miec :) myslalem ze w 2T CO SEZON trzeba wydawac z 2 tys by se polatac...a ja moto i tak nie zamierzam katowac non stop xd
Tylko chcial bym supermoto a ten exc to cross kurcze wiec zostala by mi do wyboru albo husa 125sm albo ta apka co ktos wspomnial ale ta apka straszny ma dźwięk taki cienki blaszany.

Musze pooglądać na yt jakies filmiki o tej apce, husce i o tym ktmie :)

Przecież o kosztach już było pisane. Nawet w EXC nie trzeba wydać 2k na remont co sezon. Tym bardziej w słabszych sprzętach.
Przeróbka na SM nie jest wcale skomplikowana. 3/4 forum ma właśnie offy przerobione na SM.

PBM

88

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

DumDum napisał/a:
k-dariuszz91 napisał/a:

Dobra wybór pada na 2T :) lepiej miec przyjemność z jazdy niż jej nie miec :) myslalem ze w 2T CO SEZON trzeba wydawac z 2 tys by se polatac...a ja moto i tak nie zamierzam katowac non stop xd
Tylko chcial bym supermoto a ten exc to cross kurcze wiec zostala by mi do wyboru albo husa 125sm albo ta apka co ktos wspomnial ale ta apka straszny ma dźwięk taki cienki blaszany.

Musze pooglądać na yt jakies filmiki o tej apce, husce i o tym ktmie :)

Przecież o kosztach już było pisane. Nawet w EXC nie trzeba wydać 2k na remont co sezon. Tym bardziej w słabszych sprzętach.
Przeróbka na SM nie jest wcale skomplikowana. 3/4 forum ma właśnie offy przerobione na SM.

Katuje YT i powiem ze i ten ktm i ta husqa dają radę xd jest mega przepaść w porównaniu do wr125x.
A jak wygląda serwisowanie tej husqi 125 i ktm exc125? Co ile dokladnie motogodzin co dokładnie trzeba wymieniać?

89

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Husqi nie serwisujesz na godziny. Jak nie była rozbierana, to zmienisz tłok, sprawdzisz łożyska i powinien być spokój na kilka sezonów. W EXC teoria głosi o sprawdzeniu tłoka co 40mth. Czyli jak wymienisz na start, to powinno udać się przelatać sezon, bez konieczności kolejnej zmiany.

PBM

90

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Czytam inne tematy o tej husce i tym ktmie na tym forum i ludzie pisza ze te 125 2T się nie nadają do Miasta tylko w teren a ja głównie w mieście mam zamiar moto używać :(