1 Ostatnio edytowany przez muszykin99 (2016-05-17 17:15:54)

Temat: Trening i szkolenie supermoto Koszalin 27.05.2016

Witam wszystkich

Zapewne niewielu z Was wie, ze oprócz ścigania się w supermoto, jestem także licencjonowanym instruktorem sportów motocyklowych PZM i prowadzę zgrupowania dla zawodników w motocrossie, enduro i cross country.
W związku z tym wychodzę z inicjatywą organizacji pierwszego w tym roku treningu sekcji terenowej dla zawodników supermoto. Data i miejsce treningu to piątek 27.05.2016 (dzień po Bożym Ciele), Tor Motopark Koszalin. To właśnie na tym torze odbędzie sie druga runda Mistrzostw i Pucharu Polski SM. Szkolenie adresowane jest do wszystkich zawodników (oprócz Pit Bików), którzy chcieliby urwać na zawodach cenne sekundy w sekcji offroadowej. Pokaże jak poprawnie, pewnie i w miarę bezpiecznie radzić sobie poza asfaltem
Czas trwania szkolenia 9:00 – 13:00 (teoria to ok 1h, reszta to trening z motocyklem)

Plan szkolenia:

- zapoznanie się z uczestnikami szkolenia
- przegląd motocykli (rady odnośnie ustawień motocykla do jazdy w terenie, zawieszenia, dźwigni)
- teoria (omówienie prawidłowych pozycji na motocyklu)
- rozgrzewka/zapoznanie się z trasą
- ćwiczenia wymuszające poprawne nawyki na motocyklu
- wybieranie optymalnych ścieżek i śladów na torze
- pokonywanie konkretnych elementów na sekcji terenowej
- nauka wyprzedzania
- podsumowanie i omówienie zgrupowania

Trening poszczególnych elementów będzie nagrywany kamerą. Na koniec zgrupowania przeanalizujemy materiał i omówimy popełniane błędy.

Coś o mnie:

Przygodę z motocyklami zacząłem w wieku 15 lat. Brałem czynny udział w zawodach już od 2004 roku. Startowałem w motocrossie, cross country, enduro, a obecnie ścigam się w supermoto. Cały proces moich startów łączył się z licznymi treningami. Trenowałem między innymi z trenerem Kadry Narodowej Marcinem Wójcikiem, Mistrzem Polski w motocrossie Łukaszem Wysockim czy też Andrzejem Czyżowskim, który organizował w swojej karierze szkolenia w USA. Pogłębiałem swoją wiedzę w kwestii rozwoju własnych umiejętności i organizmu człowieka. Jestem licencjonowanym Instruktorem Sportów Motocyklowych PZM. Po pierwszej rundzie supermoto w Bydgoszczy prowadzę w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w klasie C2.

- 2007 Mistrz Okręgu Opolskiego Cross Country klasa Junior
- 2008 V-ce Mistrz Okręgu Opolskiego Cross Country klasa Otwarta B
- 2010 Piąte miejsce w Pucharze Sześciu Torów w klasie Licencja MX2
- 2013 klubowy V-ce Mistrz Polski w Motocrossie

Koszt udziału w zgrupowaniu to 100zł od uczestnika + koszt jazdy po torze w Koszalinie. Cały dzień jazdy kosztuje tam 150zł. Jeździć można od 10 do 20. Po zakończeniu szkolenia na sekcji terenowej zrobimy jazdy wolne i będziemy jeździć po całym torze. Ilość miejsc ograniczona (grupa 5-10 osób – zależy mi na tym, żeby nie była to masówka i każdy wyniósł ze szkolenia jak najwięcej).
Jeżeli będzie więcej chętnych, jest możliwość zrobienia zgrupowania w innym terminie lub w innym miejscu (np. na torze motocrossowym)

Zgrupowanie zależne jest od pogody. W przypadku deszczu zgrupowanie nie odbędzie się.
Tor nie jest zarezerwowany na wyłączność, ponieważ wiązało się to z dużo większymi kosztami. Liczę jednak, że na sekcji terenowej tego dnia nie będzie tłoczno.
Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny do dnia 22.05.2016:

Łukasz Hepner
E-mail: lukaszhepner@wp.pl
Telefon: 790-412-dwa osiem jeden

#769
https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/
Było: DERBI SENDA 50 '00 < EXC 125 '03 < HM CRE 250 2t '06 < KXF 250 '06 < YZ 125 '06 < CRF 250 '10 < YZ250F '09 < YZ250F '08 < EXC 525 SM '05
Jest: CR 250 2000, KX 125 1987 :)

2

Odp: Trening i szkolenie supermoto Koszalin 27.05.2016

wysłałem maila.

Pls o rezerwację miejsca dla mnie.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Trening i szkolenie supermoto Koszalin 27.05.2016

levis napisał/a:

wysłałem maila.

Pls o rezerwację miejsca dla mnie.

nie ma czasie jesteś. Podobno będzie zbyt duży tłok i nie będzie treńka :(

Pozdrawiam,
Piotrek

4

Odp: Trening i szkolenie supermoto Koszalin 27.05.2016

Jak nie na czasie ? Dzisiaj o 16 kolega wrzucił post i już nieaktualny ?

Ja tak czy inaczej będę w Koszalinie z motocyklem, więc te szkolenie było mi bardzo na rękę.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Trening i szkolenie supermoto Koszalin 27.05.2016

Dobra inicjatywa tylko czemu tak daleko...

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

6

Odp: Trening i szkolenie supermoto Koszalin 27.05.2016

Bo tam jest kolejna runda

KTM 525 SM

7

Odp: Trening i szkolenie supermoto Koszalin 27.05.2016

Przepraszam Was wszystkich, ale tak jak napisał mally - niestety nie uda nam się ogarnąć treningu w tym terminie. Dopiero po wrzuceniu info na internety okazało się ze na ten dzień planuje wpaść sporo supermociaków, co spowodowałoby spory zamęt. Ich jazdy po całym torze kolidowałyby z nauka jazdy sekcji terenowej.
Mimo tego zachęcam wszystkich do przybycia w tym terminie do Koszalina, z tego co widzę szykuje się konkretna ekipa :) Jeśli tylko będzie pogoda to ja też się pojawię.

Co do zgrupowania w Koszalinie..
Jeśli tylko będzie równie duże zainteresowanie szkoleniem w innym terminie to nie widzę problemu żeby je zorganizować. Z tego co widzę to tor w weekendy jest mocno oblegany, dlatego skłaniałbym się do zrobienia treningu w środku tygodnia (nie będzie konieczności wynajmowania toru na wyłączność). Terminy które mi odpowiadają to 13.06 (poniedziałek) lub 17.06 (piątek).
W związku z tym prosiłbym Was o wypowiedzenie się w tej kwestii. Może uda nam się coś wspólnie ustalić :)

Bondek, jeśli chodzi o organizacje szkoleń to jestem elastyczny i jak najbardziej otwarty na propozycje. Możemy zorganizować zgrupowanie w dowolnym terminie. Mogę dojechać w dowolne miejsce. Co do miejsca - preferowałbym odpowiedni tor motocrossowy. Jest na nim więcej elementów do trenowania, a co za tym idzie trening będzie trwał dłużej. Szkolenia motocrossowe trwają około 7h włącznie z analizą nagranego materiału. W Koszalinie planowałem jedynie 4h, ponieważ sekcja offroad jest krótsza. Więc jeśli ktoś z Was ma pomysł na organizację jakiegoś eventu to prosiłbym o kontakt.

#769
https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/
Było: DERBI SENDA 50 '00 < EXC 125 '03 < HM CRE 250 2t '06 < KXF 250 '06 < YZ 125 '06 < CRF 250 '10 < YZ250F '09 < YZ250F '08 < EXC 525 SM '05
Jest: CR 250 2000, KX 125 1987 :)

8

Odp: Trening i szkolenie supermoto Koszalin 27.05.2016

13.06

KTM 525 SM

9

Odp: Trening i szkolenie supermoto Koszalin 27.05.2016

szkoda, no ale co zrobić...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

10

Odp: Trening i szkolenie supermoto Koszalin 27.05.2016

Levis wpadaj 27 w piatek do koszalina, pojezdzimy i na pewno kazdy cos z tego wyniesie. W razie czego to ja zawsze sluze radami odnosnie jazdy w terenie.
Poki co wstepnie zainteresowane poniedziałkowym terminem zastepczym (13.06) sa cztery osoby. Jesli zebralibysmy grupke 8-10 osob to mozemy zorganizowac szkolenie.

#769
https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/
Było: DERBI SENDA 50 '00 < EXC 125 '03 < HM CRE 250 2t '06 < KXF 250 '06 < YZ 125 '06 < CRF 250 '10 < YZ250F '09 < YZ250F '08 < EXC 525 SM '05
Jest: CR 250 2000, KX 125 1987 :)