1

Temat: Husa TE 610 Brak iskry

Witam

Potrzebuję paru informacji na temat husqvarny te 610 z 95roku. Nie mam iskry. Na serwisówce nie ma podanych rezystancji poszczególnych części. Cewki na magnecie pomierzyłem, mają po 6-5 ohm. Czyli powinny być sprawne. modułu zapłonowego nie ma jak sprawdzić. Cewka wysokiego ma zbyt dużą rezystancję na wyjsciu. około 60k a powinna miec do 16k. Założyłem od swojej wr`ki ale nic to nie dało. Nie wiem czy cewka musi być identyczna, żeby to działało czy walnięty jest moduł jeszcze. Ale to takie same zapłony CDI. Może ma ktoś pomysł jak to sprawdzić ?

2 Ostatnio edytowany przez bielu000 (2015-11-08 17:16:16)

Odp: Husa TE 610 Brak iskry

A sprawdzałeś czujnik położenia wału?

Husqvarna TE/SM 610i.e

3

Odp: Husa TE 610 Brak iskry

Hmm raczej w tym roczniku nie było czujnika. To zwykły gaźnik. Ma ktoś możliwość sprawdzenia dla mnie rezystancji ?? Podłączając żaróweczkę pod zasilanie cewki WN zaróweczka się żarzy przy kopaniu. Po podłączeniu mojej cewki z WRki napięcie zanika. Po podłączeniu cewki ori świeci się ale iskry dalej nie ma. I nie wiem czy moduł czy cewka. Nie chce pchać się w koszty. Ale jak nikt nie ma podobnego to będzie trzeba.

Podłączyłem cewke WN z husy do mojej wrki i nie ma na niej iskry. Poratuje ktos pomiarami rezystancji ?