211

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Bodajże ok 30 zł ta gumka wychodzi.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

212

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

W serwisie kata?

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

213

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Dostępny jest tylko oryginał.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

214

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Przy odkręceniu manety gwałtownie moto przymuli i do piero sie wkreci w obroty ale nie zawsze, te objawy występują na co drugie odkrecenie manety, co mam zrobic zeby to wkręcało sie normalnie??

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

215

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

patryk5111 napisał/a:

Przy odkręceniu manety gwałtownie moto przymuli i do piero sie wkreci w obroty ale nie zawsze, te objawy występują na co drugie odkrecenie manety, co mam zrobic zeby to wkręcało sie normalnie??

Jak to FCR to mod pompki  [url]http://crfsonly.com/howto/ap-mod/professor-redbeard450-ap-mod-how-to-guide.php[/url]

Pozdrawiam,
Piotrek

216

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

"Pany" rozgrzebalem fcr'a 41 do czyszczenia, przy  okazji udalo mi sie naprawic problem luznej przyslony rozwiazanie okazalo sie banalnie proste przyslona dolega bdb, wozek nie zawiesza sie koszt 5zl... opisze na forum jezeli bede pewien ze wszystko dobrze dziala, kilka osob narzekalo na luzy na wozku wiec moze byc pomocne ale poki co musze rozwiazac podstawowy problem. Nie moge odpalic moto, obstawiam ze cos popiepszylem z podstawowymi ustawieniami wiem wiem pytanie z natury "moze byc wszystko i nic". Pytanie czy przyslona od strony silnika powinna miec w stanie spoczynku jakis przeswit czy opadac do konca ? Ew jak ustawic gaznik poczotkowo zeby miec jakis punkt zaczepienie jakiekolwiek info pomocne bo cierpliwosci juz brak. Wazna uwaga moto na ssaniu odpali po kilku probach jak sie zagrzeje wylaczam ssanie i moto natychmiast gasnie czyli chyba zbyt.... ubogo ??

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

217

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

zakladajac ze dysze masz takie jakie trzeba iglica tez ustaeiona jak byc powinno to sruba od skladu na poltora obrotu wstepnie i przepustnica powinna miec luz. ustaw tak ze 2mm przeswtu w pionie. jak uda sie odpalic to wyregulujesz przeslone sruba od wolnych obotow

218 Ostatnio edytowany przez kik_man (2015-12-15 10:43:04)

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

a wozek powinien miec luz, dzieki niemu plutka przepustnicy jest dociskana przez ssane powietrze do frontowej czesci gaznika. jezeli zlikwidujesZ luztonkolka które na 100%wytarly sobie rowlki a razem z nimi ukladala się przepustnica do frontowej sciank to zwyczajnie nie ustawisz gaznika i skladu bo paliwo zasysane z komory bedIe szlo zamiast pod przepustnica to bedzie podawane z kazdej strony. To tak jakbyś rozebral glowice pomieszal zawory powkladal na ślepo z innej bez żadnego docierania itd

219 Ostatnio edytowany przez bandzior020 (2015-12-20 18:19:02)

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Czyli moj "mod" o dupe rozbic ok dzieki za info wracam do starych ustawien. W sumie zaczalem grzebacprzy gazniku  bo moto ciezko pali na zimno wszystko inne mysle ze jest dobrze ustawione(zaplon zawory, autodeko) gaznik czasami nie zrzucal obrotow calkiem w dol no i regulacja sruba mieszanki nie daje zadnego efektu.

PS Gaznik ogarniety moto odpalilo za drugim kopniakiem po 2 lub 3 miesiacach stania w garazu dzieki kik_man za porade

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

220 Ostatnio edytowany przez bandzior020 (2015-12-21 22:45:32)

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Co moze byc przyczyna strzelania w wydech praktycznie caly czas "wali ogien z rury". Inna sprawa to zwazywszy na to ze moj keihin jest z CRF 450 nie ma glownej dyszy powietrznej czy powinienem zalozyc 200 jak w manualu i czy moze to byc powod z kiepskim rozruchem na zimno... wedlug serwisowki glowna dysza powietrzna jest odpowiedzialna tylko za obieg glowny czyli jak sie podniesie iglica z kolei na forum wyczytalem ze nalezalo by wtedy dobrac odpowiednia dysze pow. wolnych obrotow czyli jakos sa zalezne ?

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

221

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

przerabialem rozne fcre w 2 roznych lc4 w sumie mialem ich z 5 sztuk. gazniki z japoncow maja cos w sobie i nie chca chodzic w katach. moto walilo seriami i mialo problemy ze zchodzeniem z obrotow po podmianie na gazior z sxfa/ lc4 maszyna chodzila od reki, a cale ustawienia polegaly na regulacji obrotow jalowych. jezeli twoj berg reaguje tak samo na fcra z crfy/rmzty jak ktmy (a tak jest na 90%) to bankowo wina lezy w rodzaju fcra i zycze powodzeniea ale raczej nie dojdziesz do porządku z tym co masz. po 2 jak sie nie myle to japonce mialy fcra40 a nie 41 jak sxf/625-660 i wlasnie 41 powinna byc w twoim bergu. zacznij szukac gaznika z sxfa  :) podmienisz je i bedzie smigal jak zly

222

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

I tak to moze wygladac... ustawienie gaznika jak dla mnie jest niemozliwe. "Szpec" moze ze mnie nie jest ale cos sie juz tam sie krecilo przy roznych moto pomijajac nawet WSK'i MZ'tki i inne Simsonki Odkad mam Husaberga to szukajac info jak ze wszystkim dojsc do ladu dotarlem chyba nawet na kraniec niejednego forum i samego internetu ;) a gaznik dalej temat niewiadomy. Tak FCR chyba jest 40 raczej na 99% chociaz oczywiscie ja trafilem na okazje i miala byc idealna 41 i smigac jak ta lala :D Trudno nastepnym razem bedzie lepiej, chociaz sam Husaberg juz mnie troche zmeczyl, moc zajebista ale wieczne grzebanie przy nim potrafi oslabic zapal kazdego. Dzieki KIK

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

223

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Panowie co myslicie o tym gazniku do mojego berga


[url]http://olx.pl/oferta/gaznik-keihin-fcr-41-mx-ktm-lc4-sxf-rolgaz-i-linki-CID5-IDbK8PZ.html#380507f28d[/url]

Czy rzeczywiscie jest to lepsza opcja od mojego keihina z crfy i warto  ?
Swoja droga kolega kuntakinte z naszego forum wystawil go pod mlotek niestety ale narazie kontaktu z nim brak

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

224

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Wydaje mi się, że szukasz dziury w całym. Tobie potrzebna jest poprawna regulacja. Nawet na bardzo zużytych fcr-ach da się wykonać dobrze regulację.  Wymiana gaźnika to nie rozwiązanie.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

225

Odp: keihin fcr MX 41mm w LC4?

Majster wszystko mozliwe ze regulacja by wystarczyla, niestety dla mnie rzecz niemozliwa poddalem sie z tym gaznikiem, nie mam pojecia jak dojsc z nim do ladu. Jesli masz jakies porady od czego zaczac chetnie poslucham i sprawdze. Na dzieni dzisiejszy gaznik ma wykrecona srube mieszanki na 5 obrotow !! przy innej konfiguracji nawet sie nie odezwal silnik ale juz teraz wiem ze mieszanke ma za uboga bo kolano robi sie czerwone kompletnie mi brakuje pomyslu jak do niego podejsc no chyba ze kupic wszystkie nowe dysze i sprawdzac jeszcze raz

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)