1

Temat: Honda FMX 650 - kilka pytań eksploatacyjnych

1. Jaki olej wlać do silnika? Jakie oznaczenie, ilość oraz najlepiej model i marka (moto jeźdze oczywiście na asfalcie, planuje jezdzic na gumie itp, wiec nie mam zamiaru oszczędzać na oleju). Czy trzeba przy okazji wymienić filtr oleju, czy wystarczy jakoś przeczyscic?
2. Ile powinno być ciśnienia w oponach? Chodzi mi o konkretne wartości (lub przedziały), dodam, że zazwyczaj jezdze sam.
3. Gdzie są blokady moto poza wydechami? Słyszałem coś o zwezce w gaźniku. Mógłby ktoś jakoś konkretniej opisać co gdzie i jak?
Z góry dzięki za pomoc ;)

Śląsk, Bielsko-Biała

2

Odp: Honda FMX 650 - kilka pytań eksploatacyjnych

IPONE 10w40 -> filtr oleju nowy, zawsze przy zmianie oleju.

ciśnienie w oponach to indywidualna sprawa, tymbardziej, że chcesz latać na kole - zacznij od 2 barów i potem testuj trochę mniej i trochę więcej - zobaczysz, na jakim będzie Ci się najlepiej jeździło

o blokadach - to musisz poszukać artykułów konkretnie o FMXie, bo blokady mogą być w przeróżnych miejscach: manetka, przepustnice, króćce, wydech, iglica, dysze.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Honda FMX 650 - kilka pytań eksploatacyjnych

tez jestem nowym posiadaczem fmx'a, skontaktowałem się z dealermem hony i udało się namierzyć ksiazke serwisowa w jezyku polskim. nr katalogowy: 3PLMFC600 jeszcze jej nie dostałem, ponoc maja już na stanie ale czekaja na fakturę od hondy. długo to trwa ale co mam do roboty, czekam. olej z filtrem wymieniłem na polsyntetyk motul 5100. pozdro

4

Odp: Honda FMX 650 - kilka pytań eksploatacyjnych

w jakich pieniądzach taka księga stoi?
jestem zainteresowany kopią, płacę jak za prezydenta :]

Honda fmx 650

5

Odp: Honda FMX 650 - kilka pytań eksploatacyjnych

Żeby nie robić nowego wątku to jeszcze szybkie pytanie.  Co ile się wymiana olej w fmx 650? Gdzieś chyba czytałem, że co 3000km, ale nie jestem pewien.

Śląsk, Bielsko-Biała

6

Odp: Honda FMX 650 - kilka pytań eksploatacyjnych

Dobrze czytałeś:)

UrbanStreetWorkshop
#44 CRF450R
Totalna amatorka..:)

7

Odp: Honda FMX 650 - kilka pytań eksploatacyjnych

Tak więc ja przybliżę bardziej:
1. Olej najlepiej Motul 5100 10W-40. Wchodzi 4L + jazda na kole :)
Filtr obowiązkowo zmień najlepiej polecam Mann. Jest to kwestia 20zł (oznaczenie filtra: MH 52)
Możesz też zamontować Hiflo ale mniej polecam (oznaczenie: HF 112)
Przeczyścić możesz jedynie filtr powietrza jeżeli masz K&N.
2. Ja w oponkach mam 2,2 i jestem bardzo zadowolony. Trzyma się super asfaltu a i na kole też powinno być ok. Ale tak jak kolega levis pisze. To indywidualna sprawa.
3. Największą blokadę masz na wydechach. Można przelot zrobić, ale bardziej zalecam wymianę na sportowe. Z tego co pisałem z różnymi ludźmi na ten temat to wymiana wydechów daje straszną różnicę w mocy. No jeżeli sam będziesz się chciał zabrać za to, to na każdym z wydechów jest katalizator. On też pewnie robi niezłą robotę blokady. Z tego co pamiętam do Dominatory były mocniejsze, ale jak weszła surowsza norma emisji spalin to przez to FMXy są słabsze. Czyli wynika z tego że to wina katalizatorów głównie.
Jakbyś potrzebował jakiś informacji to na pw pisz :)

Lepiej na Hondzie niż na wielbłądzie, bo wielbłąd turysta nie lata 300 :)

8

Odp: Honda FMX 650 - kilka pytań eksploatacyjnych

Ciekawe jak upchniesz 4l oleju, chyba że lejesz też do baku:)
Do silnika (i ramy) bez wymiany filtra wchodzi 1,9litra, przy zmianie filtra (co druga wymiana oleju czyli do 6k km) 2,1litra.

Bańka 4 litrowa Motula 5100 wystarcza więc idealnie na dwie wymiany.

9

Odp: Honda FMX 650 - kilka pytań eksploatacyjnych

borewicz fakt. Pomyłka u mnie. Chodziło mi o to, że wchodzi 2,2L + jazda na kole. Czyli 4L w sam raz.

Lepiej na Hondzie niż na wielbłądzie, bo wielbłąd turysta nie lata 300 :)