1

Temat: Prawko jazdy

Witam. W lipcu zdaję na prawko. Na razie tylko kategoria B, potem lecę z A2. Jakieś rady? Mieliście jakieś ciekawe przypadki podczas zdawania? Na co uważać?

2

Odp: Prawko jazdy

Uważaj na tępych instruktorów :)

RMX 450Z

3

Odp: Prawko jazdy

Ogólnie to zdanie zależy od instruktora.
Mi się za pierwszym razem trawił taki cham, że się w głowie nie mieści. Od razu na dzień dobry wyleciał do mnie z mordą i oczywiście oblałem.
Za drugim razem natomiast trafił mi się instruktor bardzo miły i uśmiechnięty i zdałem beż najmniejszego problemu.

Rada ode mnie taka. Oczywiście skup się i jedź wg. przepisów ale bardzo ważne jest też to żebyś się nie cieszył za bardzo jak już będziesz wracał do WORDu (bo pewnie trasy znasz i będziesz widział, że wracacie już do WORDu).
Kolega opowiadał właśnie, że nie popełnił żadnego  błędu i wiedział już, że ma zdane i wraca do WORDu. Skrzyżowanie przed WORDem nie zauważył kolesia na przejściu i dupa :D. Nie zdał.

4

Odp: Prawko jazdy

-weź z sobą jakikolwiek strój ochronny (pożycz od kolegi, etc.) -> inaczej na człowieka patrzą (jak zdawałem parę lat temu, to byłem jedyny w zbroi, ochraniaczach + rękawice , reszta ludzi jak z łapanki)
- każdy manewr na mieście pokazuj instruktorowi jak małemu dziecku - tu zwalniam,bo pasy, tu przepuszczam bo pieszy, a tu jadę wolno..
- nie śpiesz się - lepiej jechać 40km/h cały czas i panować nad moto (łatwiej zatrzymać się, przepuszczać, obserwować otoczenie) - nie potrzeba pokazywać jaki jestem chojrak
- uważaj na pieszych  -przepuszczaj nawet jak są daleko od pasów - instruktor to doceni

Hardcore - it's more than music...

5

Odp: Prawko jazdy

A na czym zadawaliście? Chodzi mi o motocykle.

6

Odp: Prawko jazdy

suzuki gn 250 :d

Husqa smr 570

7

Odp: Prawko jazdy

Ruska COBA 200 (SOWA) ale każdy mówił COBRA, moto chyba z początku lat 90. Dezel jak po kilku czołówkach, a zrobienie ósemki graniczyło z cudem bo każde koło chciało jechać w inną stronę, trzeba było podczas ruszania przeciągać na sprzęgle i do oporu gaz, połączone z odpychaniem się nogami co by moto nie zgasło. Brak kierunków, więc trzeba było machać rękami itd itp, piękne czasy jak tankowało się romecika za 5zł i jeździło się cały miesiąc hehe

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

8

Odp: Prawko jazdy

nNe mylcie pojęć instruktor/egzaminator, bo zrobicie komuś wodę z mózgu :P

Ja zdawałem na Gladiusie, jak masz możliwość to sprawdź wszystkie 3 opcje, Kawasaki/Yamaha/Suzuki. Bo do tego sprowadza się wybór.

Strój jak pisze Belzebub, może niekoniecznie się zgodzę, że inaczej patrzą - ale jak masz swój to wiesz że jest dopasowany i Cie nie będzie rozpraszał, to co maja w WORDach to syf, tak samo w większości szkół.

Manewry - kręć głową, nie oczami :)

RMX 450Z

9

Odp: Prawko jazdy

Widze, że kolega z Łdz, Pabianic :)
Zdawałem praktycznie równy rok temu B i A2 w ŁDZ, oba prawka za 1 razem, wg mnie banał :)
Jeśli umiesz jeździć, to zdasz.
Najtrudniejsze to tylko opanować stres.

Jedni zbierają znaczki, Drudzy chodzą do kina... A MY LUBIMY, JAK NAM SKACZE ADRENALINA!

10

Odp: Prawko jazdy

Frager napisał/a:

Jeśli umiesz jeździć, to zdasz.

Z tym to też różnie bywa :D Ja nawet nie ruszyłem i mnie ulał.
Głupie przyzwyczajenie z jazdy bez lusterek, więc ich nie ustawiłem. A jak kazał powtórzyć to się nie zrozumieliśmy z tym co dokładnie miałem mu pokazać. Tym oto sposobem pierwsze podejście do A ulałem, ale za drugim problemu nie było, pamiętałem o lustrach :D

PBM

11

Odp: Prawko jazdy

Mój inny kolega zrobił jeszcze lepiej. Oblał na wejściu bo zapomniał okularów XD
Normalnie ich nie nosi bo nie ma dużej wady ale w papierach było, że ma mieć i koniec.

12

Odp: Prawko jazdy

Przypomniałeś mi moją historie... na codzień noszę soczewki i również miałem wpisane, że muszę mieć okulary lub soczewki, soczewki miałem i tak też powiedziałem gościowi tyle, że... podczas wyjazdu na miasto miałem otwartą szybkę i jakimś cudem ( pierwszy raz w życiu ) soczewka mi wyleciała? Nagle w 1 oku straciłem ostrość kompletnie i tak z wadą -3.5, mając 1 sprawne oko można by powiedzieć udało się zdać :)
Komicznie musiało wyglądać gdy musiałem przymykać 1 oko by zobaczyć jaki znak jest w oddali ale całe szczęscie egzaminatorzy jechali autem z tyłu i się nie pokapowali.
Taka ot historia :)

Jedni zbierają znaczki, Drudzy chodzą do kina... A MY LUBIMY, JAK NAM SKACZE ADRENALINA!

13

Odp: Prawko jazdy

Pytanie trochę z innej beczki, czy jeśli już mam prawko kategorii B i chcę zdawać na A, to czy muszę przechodzić kolejne badania lekarskie?

KTM 530 EXC

14

Odp: Prawko jazdy

Chyba tak i znowu musisz iść zakładać profil kierowcy.