1

Temat: Ktm 690 smc / smc-r

Na wstępie chciał bym się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na forum. Jeżdżę motocyklami od 8 lat (wiek 23 lata ) i od jakiś 3 lat meczy mnie temat supermoto :D aktualnie jeżdżę cbr f2 1993r. ale jako kolejny sport nie daje już mi frajdy z jazdy a większej pojemności nie chce ponieważ poruszam się głównie po mieście i maks 40km trasy . Jestem poważnie zainteresowany zakupem ktm'a 690 smc. I tutaj jest problem. Jaka jest różnica między wersjami smc a smc-r . I prosił bym o napisanie jaki rocznik najlepiej nabyć takiej maszyny. Chodzi mi głównie o jazdę po mieście w tym dużo gumowania. Który rocznik będzie do tego najlepszy.  Miko by byli jak by były zmienne mapy zapłonu lecz nie wiem czy wszystkie wersje to posiadają.  Z góry przepraszam za moją niewiedzę na temat tej maszyny i proszę o nie polecanie innych modeli. Wybór padł juz na 690 teraz tylko chodzi o wybór wersji ponieważ różnica w cenie między smc a smc-r jest ogromna.

2

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

Cześć. SMC-R ma chyba od 2012 większą pojemność - było 654 a jest faktycznie 690 i trochę więcej mocy. Pojawiły się zmiany w postaci ABS, bezdętkowych obręczy (od 2010), mniejszy skok zawieszenia, dwie świece współpracujące z dwoma niezależnymi modułami, ale dokładnie nie wiem w których rocznikach co doszło. Poza tym konstrukcyjnie to samo. Zmienne mapy mają wszystkie, ale do zmiany mapy trzeba wyłączyć silnik. Z tego co widziałem na fb group 690 ponoć jest problem w ostatnim 2015 i może 2014 z założeniem wydechu z akcesoriów. Wszystkie roczniki mają problem z dźwigienkami zaworowymi - padają rolki. Niby w serwisie mówili że jest zmieniony numer części zamiennej, co świadczyłoby o modernizacji, ale jak wymieniałem u siebie to nie zaobserwowałem jakichś różnic między nową a starą.
Nie mam porównania "łeb w łeb", bo w Poznaniu co prawda widziałem kilka razy SMC-R ale nie bywa na forum, a pieszo nie goniłem.
Ja mam 2009 i jestem zadowolony. Bezdętkowe obręcze zrobiłem sobie sam, innych zmian nie potrzebuję.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

z wydechem nie ma problemu, acra ma zmienione mocowanie tylko od 14, a wings jest p&p i przy okazji ladniejszy i tanszy.

co do mapy to pokretlem zmieniasz tylko EP a nie FI, zeby zmienic FI musisz miec kabel i soft ale do wersji z dwoma swiecami jeszcze nie ma dostepnego...

sprzet fajny, a ktory brac to od ciebie zalezy im nowszy i mniejszy przebieg to wiadomo ze mniej "zuzyty"

pamietaj ze do wersji enduro wlozysz kola sm bez problemu, a na odwrot nie koniecznie

SMCR Wings

4

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

mam smc-r z 2013. Fajny sprzęcik. Wszędzie wjedziesz, trochę wibruje jak to singiel i praktycznie nie zużywa benzyny (spalanie od 3,5 do 4 na 100km). LeoVince do smc pasuje p&p i jest meega głośny. Zmiana map EVO 1 lub EVO 2 to 15 min roboty. Czekam jedynie aż pojawi się PC bo aktualnie jest niedostępny.

5

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

No właśnie: WINGS mogę polecić z włąsnego doświadczenia w poprzednim motórze. Jak masz zamiar ostro jeździć to lepiej kup tańszy, bo potem będzie Tobie szkoda go sponiewierać:-).

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6 Ostatnio edytowany przez Piotrek (2015-10-14 21:29:21)

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

conorian napisał/a:

mam smc-r z 2013. Fajny sprzęcik. Wszędzie wjedziesz, trochę wibruje jak to singiel i praktycznie nie zużywa benzyny (spalanie od 3,5 do 4 na 100km). LeoVince do smc pasuje p&p i jest meega głośny. Zmiana map EVO 1 lub EVO 2 to 15 min roboty. Czekam jedynie aż pojawi się PC bo aktualnie jest niedostępny.

mi bak starcza na okolo 150km (do rezerwy), czyli jakies 6l/100km...

SMCR Wings

7

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

Piotrek napisał/a:
conorian napisał/a:

mam smc-r z 2013. Fajny sprzęcik. Wszędzie wjedziesz, trochę wibruje jak to singiel i praktycznie nie zużywa benzyny (spalanie od 3,5 do 4 na 100km). LeoVince do smc pasuje p&p i jest meega głośny. Zmiana map EVO 1 lub EVO 2 to 15 min roboty. Czekam jedynie aż pojawi się PC bo aktualnie jest niedostępny.

mi bak starcza na okolo 150km (do rezerwy), czyli jakies 6l/100km...

to mi spokojnie na 250 km

8

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

Stosujesz EcoDriving?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

9

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

gierwi napisał/a:

Stosujesz EcoDriving?

Sprawdza kiedy tłok się przepali ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

10

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

gierwi napisał/a:

Stosujesz EcoDriving?

50/50

11

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

A jaka jest różnica między smc 2008 a smc 2012 ? I czym się różni wersja z R . Chodzi tylko o dodatki czy coś zmienione w mocy / momencie obrotowym.

12

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

Inne plastiki, pojemność 690 (trochę mocniejszy, pewnie moment też wyższy), pomarańczowa rama, ABS, koła bezdętkowe. Z resztą mogłeś czytać cały temat:

gierwi napisał/a:

Cześć. SMC-R ma chyba od 2012 większą pojemność - było 654 a jest faktycznie 690 i trochę więcej mocy. Pojawiły się zmiany w postaci ABS, bezdętkowych obręczy (od 2010), mniejszy skok zawieszenia, dwie świece współpracujące z dwoma niezależnymi modułami, ale dokładnie nie wiem w których rocznikach co doszło. Poza tym konstrukcyjnie to samo. Zmienne mapy mają wszystkie, ale do zmiany mapy trzeba wyłączyć silnik. Z tego co widziałem na fb group 690 ponoć jest problem w ostatnim 2015 i może 2014 z założeniem wydechu z akcesoriów. Wszystkie roczniki mają problem z dźwigienkami zaworowymi - padają rolki. Niby w serwisie mówili że jest zmieniony numer części zamiennej, co świadczyłoby o modernizacji, ale jak wymieniałem u siebie to nie zaobserwowałem jakichś różnic między nową a starą.
Nie mam porównania "łeb w łeb", bo w Poznaniu co prawda widziałem kilka razy SMC-R ale nie bywa na forum, a pieszo nie goniłem.
Ja mam 2009 i jestem zadowolony. Bezdętkowe obręcze zrobiłem sobie sam, innych zmian nie potrzebuję.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

13

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

SMCR dopiero od rocznika 2014 posiadal ABS.

14

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

kabat napisał/a:

SMCR dopiero od rocznika 2014 posiadal ABS.

i dwie świece z cewkomodułami

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15 Ostatnio edytowany przez Koso (2015-10-15 18:53:30)

Odp: Ktm 690 smc / smc-r

Conorian, chuba producent powiększył ci troche bak :), mi średnio na 160-170 wystarcza

Seba to nie ciebie spotkałem na myjce na Okęciu ? Co chwile pogadaliśmy

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250