1

Temat: Honda CRF 250m - zmiana opon

Nigdzie nie znalazłem takiego tematu , więc proszę was o pomoc.
Jestem posiadaczem Hondy CRF 250 m rok 2014. Fabrycznie ma założone koła 110/70-17M/C 54S przód i 130/70-17M/C 62S tył.
Niestety opony nie są najwyższych lotów bo to IRC RX-01 . Marnie się na nich jeździ po asfalcie a wjechanie w polną drogę to dramat.
Chcę wymienić te opony na lepsze , które będą dobrze trzymały na asfalcie i czasem pozwolą na bezpieczny przejazd drogą polną.
I tu zaczyna się problem - wszystkie opony przednie np. Pirelli Scorpion Trial czy Metzeler Turance zaczynają się rozmiary od 120/70/17.
Będą więc za szerokie , nie dużo ale jednak. Czytam od jakiegoś czasu opinie innych i w większości twierdzą że opony powinny mieć fabryczny rozmiar . Natomiast fabryczny rozmiar to wyłącznie opony szosowe , a ja chciałbym czasem przejechać po drodze szutrowej.
Doradźcie najlepsze wyjście.
Pozdrawiam

2

Odp: Honda CRF 250m - zmiana opon

na drogę szutrowa wystarczy opona asfaltowa.

Pozdrawiam,
Piotrek

3

Odp: Honda CRF 250m - zmiana opon

ale nie te które mam IRC. Masz jakieś doświadczenie i propozycję.

4

Odp: Honda CRF 250m - zmiana opon

Tanio to Hajdenały k80

Pozdrawiam,
Piotrek

5

Odp: Honda CRF 250m - zmiana opon

nie najważniejszym kryterium jest cena tylko dobry efekt . Sądzisz że to dobre wyjście ?

6

Odp: Honda CRF 250m - zmiana opon

jakiej masz szerokości felgi? bo to jest najważniejsza sprawa

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

7

Odp: Honda CRF 250m - zmiana opon

niestety wąska - 2,75

8

Odp: Honda CRF 250m - zmiana opon

i czy między lagami jest jeszcze miejsce.

Pozdrawiam,
Piotrek

9

Odp: Honda CRF 250m - zmiana opon

między lagami nie ma problemu jest dużo miejsca

10

Odp: Honda CRF 250m - zmiana opon

Widziałem heidenau k66 na allegro w twoich rozmiarach, wygladają dość "agresywnie". Ps. CRF M fajny sprzęt, miałem okazje wynająć CRF 250 L na krecie, po górach we dwie osoby (z czego ja "trochę" ważę) wyszło mi średnie spalanie 3,1L/100 :)