1

Temat: SM dla początkującego.

Witam,
tak jak w temacie szukam SM dla osoby która dopiero co zdała prawojazdy :P Wszyscy znajomi mi mówią, że najlepiej na takim się uczyć jazdy. Aktualnie potrzebuje coś do miasta plus do pracy mam 26km drogi krajowej :) Bardzo mi się spodobała Aprilia SXV 550 jednak już doczytałem, że jest mocno awaryjna, dlatego pytanie czy coś z podobnymi parametrami ? Chce coś naprawdę lekkiego jak właśnie ta Aprilka. Czy mam w ogóle jakąś alternatywę ? Poczytałem trochę innych topic'ów ale już mi głowa pęka od tego wszystkiego :D

2

Odp: SM dla początkującego.

Ile masz $$?

Freeride 350

3 Ostatnio edytowany przez R4zer (2016-09-11 21:36:15)

Odp: SM dla początkującego.

Tak od 3000 eur do 5000eur chciałbym się zmieścić i koniecznie coś czego nie będę musiał przerabiać pod ulicę :P także najlepiej seryjniak z homologacją :P

4

Odp: SM dla początkującego.

Husaberg FS 570/650?

#BRAAP
Suzuki DRZ 440 SM aka Bumblebee

5

Odp: SM dla początkującego.

No maszyny w porządku, jednak znalazłem najtańsze egzemplarze po 5000eur :( także ciężko będzie znaleźć coś dobrego pewnie. Wolałbym kombinację 3000-4000eur plus reszte wyłożyć na przegląd i ewentualny remont :P aniżeli kupić za 5000 a potem nie mieć na naprawę czy coś. A taki Husaberg FE 450 ? Jak potem z dostępem do części ?

6

Odp: SM dla początkującego.

Twoje kryteria spełniają tylko "miękkie" supermoto. SXV to jest wyczyn, petarda i nie moto do zbierania doświadczeń. Raczej do korzystania z doświadczenia. To samo Bergi itp.. Przy przebiegach 50 km dziennie do pracy i z powrotem + coś tam dla przyjemności, wymiany oleju i ew. serwis typu wymiana tłoka co 100 godzin pracy, w połączeniu z komfortem nieheblowanej deski zniechęci Cię do supermoto. Poszukaj czegoś w rodzaju przerobionej DR 650, XT 600 lub czegoś podobnego, ew. jeśli budżet pozwala KTM 690 czy tam starsze 640.
Supermoto jest fajne, ale nie zaczynaj kariery od wyczynowych motocykli.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7

Odp: SM dla początkującego.

yamaha wr250x. Lekka , zgraba , mocy wystarczająco do miasta + troche szaleństw. na początek w sam raz . silnik żywotny. Aczkolwiek niewiem czy się w budżecie zmieści , myśle że powinno tak na styk

Simson s51 -> Suzuki GN250 -> Suzuki DRZ 400

8

Odp: SM dla początkującego.

O ta wrka jest OK

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

9

Odp: SM dla początkującego.

No Yamaha bomba, jednak tak jak pisałeś z budżetem na styk, czy coś w tym stylu ale nieco taniej ? Wole mieć mały zapas :)

10 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-09-11 23:15:20)

Odp: SM dla początkującego.

Jak chcesz coś lekkiego i jak najmniej awaryjnego z dostępem do czesci itp. to celuj w np. takiego KTM-a EXC 500/berga 501/Huske 501 na dr-ki i xt-eki (wiekowe klocki)nawet nie patrz skoro ineresują Cię sm typu SXV. Chyba ze chcesz odrazu poleciec w kosmos i wiesz ze sobie poradzisz w każdym aspekcie to jak najbardziej sxv/fs 650/fs570

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

11

Odp: SM dla początkującego.

crf sie nie psuje, polecam

12

Odp: SM dla początkującego.

Ok będę zerkac na Yamahe wr250x oraz KTM 530exc, a co jeszcze ewentualnie z Yamahy lub Hondy w przedziale 3000-5000eur?

13

Odp: SM dla początkującego.

ło matko tyle postów i jeszcze nikt nie napisał drz.

dabljuer250x

14

Odp: SM dla początkującego.

sxv sobie odpuść. Trzeba mieć pojęcie o mechanice/elektryce, żeby użytkować taki sprzęt. Po za tym SXV nie jest dobrym motocyklem do nauki. Ja się uczę już 3 sezon i nic z tego nie wychodzi...

popatrz sobie na DRZ, KTM SMC 660. Krystian ma do sprzedania YZ 426 z dwoma kompletami kół - za dobrą kasę. To już bardzo lekkie moto, tylko już wyczynowe.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

15

Odp: SM dla początkującego.

DRZ400 / EXC 525/ FS570 - na początek, środek i koniec. A nie czekaj, na koniec to jest FS650.

EXC 525 in progress