1 Ostatnio edytowany przez olorol (2010-06-06 21:56:16)

Temat: Husqvarna TE 610 SM

Cześc

Od 2 miesięcy posiadam husqvarne te 610 99'  w sm

Szukalem w necie ale nie moge znaleźć konkretnych informacji, dlatego zakładam nowy temat.

Chodzi o wymiane oleju.

Ile wchodzi do silnika ?
Jaki typ/model jest najlepszy ?

Oczywiście z tego co widziałem filtra oleju tam nigdy nie było, wyczytałem gdzieś że jakieś siateczka tam jest, która niby zbiera syf... jest to prawdą?


Pozdro

2

Odp: Husqvarna TE 610 SM

Standardowo wymiana oleju co 8h, ja siateczkę czyszczę częściej ( przechylam moto tak aby olej sie nie wylał i wyciągam ją i do czysczenia... ) co 4-5 wymian należy wymienić zaworek membranowy. Poniżej masz link do manuali

[url]http://www.husqvarnaracingclub.cz/ohqv_manualy.html[/url]

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

3

Odp: Husqvarna TE 610 SM

weszło jakieś 1,2-1,3 l.

Siateczka znajduje sie po prawej stronie silnika. Trzeba znaleźć przewód łączący głowice z korbowodem, odkręcić przewód, następnie większą śrube i najlepiej śrubokrętem wyjąć siateczke.

To tak informacyjnie dla innych ;)

4

Odp: Husqvarna TE 610 SM

Do silnika wchodzi 1,7 litra, widocznie niedokladnie spuściłeś, dodatkowo trzeba wymieniać zawór membranowy , znajduje się za koszem sprzęgłowym oraz trzeba tez czyścić magnes zbierający żniwo z łańcuszka rozrządu - znajduje się to pod rurami wydechowymi w cylindrze.

olorol napisał/a:

Trzeba znaleźć przewód łączący głowice z korbowodem,

Przewód łączy górę karterów z dołem...  :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."