1

Temat: Pompa paliwa Husqvarna 610 SM ie 2009

Witam , mam problem z odpaleniem Husky . Postała sobie 3 dni w garażu , chcę odpalić i niestety słychać tylko cykanie przekaźnika. Miał już ktoś taki problem ? Gdzieś w internetach wyczytałem że jest problem z wypadającą wtyczką , z moich podejrzeń może być przerwany kabel / wypadnięta wtyczka . Czeka mnie rozbieranie całego baku czy idzie to jakoś zdiagnozować ? Spotkał się ktoś już z takim problemem ? Bezpieczniki całe, ako cacy , starter i czujniki klamki sprzęgła ok.  Jeżeli nie da rady ma ktoś znajomego / zna sklep gdzie mógłbym zakupić pompkę paliwa w najgorszym wypadku ?

Ps. W poniedziałek biorę się za rozbieranie , jeżeli wyleczę to dam znać krok po kroku .

Just BRAAAAAP it :D

2

Odp: Pompa paliwa Husqvarna 610 SM ie 2009

Zdejmij bak, wykrec pompe i zobacz czy wszystkie przewody sa na swoim miejscu. Sprawdz tez czy silnik pompy kreci pod 12V. Jesli nie to czeka cie zapewne wymiana pompy (sa "tanie" i dobre zamienniki. Gdzies widzialem o nich temat na sumojunkies).

Powodzenia

3

Odp: Pompa paliwa Husqvarna 610 SM ie 2009

Kupiłem wkład do swojej 450 za 100zl na allegro i działała o ile mi wiadomo do dziś czyli dwa lata około lub więcej

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

4

Odp: Pompa paliwa Husqvarna 610 SM ie 2009

A spróbuj wymienić przekaźnik, u mnie też były takie problemy, wymieniłem przekaźnik i jest ok.

Husqvarna TE/SM 610i.e

5

Odp: Pompa paliwa Husqvarna 610 SM ie 2009

Rozkrecałem wczoraj , wszystko cacy , na krótko działa, podlaczyłem i przy okazji świece wymieniłem , zalałem bak i dzis pohasałem (odczułem lepsze kopyto). 2 h później znowu cykanie przekaźnika - poirytowalem sie ... Kable widac ze nie ruszane ale jutro sprawdze czy czasami nie jest przerwany obwód . Czy procz tego moze byc jakiś problem ? Sitko czyste ... Jest mozliwosc żeby sie pompka zacinała ?

Just BRAAAAAP it :D

6

Odp: Pompa paliwa Husqvarna 610 SM ie 2009

Tak.może być.U mnie musiałem walnąć pięścią w bak i działała

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

7

Odp: Pompa paliwa Husqvarna 610 SM ie 2009

Jedno mnie dziwi, cała ta pompa razem z kablami i wtyczkami jest zatopiona w paliwie wiec, jak to mozliwie ze nie daje zwarcia ? Plynie tak niski prund ze nie ma mozliwisci ?
PS. Właśnie próbuję na krotko odpalic pompke i polaczenie wtyczka / pompa nie ma zamkniecia obwodu...

Just BRAAAAAP it :D

8

Odp: Pompa paliwa Husqvarna 610 SM ie 2009

benzyna nie przewodzi prądu

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9 Ostatnio edytowany przez gierwi (2016-07-04 19:13:51)

Odp: Pompa paliwa Husqvarna 610 SM ie 2009

Jak sprzedałem moją Huskę SMR 450 to kolega który ją kupił zajechał pompkę ciągłą jazdą na rezerwie. Pamiętajcie że przy niskim poziomie paliwa NIE MA CHŁODZENIA pompki i to jest główna przyczyna tych awarii.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: Pompa paliwa Husqvarna 610 SM ie 2009

Lucek napisał/a:

Tak.może być.U mnie musiałem walnąć pięścią w bak i działała

Dobra , chyba temat do zamkniecia. Kolega znalazł sposób, śmialem się, dopóki nie walnąłem w bak...

Tak naprawde to nie jedyny przypadek, zawieszajacych sie ponpek, na zagranicznych stronach rowniez sa z tym problemy. Wychodzi na to ze wada fabryczna. Jezeli ktos potrzebuje pomocy jak sie wziac za to, to prosze na PW - pomogę.

Just BRAAAAAP it :D