1

Temat: DR 650 dynojet help !

Cześć
Mam problem mały z DR 650SE. Zachciało mi się dynojetów. Gaźnik mam seryjny, wydech pełny przelot CRD (not for road use), filtr gąbkowy TwinAir (czysty) dysza seryjna 140. W zestawie dostałem 3 rodzaje dysz (150,155,160) oraz iglice, podkładkę i zabezpieczenie.
Zrobiłem wszystko według instrukcji (zabezpieczenie z podkładką na 4 ząbek od góry iglicy, mieszanka 2,5 obrotu), na początek dysza 160 - dupa, strasznie szarpał i przerywał (kręcenie mieszanką niewiele zmieniało). i tak po kolei aż zszedłem do 150 i zacząłem kombinować z iglicą (skoczyłem z podkładką i zabezpieczeniem na sam dół - stracił moc), przeszedłem na samą górę i... chyba przesunął się cały wykres momentu obrotowego... ma lepszy dół ale spadła prędkość maxymalna, dodatkowo przy przebijaniu biegu i odpuszczaniu manetki wyczuwalne jest szarpnięcie. Śruba mieszanki na 6 obrotów !!! Jak była na 2,5 i wyżej szarpało (dusiło na średnich obrotach) dopiero od 5 zaczęło się poprawiać....
Czy jest tu jakiś magik i może mi podpowiedzieć jak to gunwo ustawić żeby było wszystko ok i zadziałało tak jak powinno ?
Dodam, że przy seryjnej dyszy i iglicy przy wydechu i tym filtrze ustawiona była śruba składu na 3 obroty i śmigał dobrze.
Po dwóch dniach mam już dosyć rozbierania i składania tego wszystkiego.. HELP ! :D

2

Odp: DR 650 dynojet help !

Witam.

Zasadnicze pytanie - otwarty Airbox? Jeśli został seryjny to dynojet za wiele nie pomoże bo będziesz sprzęta zalewał. Zły dobór dyszy głównej odpowiada za spadek prędkości. Jeśli przerywa i szarpie na dole to dysza główna nie ma tu nic do rzeczy a regulacja składu mieszanki (6 obrotów to stanowczo za dużo - u mnie w praktyce wychodziło maksymalnie 3,5) i regulacja iglicy za wszystko pomiędzy 1/4 a 3/4 otwarcia manety. Iglica z zestawu Dynojeta jest duuuuużo bogatsza niż seryjna, stąd na nieruszonym filtrze będzie sprzęta zalewało. Dysza 150 z zestawu Dynojeta odpowiada seryjnej 140.

[url]http://www.kientech.com/DR650AirBoxMod2.JPG[/url]

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)