1

Temat: WR450F - 2006 - opony

Siema,

Kiedyś gdzieś tam wyczytałem, że na offroad - opona to ważne, żeby kostkę miała dużą to będzie ekstra....

Później poczytałem o oponach i ktoś tam mocno cisnął po jednej firmie, drugą uznał za średnią - 3 sztuka ekstra.

Jak to jest tak do końca z tymi gumami - ja z przodu mam Mitasa, z tyłu AC10 Michelina nowego założyłem.

W luźnym piachu moto mi dość mocno pływa - a nie bardzo mam gdzie porównać z innym moto.

Proszę o info.

Pozdro

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

2

Odp: WR450F - 2006 - opony

[url]http://www.dkmotocykle.pl/images/dff9bfed0eddce10bad60a556a567739.jpg[/url]

Mitas produkuje bardzo fajne oponki. Tam wyżej masz tabelkę symboli oraz przeznaczenia.

Ja na megawatta miałem XT 946 Ice Soft i (uwaga) mam ją do dzisiaj i żere ciągle idealnie :) Jeśli chodzi o piach i  hałdę to idealna opona!

Nie wiem jak z przodem ale w grząskim piachu to nie tylko opona może mieć ogromne znaczenie. Liczy się prędkość i też dużo daje ustawienie zawieszenie na sztywniejsze (przód). Jak były treningi na Megawacie to miałem dokładnie taki sam objaw, na piachu i muldach, i przy hamowaniu moto strasznie pływało. Usztywniłem przednie zawieszenie na 3 kliknięcia i przestało zamiatać kierownicą. Znajdź według tabelki odpowiednią oponą a potem baw się zawieszeniem :)