1

Temat: Kompresja 12 bar ale brak pełnej mocy

Witam wszystkich :)

Po dzisiejszych pomiarach postanowiłem założyć wątek żeby opisać wszystko w jednym miejscu.
A mianowicie jakiś czas temu niestety przegrzałem moto na postoju miałem niedokręcony korek od chłodnicy poszedłem ubierać kask i pare min paliła się czerwona kontrolka. Po paru dniach od tamtego zdarzenia wyczułem że motor zrobił się słabszy nie miał już takiego zrywu. Jakby kompresja spadła.
Dzisiaj podjechałem do mechanika zmierzyć kompresje i o dziwo ku mojemu zaskoczeniu na odkręconej manetce wyszło az 12 Bar ten wynik strasznie mnie zaskoczył tym bardziej że DRZ'ta nie chce poderwać koła z 2jki nawet gdy szarpne gazem z 1 też nic a nic jak by coś ją trzymało. Ale taka kompresje pokazało dlatego napisałem tutaj bo ja już zgłupiałem :) W przyszłym tygodniu mam oddać motor do mechanika żeby sprawdził co jest z nią nie tak ale najpierw chciałbym bym bardzo poznać wasze sugestie i propozycje co jest przyczyną niepełnej mocy i dlaczego pokazało się aż 12 BAR.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)

2

Odp: Kompresja 12 bar ale brak pełnej mocy

Cholera tyle odpowiedzi ...

3

Odp: Kompresja 12 bar ale brak pełnej mocy

Nikt Ci nie odpisze co jest powodem braku zrywu bo jest to twoje odczucie które jest nie miarodajne. Sądzę że jest to nowy sprzęt w twoich rękach i się po prostu przyzwyczaiłeś do mega mocy DRZ.
Ty nie potrafisz poderwać koła na 1 biegu a inni podrywają nawet na 5. To jest zależne od techniki a nie od sprzętu i jego mocy.
12bar domyślam się, że na ciepłym silniku.
Kiedyś jak ktoś zadał podobne pytanie to się okazało, że opona mu się ślizgała na asfalcie i dla tego nie było zrywu.

Co to w ogóle za drz?
Luzy zaworowe sprawdzałeś?
Gaźnik dobrze wyregulowany?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD