1

Temat: Zaśniedziała felga po umyciu dimerem - jak to usunąć?

Szlag by to trafił, zamiast świętować i biegać z flagą w te i we wte, to zachciało mi się umyć koła. Niestety dimer zadziałał dość agresywnie - obręcz wygląda jakby ktoś ją obryzgał mlekiem i co gorsza, tak już zostało. Wstępnie potraktowałem to 12 letnią pastą Tempo, niestety prawie brak efektu. Macie jakieś porady? Czy może pasta jest już za stara (nie mam akurat innej)? W grę wchodzi szmata + ręka czy można to jakoś przyspieszyć?

EXC 525 in progress

2

Odp: Zaśniedziała felga po umyciu dimerem - jak to usunąć?

pasta aluchrom i szmatka, ale mysle ze nie obedzie sie bez drobnego papieru sciernego:( niestety takich srodkow nieuzywa sie do aluminium gołego bo odrazu dzieje sie wlasnie to co sie stało

3

Odp: Zaśniedziała felga po umyciu dimerem - jak to usunąć?

Wydaje mi się, że tylko szlifowanie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4 Ostatnio edytowany przez karol128 (2015-05-02 22:37:28)

Odp: Zaśniedziała felga po umyciu dimerem - jak to usunąć?

Już nie raz tak miałem. Nic z tym nie zrobisz pastami i chemią. Pogódź się z tym albo polakieruj felgi - gołe alu (szczególnie polerka) jest do dupy bo praktycznie niczym mocniejszym nie można jej myć.  Możesz też wyszlifować ale szkoda zachodu i tak będzie się utleniać. 12 lat temu miałem cbr całą wypolerowaną i naprawdę nie polecam:)

5

Odp: Zaśniedziała felga po umyciu dimerem - jak to usunąć?

Niestety, ale macie rację - bez polerki/szlifowania ani rusz, pasta ściera tylko wierzchnią warstwę  nalotu. Chyba kupię [url]http://allegro.pl/zestaw-do-polerowania-aluminium-chrom-polerka-wsk-i4958714421.html[/url]
Dla wygody najlepiej byłoby rozpleść koło, ale wtedy znowu musowo musiałbym je dać do centrowania, prawda?

EXC 525 in progress

6

Odp: Zaśniedziała felga po umyciu dimerem - jak to usunąć?

Spróbuj papierem ściernym (1200) następnie pastą automat lekko ścienna (nie woskowa) powinno pomóc.

7

Odp: Zaśniedziała felga po umyciu dimerem - jak to usunąć?

W jakim stężeniu używałeś tego dimera? Sam chciałem zacząć myć moto tym specyfikiem, ale zaczynam mieć co do tego obawy...

8

Odp: Zaśniedziała felga po umyciu dimerem - jak to usunąć?

Ja myję 1:20, nanoszę na mokre moto, szczotka i oczywiście nie daje wyschnąć przed spłukaniem. Szybko i czystko.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

9 Ostatnio edytowany przez Dziku (2015-05-04 22:28:06)

Odp: Zaśniedziała felga po umyciu dimerem - jak to usunąć?

Ponieważ były upierdolone jak stół u Durczoka, to dałem chyba 1/5 - osad się zrobił w pół sekundy, w weekend polerka, za błędy się płaci, zwłaszcza, że wcześniej czytałem uwagi majstra o takich akcjach z dimerem :/

EXC 525 in progress