1

Temat: Przerobienie/złożenie SM

Siemka,
od jakiegoś czasu nurtuje mnie temat kosztów/trudności/możliwości, złożenia/przerobienia motocykla na SM.
Pierwsze pytanie to jaki motocykl?
Mi przychodzą moto do głowy: Yamaha WR, Yamaha YZ, Suzuki rm
Następne pytanie to są koszty?
Co obowiązkowo wymienić żeby było to supermoto na ULICE podkreślam
Kolejne pytanie jeżeli weźmiemy pod uwagę YZ to czy są możliwość "zahomologowania" go? Czytałem dużo na ten temat i zdania są podzielone, chciałbym usłyszeć waszą opinie, a może ktoś nawet miał do czynienia z czymś takim?
Jaka jest trudność tego przedsięwzięcia?
Doprecyzuje że chodzi mi o stare motocykle do modyfikacji.
Pozdrawiam

HAH.!
Zajebisty sport.!!!!!!!

2

Odp: Przerobienie/złożenie SM

Każdy cross/enduro przerobisz na supermoto. Nawet Africa twin.
Koszty od 0zł jak kupisz fabryczne supermoto do pewnie nieskończoności jeżeli ma być hiper pro.
Co do rejestracji crossa to sobie odpuść. To, że jednemu się udało to nie znaczy, że Tobie się uda. Szanse masz bardzo małe więc po co robić sobie problem.
Trudność niewielka. Problem to raczej kupno części do przerobienia. Bo jak rozumiem ma być tanio. Jak bardzo tanio zależy od Ciebie, od twoich wymagań, twojej twórczości i mani szukania po necie oraz szczęścia.
Bo jak ma być nowe to łatwizna - idziesz do sklepu, mówisz jakie masz moto i że potrzebujesz koła supermoto, hamulce, przerobić zawieszenie i gotowe.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Przerobienie/złożenie SM

Wlasnie chodzi mi o sam fan z tego ze mam motocykl taki i sam przerabiam go na inny i jestem zadowolony z efektu.
Tanio? Nie bede oszczędzał az tak bardzo.

HAH.!
Zajebisty sport.!!!!!!!