1 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-08-30 08:19:04)

Temat: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Ok, przywitanie mam już za sobą xd tak więc do rzeczy. Mam 25 lat, 173cm wzrostu waga 70kg. Ponieważ są nowe przepisy że można na prawko kat B jeździć motocyklem o poj. 125ccm tak więc planuje kupić supermoto ponieważ ścigaczy nie nawidze a supermoto mi się bardzo podobają :)Motocykl będzie mi służył na codzień na dojazdy do i z pracy (do pracy mam 3km) do przejażdżek po mieście i w weekendy chce sobie polatać po polach,  lasah, mam w odległości 3km od domu zrobiony tor crossowy las/szutr. Bardzo mi się spodobała yamaha wr125x szczególnie w kolorze białym, tak wiem że powiecie że to sprzęt tylko na 2-3 sezony ale jako iż ja, ani mój brat który też chętnie polata na takiej yamaszce nie mamy prawka na A i nie zamierzamy robić to ze sprzętem mamy zamiar związać się na długie lata (głównie ja, bo to ja kupuje a on tylko skorzysta ze bracik ma taką yamaszke i polata czasami :) i tu mam pytanie do was moi drodzy, czy skoro sprzęt ma służyć na długie lata to lepiej kupić nową z salonu czy szukać używanej na rynku? Przyznam że nie znam się na ogledzinach używanych moto. Czy taka yamaszka będzie dobra do moich wyżej wymienionych celów? Jak z awaryjnościa? Czy co sezon musze miec tak jak mi to parę osób powiedziało z 2 tyś na samo przygotowanie yamaszki do sezonu? Jeżeli wziął bym nową to jak ją docierać? Niektórzy mówią że przez pierwszy tysiąc jeździć spokojnie a inni żeby dawać w gaz bo inaczej później silnik będzie zamulony i straci moc. Wybaczcie że się tak rozpisalem ale mam nadzieje ze to przeczytacie i udzielicie odpowiedzi na moje pytania, pozdrawiam.

2

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Przez pierwszy tysiąc według instrukcji jeździ sie spokojnie,do twoich celów moto idealne na 8 litrach paliwa ja robię ok 220 kilometrów,ja mam właśnie to moto do sprzedania

[url]http://allegro.pl/yamaha-wr125x-salon-pl-i6457237665.html[/url]

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

3

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Szczerze już bym ją od  Ciebie kupowal gdyby była w kolorze białym xd

4

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Daj sobie spokój z kolorem, bo i tak najlepszy kolor to kolor błota ;)

RMX 450Z

5

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

No właśnie koledze chyba o to chodzi że na bialym lepiej widać błoto:D

6

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Ale widze wiele osób odwiedziło mój temat ale żaden nie udzielił odpowiedzi na moje pytania :-( chyba nie ma tu znawców supermoto 125..xd

7 Ostatnio edytowany przez ŁukaszG (2016-08-31 13:58:31)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Zadzwon to ci odpowiem na wszystko bo nie chce mi sie pisać.
Chyba nie ma lepszego moto pod względem kosztów eksploatacji i wykorzystania (asfalt/teren) na kat B

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

8

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Miałem 125x przez jeden sezon, gdzie nakręciłem ponad 10 tys km, poza wymiana oleju i filtra nic więcej nie robiłem. Docieranie moim zdaniem jest zbędne, oczywiście w ramach rozsądku, wystarczy nie piłować na zimnym i nie jeździć z v maxem

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

9

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Jak jesteś chętny to mam wr 125R z 15 roku na opyl z minimalnym przebiegiem za 11k dla forum

Yamaha dt 125x > KTM exc 250f > Husqvarna te 510>Husqvarna smr 449>KTM Duke 690>?

10

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Rafael673 napisał/a:

Jak jesteś chętny to mam wr 125R z 15 roku na opyl z minimalnym przebiegiem za 11k dla forum

Ja szukam supermoto a nie enduro

11

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Ja na twoim miejscu szukalbym KTM-a 125 exc jak ma to być sprzęt na dłużej bo wr Ci się znudzi, ale to już wyczyn także większe koszta.

12

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

A jakie ma średnie spalanie i czy mozna go zarejestrować normalnie by jeździć po drogach publicznych?

13 Ostatnio edytowany przez achcik (2016-09-15 19:09:05)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Jeśli kupujesz moto za około 10 tys to nie patrz na spalanie co z tego z wr jest bez obsługowa jak to hmm słabo jeździ ja bym szukał jakiegoś exc 125, husqvarny sms wr lub yamahe dt 125. Miałem yamahe i mogę polecić jest to mniej wyżyłowane moto od exc czy huski wr, oczywsicie i słabsze ale yamahe wr bije na głowę a serwis tez nie jest straszny ja raz na rok zmieniłem tłok i zrobiłem szlif cylindra, a tak to tylko lać paliwo wyjeba.. dozownik i jazda :D
A jeśli chcesz poruszać jest na kategorie B, to musisz poprosić sprzedawce niech ci poda z dowodu moc (maksymalnie 11 kw) i stosunek mocy do masy (może być maksymalny 0.1kw/kg) i oczywiście musi to być 125 :P
Z tego co wiem np exc fachowo się nie mieści na B, ale podczas sprowadzania motocykla za granicy zmieniają dane w dowodzie i po problemie, widziałem nawet kilka sztuk takich na olx i allegro

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

14

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

achcik napisał/a:

Jeśli kupujesz moto za około 10 tys to nie patrz na spalanie co z tego z wr jest bez obsługowa jak to hmm słabo jeździ ja bym szukał jakiegoś exc 125, husqvarny sms wr lub yamahe dt 125. Miałem yamahe i mogę polecić jest to mniej wyżyłowane moto od exc czy huski wr, oczywsicie i słabsze ale yamahe wr bije na głowę a serwis tez nie jest straszny ja raz na rok zmieniłem tłok i zrobiłem szlif cylindra, a tak to tylko lać paliwo wyjeba.. dozownik i jazda :D
A jeśli chcesz poruszać jest na kategorie B, to musisz poprosić sprzedawce niech ci poda z dowodu moc (maksymalnie 11 kw) i stosunek mocy do masy (może być maksymalny 0.1kw/kg) i oczywiście musi to być 125 :P
Z tego co wiem np exc fachowo się nie mieści na B, ale podczas sprowadzania motocykla za granicy zmieniają dane w dowodzie i po problemie, widziałem nawet kilka sztuk takich na olx i allegro

Nie lubię dźwięku kosiarki jaki wydobywają 2T dlatego szukam tylko 4T. Jak nie znajde nic to bede bral nowa a salonu wr125x za 18tys.

15

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 napisał/a:

Nie lubię dźwięku kosiarki jaki wydobywają 2T dlatego szukam tylko 4T. Jak nie znajde nic to bede bral nowa a salonu wr125x za 18tys.

Piszesz, że masz 25 lat, więc raczej nie jesteś dziadkiem, który będzie jeździł tym motorem na ryby. A skoro tak jest 4T w tej pojemności szybko Ci się znudzi. Tym bardziej, jeśli jakiś nastolatek na porobionej 50ccm Cię objedzie ;) Jeśli motor ma jechać poniżej 250ccm nie ma co patrzeć na 4T. Dźwięk to kwestia gustu. Ja np. dużo bardziej wolę dźwięk 2T niż małego 4T, które chodzi jak agregat do prądu... A 2T na wysokich obrotach brzmi bardzo przyjemnie.

PBM