1 Ostatnio edytowany przez juraas (2015-04-11 18:44:27)

Temat: Problem z podłączeniem kranika na 3 wejścia

Motocykl taty stał ponad rok z rozebranym bakiem, kranikiem i teram mam problem z podłączeniem . Kranik ten jest na 3 wejścia (zdjęcie niżej) gdy złącze tym wężykiem krótkim (patrz zdjęcie) to wejście które jest bez wężyka to benzyna bardzo słabo leci i podczas jazdy motocykl jest strasznie mułowaty . Natomiast gdy wszystkie wejścia są bez żadnych podłączeń to po włączeniu kranika na ON leci z wszystkim 3 wyjść :/ Teraz mam problem bo kranik chyba nie działa tak jak powinien a po drugie to nie wiem gdzie podłączyć te pozostałem dwa wejścia w kraniku bo przecież połączone to one być chyba nie mogą nie ? W gaźnikach nie widać nigdzie jakiegoś wejścia na wężyk ,żeby można podłączyć tam wężyk z kranika . Poradźcie co zrobić?

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/acb160b04a72aa0f.html]www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/acb160b04a72aa0f.html[/url]


Ps: zaglądałem do świeć i środek mają w kolorze coś pomiedzy białym a bardzo rozcieńczoną kawą z mlekiem a boki są okopcone .

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

2 Ostatnio edytowany przez levis (2015-04-11 16:04:15)

Odp: Problem z podłączeniem kranika na 3 wejścia

nie ma fotki...

kraniki na 3 wyjścia mają przeważnie tak

1 - główne paliwo
2 - rezerwa
3 - podciśnienie otwierające przepływ paliwa

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Problem z podłączeniem kranika na 3 wejścia

Zdjęcie poprawione . Jeśli po włączeniu na ON z wszystkich wyjść leci paliwo to znaczy ,że kranik jest zepsuty , prawda? . Czy to podciśnienie od kranika powinno być podłączone do gaźnika ? , a rezerwa razem z głównym wejściem paliwa ?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

4

Odp: Problem z podłączeniem kranika na 3 wejścia

tak, jeżeli jest na ON, to paliwo powinno lecieć tylko jak jest podciśnienie na najcieńszym przewodzie - powinno być podłączone do gaźnika lub czasem do króćca pomiędzy cylindrem a gaźnikiem.

Rozumiem, że na gaźniku jest ON, RES i PRI ?

Wrzuć jeszcze parę fotek tego z różnych stron...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Problem z podłączeniem kranika na 3 wejścia

Na kraniku jest ON, OFF,RES. Jutro zrobię foty  i wrzucę. Nigdzie nie mogę znaleźć gdzie  podłączyć to cholerne podciśnienie,  poszukam jeszcze na tym króćcu..

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

6

Odp: Problem z podłączeniem kranika na 3 wejścia

Ja mam kranik z podciśnieniem i wąż od podciśnienia idzie do gaźnika.

7

Odp: Problem z podłączeniem kranika na 3 wejścia

Nie mogę zrobić zdjęc ;/ telefon mi padł..  ehh.  Tutaj są dwie aukcje tego samego kranika.

allegro.pl/honda-vf-500-f-kranik-paliwa-i5254081653.html
allegro.pl/honda-vf500f-pc12-kranik-paliwa-i5186330879.html

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

8

Odp: Problem z podłączeniem kranika na 3 wejścia

ja tam widzę 1 wejście z baku

jedno wyjście z paliwem do gaźników

jedno wyjscie na podciśnienie, żeby otwierać przepływ paliwa :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

9

Odp: Problem z podłączeniem kranika na 3 wejścia

Nie no są trzy wejścia, widać na zdjęciu z pierwszego posta.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)