1

Temat: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

Witam. Mam problem z moim ktmem, kupiłem go zeszłą zimą i po przejechaniu około 500km okazało się że moto bardzo lubi olej, zwłaszcza podczas pałowania. Teraz pytanie co mogę z tym zrobić? Czy opłaca się rozbierać silnik i próbować to naprawić? Robił ktoś już coś takiego? Moto niby kupione od sprawdzonego człowieka, który zarzekał się, że wszystko jest z nim w porządku. Osobiście wolałbym to naprawić niż pchać taką minę na allegro.

2

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

ile żre? i jaki olej lejesz?

https://www.bikepics.com/members/81

3

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

Nie wiem dokladnie ale po 500km zniknela 1/3 stanu. Zrobiłem nim już jakies 1,5tys i dolałem litr oleju. Olej to półsyntetyk motula 10w50.

4

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

tam chyba 0,5l na tysiaka to norma producenta. Zmień olej na 15w50 innego producenta lub 10w60 i sprawdź czy się poprawi.
Naprawiać się nie opłaca, jak dobrze chodzi to dolewać i cieszyć się jazdą.

5

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

Zeby sie nie okazało ze zle mierzysz poziom :)
Luknij w serwisowke jeśli nie jestes pewny.

6

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

Meciek napisał/a:

Nie wiem dokladnie ale po 500km zniknela 1/3 stanu. Zrobiłem nim już jakies 1,5tys i dolałem litr oleju. Olej to półsyntetyk motula 10w50.

a dlaczego półsyntetyk?

https://www.bikepics.com/members/81

7

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

Ten typ tak ma. Ja zrobiłem moim 29 000 km i też brał od początku do końca. Jak dokonujesz pomiaru, bo kolega tu słusznie zauważył możesz robić to nieprawidłowo?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

8

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

A nie wali Ci olejem w airbox? Sprawdz jak wyglada i przedni gaznik.

9

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

Jesli chodzi o pomiar stanu oleju to w serwisie KTMa mówili że sprawdza sie na uruchomionym silniku i tak to robiłem. Rozebrałem airboxa i brak śladów oleju. Chce zmienić teraz olej ktoś poleci jakiś? Poprzedni wlasciciel lał pólsyntetyk ale nie wiem jakiej firmy, moto ma nalatane 36 tys. Ostatni tysiąc też zrobiłem na półsyntetyku motula. Co teraz zalać? Myslalem o motorexie 10W60 ale jest chyba tylko pełen syntetyk.

10

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

Odświeżę trochę kotleta. Rozumiem, że kolega dobrze napisał, że olej sprawdza się na włączonym silniku? Mam jeszcze pytanie czy po spuszczeniu oleju po prostu zalewam 3 litry i odpalam? ( 1 moto z suchą miską)?

11

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

Maciek poka kata:)

https://www.bikepics.com/members/81

12

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

Nie na włączonym. Na moto trzeba się przejechąc i dobrze je zagrzać. Sprawdzasz na postoju po 1min jak pochodzi na jałowych stojąc pionowo. Zmieniając olej zalewasz 2.5L na start do miski odpalasz na minutę i dolewasz na sam początek stanu. Później idziesz się przejechać i jak wyżej sprawdzasz ponownie. Na zimno powinno być minimum a na ciepło w okolicach połowy/maksa stanu. Jak po jeździe masz ponad max to znaczy że jest zbyt dużo oleju.

13

Odp: LC8 bierze olej (ktm 950 supermoto)

Dzięki za wyjaśnienie. Fotami pochwalę się jak zrobię:)