1

Temat: Yamaha wr 450 wymiana oleju

Witam mam zamiar wymienić olej w mojej wr'ce i mam takie pytanko jaki olej polecacie ? I czy mogłby mi ktoś napisać jak przebiega taka wymiana oleju

2

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

Google nie boli

[url]https://www.google.pl/search?q=oil+change+wr450&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl&client=safari&gfe_rd=cr&ei=7SqnU7e0Ho6b_wayloGIDA[/url]

[url]https://www.google.pl/search?q=oil+change+wr450&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl&client=safari&gfe_rd=cr&ei=7SqnU7e0Ho6b_wayloGIDA#hl=pl&q=oil+for+wr450[/url]

3

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

Kolega nie pyta jak wymienić olej, tylko jak często zmieniać i jaki wlać.
... Koledzy polecą ci pewnie motul'a 300 v albo ipone katana... Co do specyfikacji i jak często to najlepiej odnieś się do ,,serwice manual ' a ,,

napisz najlepiej do starych wyjadaczy - troli

wr 250x

www.bikersbook.pl

4

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

Motul v300 mogę Ci polecić. Osobiście zmieniam olej co około 15 godzin jednak myślę, że można by to nawet do 20-25 godzin przeciągnąć ale ja dla spokoju ducha zmieniam częściej. No i lej 2l zamiast 1,7l. Przy 2 litrach lepiej znosi jazdę na gumie.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

5

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

daniken napisał/a:

Motul v300 mogę Ci polecić. Osobiście zmieniam olej co około 15 godzin jednak myślę, że można by to nawet do 20-25 godzin przeciągnąć ale ja dla spokoju ducha zmieniam częściej. No i lej 2l zamiast 1,7l. Przy 2 litrach lepiej znosi jazdę na gumie.

1,7?? 2l??!!

do 450 przy wymianie filtra wchodzi 1.1 l. Bez filtra 1 l.

..?..
YZ 125

6

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

Sucha miska :) Daniken w 450 wchodzi mniej oleju niż w 426 :) Ale 2l będzie git.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

7

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

Sorry. Z 426 mi się pomyliło :D

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

8

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

Czyli wlać spokojnie 2l ? czy troche mniej ?

9 Ostatnio edytowany przez bomber (2014-06-29 21:08:03)

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

Jak ja miałem u siebie 2l to wywaliło mi uszczelniacz...
Teraz leje tak jak podają w serwisówce (1l; 1,1l przy wymianie z filtrem)

Tutaj masz opisaną procedurę wymiany:
[url]http://www.thumpertalk.com/topic/843688-how-to-change-oil-and-oil-filter-on-07-yamaha-wr450f/[/url]

#66

10

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

Siemanko mam pytanie,

W tym tygodniu musowo musze juz zmienic olej zamowilem zestaw filtrow oleju z ebaya ale beda dopiero po weekendzie i teraz pytanie czy zmienic olej i zostawic stary filtr czy odpuscic latanie w weekend( niewskazane) i poczekac az filtry przyjda ?

Ps to bedzie moja pierwsza zmiana oleju w tym moto wiec nie wiem czy poprzednik zmienial ostatnio olej z filtrem
Dzieki

11

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

W serwisówce napisali, że filtr można zmieniać, co drugą zmianę oleju ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

12

Odp: Yamaha wr 450 wymiana oleju

Zmień z filtrem. Taka moja rada :)

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.