1 Ostatnio edytowany przez dev (2015-09-12 13:58:32)

Temat: Twarde sprzęgło [ CRF 450 R 2012 ]

Cześć, posiadam Honde CRF 450 R 2012r.

Motocykl w dobrym stanie technicznym, bardzo zadbany.
Kupiłem motocykl do jazdy głównie enduro, jednak jest jeden problem, który nie wiem czy jest wynikiem problemu z sprzęgłem czy linką.

Po 30min jazdy enduro nie potrafię już ściskać sprzęgła, stawia taki opór że dostaję skurczu dłoni.
Z tego powodu rozważam zamianę motocykla na inny głównie na modele z hydraulicznym sprzęgłem.


Ale do tematu.

* Od czego zacząć inspekcję tego sprzęgła?
Linka nie snuje się to już wiem, nasmarowałem pancerz z linką.

* Słyszałem o tym że często zawodnicy na torach zmieniają sprężyny w sprzęgle na twardsze - być może i u mnie tak jest - a za tym jak to sprawdzić?

* Czy ktoś probował kupić i montować w tego typu motocyklach hydrauliczną pompę, która zastępuję stalową linkę?

2

Odp: Twarde sprzęgło [ CRF 450 R 2012 ]

Miałem taki problem tylko że w 2008

Wymień linkę sprzęgła na Nową OEM HONDA i będzie prawie jak hydraulika :D

3

Odp: Twarde sprzęgło [ CRF 450 R 2012 ]

Zobacz tez jakie masz sprężyny. Orginal Honda ma lekko prysnięte różową farbą (2008r)

crf 250r
ktm 450 smr #34

4

Odp: Twarde sprzęgło [ CRF 450 R 2012 ]

Nie wiem czy się nie pogniewacie, ale podłącze się pod temat sprzęgła (crf 450 2007r).
Mam taki problem, że przy wyłączonym silniku dźwignia sprzęgła pracuje normalnie.
Natomiast podczas jazdy i włączaniu sprzegła jest wyraźny przeskok wyczuwalny na klamce ( objaw jest podobny to tego jakby linka była za luźno, i po naciągnieciu klamki sprzegła, koncówka linki wpadała na swoje miejsce w okuciu klamki).
Oczywiście linka ma minimalny luz na klamce, żeby sprzęgło się nie ślizgało, ale to nie jest przyczyną.

Wiecie co to może być ??
(Sorry za ot, ale nie chciałem kolejnego tematu o sprzęgle zakładać.)

5

Odp: Twarde sprzęgło [ CRF 450 R 2012 ]

zdejmij pokrywę sprzęgła i zweryfikuj stan kosza sprzęgłowego - Twoje objawy pasują mi do zużytego kosza sprzęgłowego...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: Twarde sprzęgło [ CRF 450 R 2012 ]

Ewentualnie można kupić kit magury przerabiający z linki na hydraulikę.... koszt koło 1000zł.

Pozdrawiam,
Piotrek

7

Odp: Twarde sprzęgło [ CRF 450 R 2012 ]

Levis piszesz do mnie czy gościa powyżej? ;)

8

Odp: Twarde sprzęgło [ CRF 450 R 2012 ]

pisałem do szuberta.

Odnośnie Twojego problemu - kup OEM sprężyny w koszu sprzęgłowym, OEM linkę. Przy założeniu, że nie masz krótkiej klamki, to będzie ok.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

9

Odp: Twarde sprzęgło [ CRF 450 R 2012 ]

sorry za zamieszanie i dzięki zarazem.