31

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Pamiętaj tylko, że ekonomia zabija zabawę ;)
No i nie porównuj spalania minimalnego ze spalaniem przy pałowaniu, bo WR też można jeździć tak, żeby paliła ponad dyszke.

No i myślę, że jednak będziesz chciał zmienić sprzęt albo coś w silniku. Zwłaszcza jak jakiś małolat objedzie Cie na 50ccm. Tylko wielkiego pola do popisu z tym silnikiem nie ma.

PBM

32

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

z tym 16 litrów na 100 w husce to ktoś ostro przesadził...........

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

33

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

achcik napisał/a:

z tym 16 litrów na 100 w husce to ktoś ostro przesadził...........

Pisal to ktoś na tym forum w temacie o tej husce a mial kilkaset postów już

34

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

DumDum napisał/a:

Pamiętaj tylko, że ekonomia zabija zabawę ;)
No i nie porównuj spalania minimalnego ze spalaniem przy pałowaniu, bo WR też można jeździć tak, żeby paliła ponad dyszke.

No i myślę, że jednak będziesz chciał zmienić sprzęt albo coś w silniku. Zwłaszcza jak jakiś małolat objedzie Cie na 50ccm. Tylko wielkiego pola do popisu z tym silnikiem nie ma.

A da sie z tej wr125x wyciągnąć jakos chociaz z 5  kuca więcej? Oczywiście żeby nie ucierpiała na tym ogólna trwałość i
Bezawaryjnosc xd

35 Ostatnio edytowany przez achcik (2016-09-18 12:34:07)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 napisał/a:
DumDum napisał/a:

Pamiętaj tylko, że ekonomia zabija zabawę ;)
No i nie porównuj spalania minimalnego ze spalaniem przy pałowaniu, bo WR też można jeździć tak, żeby paliła ponad dyszke.

No i myślę, że jednak będziesz chciał zmienić sprzęt albo coś w silniku. Zwłaszcza jak jakiś małolat objedzie Cie na 50ccm. Tylko wielkiego pola do popisu z tym silnikiem nie ma.

A da sie z tej wr125x wyciągnąć jakos chociaz z 5  kuca więcej? Oczywiście żeby nie ucierpiała na tym ogólna trwałość i
Bezawaryjnosc xd

big bore athena 183
wałek malossi
sportowy układ wydechowy wraz z kolektorem
Wgrać inna mape lub kupic sportowy moduł
filtr k&n

[url]http://moto125.pl/[/url] -tu masz wszytko, części pasują tez od yzf r-125

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

36 Ostatnio edytowany przez achcik (2016-09-18 12:33:00)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 napisał/a:
achcik napisał/a:

z tym 16 litrów na 100 w husce to ktoś ostro przesadził...........

Pisal to ktoś na tym forum w temacie o tej husce a mial kilkaset postów już

Miałem dt 125 mniej więcej moto tej samej klasy co huska sm 125, przy mojej jeździe paliła koło 8 litrów a z tego co wiem huska i yamaha dt miały mniej więcej tyle samo koni i ten sam gaźnik chyba 28, wiec nie możliwe zeby paliła az dwa razy tyle :/

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

37

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Uzyskanie takiego spalania jest możliwe. Przekłamania licznika, zła regulacja, pałowanie cały czas na wysokich obrotach, trochę palenia kapcia i wtedy możesz spalanie takie mieć.

Jakby nie było, nie można porównać spalania maksymalnego jednego sprzętu, do minimalnego drugiego ;)

Czy da się osiągnąć większą moc, bez utraty żywotności i bezawaryjności? Odpowiedź jest prosta - NIE. Inna kwestia czy odczujesz tę stratę. Kolejna kwestia, że podłubane 4T i tak będzie w tle za seryjnym 2T. A przecież do 2T też są kity BB. No i wydechy, które przy 2T odgrywają ogromną rolę.

PBM

38

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

DumDum napisał/a:

Uzyskanie takiego spalania jest możliwe. Przekłamania licznika, zła regulacja, pałowanie cały czas na wysokich obrotach, trochę palenia kapcia i wtedy możesz spalanie takie mieć.

Jakby nie było, nie można porównać spalania maksymalnego jednego sprzętu, do minimalnego drugiego ;)

Czy da się osiągnąć większą moc, bez utraty żywotności i bezawaryjności? Odpowiedź jest prosta - NIE. Inna kwestia czy odczujesz tę stratę. Kolejna kwestia, że podłubane 4T i tak będzie w tle za seryjnym 2T. A przecież do 2T też są kity BB. No i wydechy, które przy 2T odgrywają ogromną rolę.

Tak zgodzę sie z toba jest mozliwe ale przy jakim pałowaniu :D

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

39

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Wystarczy, że latasz dużo na kole. Wtedy licznik albo zlicza zaniżony przebieg, albo nie liczy go wogóle. W związku z tym na stacji okazuje się, że zamiast wciągnąć 8 na setkę masz 16. Jak już wspominałem, w WR też da się to osiągnąć.

PBM

40

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

achcik napisał/a:
k-dariuszz91 napisał/a:
DumDum napisał/a:

Pamiętaj tylko, że ekonomia zabija zabawę ;)
No i nie porównuj spalania minimalnego ze spalaniem przy pałowaniu, bo WR też można jeździć tak, żeby paliła ponad dyszke.

No i myślę, że jednak będziesz chciał zmienić sprzęt albo coś w silniku. Zwłaszcza jak jakiś małolat objedzie Cie na 50ccm. Tylko wielkiego pola do popisu z tym silnikiem nie ma.

A da sie z tej wr125x wyciągnąć jakos chociaz z 5  kuca więcej? Oczywiście żeby nie ucierpiała na tym ogólna trwałość i
Bezawaryjnosc xd

big bore athena 183
wałek malossi
sportowy układ wydechowy wraz z kolektorem
Wgrać inna mape lub kupic sportowy moduł


Po wsadzeniu calego zestawu do ilu mniej więcej wzrasta moc?
filtr k&n

[url]http://moto125.pl/[/url] -tu masz wszytko, części pasują tez od yzf r-125

41 Ostatnio edytowany przez achcik (2016-09-18 14:50:47)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 napisał/a:
achcik napisał/a:
k-dariuszz91 napisał/a:

A da sie z tej wr125x wyciągnąć jakos chociaz z 5  kuca więcej? Oczywiście żeby nie ucierpiała na tym ogólna trwałość i
Bezawaryjnosc xd

big bore athena 183
wałek malossi
sportowy układ wydechowy wraz z kolektorem
Wgrać inna mape lub kupic sportowy moduł




Po wsadzeniu calego zestawu do ilu mniej więcej wzrasta moc?
filtr k&n

[url]http://moto125.pl/[/url] -tu masz wszytko, części pasują tez od yzf r-125

ogólnie z teco co pamiętam to koło 20 koni, zapomniałem jeszcze napisać wczesniej ze mozna zmienić tez głowice na UMA Racing, wtedy ma (oczywisice z big bore)26-28 koni, ale cos za cos zywotnosc silnika pewnie bardzo maleje

[url]https://www.youtube.com/watch?v=p6WPuv1Rmi0[/url] -tu masz filmik, gosciu ma tesz fanpage na fb wejdz poczytaj sobie

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

42

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

diamond napisał/a:

Na swiatłach nie blokuje drogi spokojnie przejedziesz pare dobrych metrów zanim tdiki ruszą na zielonym.

W sumie nie wiedziałem, że to aż tak źle przyspiesza. Patrzę na filmik z BB i grubymi modami, a to nadal zbiera się gorzej, niż skuterek który kiedyś miałem (100 robił poniżej 7s). Więc gdzie tu seryjną startować do TDI'ków? Nowe mocne TDI z DSG startuje lepiej niż przyzwoicie, moim starym Golfem w serii robiłem sete w niecałe 10s.
Jasne, w porównaniu do chińskiego skutera zawalidrogą nie będzie, ale jak będzie chciał polatać w grupie to będzie hamulcem dla wszystkich ;)

PBM

43

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

przeróbki 125 w 4t mija sie troche z celem duzo kasy a i tak będzie to słabo jeździć, ja bym brał 2t przypomina mi się tez Aprilia sx125 spoko maszynka części łatwo dostępne i nie az tak drogie :D

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

44

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Tdi w większości przypadków startują mega wolno - powiedziałbym tragicznie, później jak się już ta turbina włączy to lepiej, także na pierwszych metrach to wszystko inne jest szybsze (oczywiście przy normalnej jeździe a nie w trybie wyścig).

45

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

a jak myslicie wr czy ktm duke 125 co lepiej bedzie sie zbierac?