1

Temat: luźna szprycha ?

dzisiaj podczas mycia maszyny, zauważyłem ze  tylnym kole jest poluzowana jedna szprycha, wystaje tak 4-5mm gwintu. Czy jest jakiś domowy sposób żeby ją dokręcić czy trzeba będzie ściągnąć oponę do jej dokręcenia ? 
Próbowałem trzymać żabką szprychę i kręciłem nyplem kombinerkami ale nic się nie wkręcało.... ;/

KTM 250 EXC 2021
KTM 500 EXC 2022 SM
KTM 790 ADVENTURE R 2019

2 Ostatnio edytowany przez jareks (2010-05-28 21:00:09)

Odp: luźna szprycha ?

kręciłem nyplem kombinerkami

Odkręcanie nypli kombinerkami to ekspresowa droga do zniszczenia 4-kata z nypla, odkręcaj dobrze dopasowanym kluczykiem, ideałem jest posiadanie specjalnego klucza do szprych (niektóre skolepy rowerowe maja takie), taki klucz nie niszczy nypli i daje duża siłę. Nyple są miękkie i naprawdę potrafią sie momentalnie obrobić na okrągło.
Skrop jakimś penetrantem, ostukaj, w ostateczności mozna bardzo delikatnie podgrzać nypel małym palnikiem. Przy odkręcaniu tak jakby "spręzynuj" kluczem, zmieniaj nacisk na klucz, nie ciągnij cały czas tym samym momentem, nypel łatwiej pusci.
Naprawdę, odkręcanie kombinerkami to zdziwłłbym się jakbyś odkręcił i zdziwiłbym się jakbyś nie uszkodził nypla. Dokręcać możesz bez wymont. opony.

Husqa SM 450 R 08`, Husqa CR 250 82`,  Beta Zero 125 91`

3

Odp: luźna szprycha ?

tylko chodzi o to że nypel kręci się w feldze, nypla póki co nie uszkodziłem kombinerkami bo narazie próbowałem delikatnie czy się da :D
chyba nie będe w takim razie kombinował bez klucza, podjadę gdzieś na serwis powinni mieć takie klucze to ją dokręca  :cool:

KTM 250 EXC 2021
KTM 500 EXC 2022 SM
KTM 790 ADVENTURE R 2019