1

Temat: WR 426 regulacja gaźnika - ktoś podpowie?

Witam kolegów, wiem że temat wałkowany do znudzenia dlatego postaram się napisać konkretnie i w miarę krótko. WR 2002 rok, wałki ustawione jak w YZ, oryginalny filtr powietrza, wydech X3, zaślepiony ACV. Motocykl odpala normalnie, trzyma obroty, przyspiesza jak należy(zarówno przy delikatnym odkręcaniu jak i na ostro), schodzi z obrotów jak należy. Problem zaczyna się przy jeździe na równym gazie, motocykl bardzo szarpie i przerywa. Dodam tylko, że nie dzieje się to od razu tylko po przejechaniu paru metrów, tak jakby gaźnik nie dawał wystarczająco dużo paliwa. Najbardziej odczuwalne jest to od ok 1/3 otwarcia przepustnicy właściwie do końca. Próbowałem przestawiać iglicę jeden rowek w dół i w górę ale bez efektu.Sprawdzałem też poziom pływaka i jest w okolicach 8mm jak podaje serwisówka. Nie chcę nadmiernie rozgrzebać gaźnika żeby nie pogorszyć dlatego może ktoś podpowie gdzie szukać?

Pozdrawiam
R

TM 450 SMX , Ducati MTS

2

Odp: WR 426 regulacja gaźnika - ktoś podpowie?

odpinales tps ????

DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V->TE510->WR250F->R1150R

3 Ostatnio edytowany przez levis (2015-05-10 11:45:21)

Odp: WR 426 regulacja gaźnika - ktoś podpowie?

jaki kolor ma świeca ? Sprawdzałeś czy nie ma lewego powietrza ?

mi to wygląda na problem z poziomem paliwa w komorze pływakowej. Sprwadź to samo, tylko jadąć na 3/4 odkręconym gazie.

Sprawdź jeszcze odpowietrzenie baku.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4

Odp: WR 426 regulacja gaźnika - ktoś podpowie?

TPS podłączony, spróbuję go wypiąć i zobaczymy. Do świecy muszę zajrzeć, lewego powietrza raczej nie ma. Odpowietrzenie baku sprawdzałem, wypiąłem z wężyka zawór powrotny ale spróbuję jeszcze poluzować korek zbiornika żeby całkowicie wyeliminować tą możliwość. Na 3/4 gazu jest to samo, na pełnym gazie właściwie też, chociaż może trochę mniej odczuwalne.

TM 450 SMX , Ducati MTS

5

Odp: WR 426 regulacja gaźnika - ktoś podpowie?

to samo, ale po takim samym czasie czy szybciej ??

wg mnie na 100% problem z dostarczeniem paliwa do gaźnika. - korek, zaworek, może jakiś filtr paliwa po drodze, zagięty przewód paliwowy lub zły poziom pływaka w komorze.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: WR 426 regulacja gaźnika - ktoś podpowie?

wydaje mi się, że przerywanie zaczyna się mniej więcej po takim samym czasie. W baku czysto, filtra nie ma a w gaźniku też czysto. Sprawdzę TPS, korek a na koniec spróbuję podnieść nieco poziom paliwa, zobaczymy jakie będą efekty.

TM 450 SMX , Ducati MTS

7

Odp: WR 426 regulacja gaźnika - ktoś podpowie?

TPS na 100% . Odepnij to g*wno!

8

Odp: WR 426 regulacja gaźnika - ktoś podpowie?

JACA napisał/a:

TPS na 100% . Odepnij to g*wno!

+1

DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V->TE510->WR250F->R1150R

9

Odp: WR 426 regulacja gaźnika - ktoś podpowie?

TPS odpięty, odpowietrzenie sprawdzone. Jest lepiej ale problem nie zniknął całkowicie. Nadal powyżej 1/3 otwarcia gazu motocykl delikatnie przerywa. Zastanawiam się czy grzebać w gaźniku czy to może wypadanie pojedynczych zapłonów.

TM 450 SMX , Ducati MTS

10

Odp: WR 426 regulacja gaźnika - ktoś podpowie?

a swieca ?  kup irydowa bedziesz mial pewnosc

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600